Όνειρο ζωής

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Και γενικά (αν φυσικά θέλεις να παραμείνεις εκεί μόνιμα) αναλόγως τι δουλειά μπορείς να κάνεις στις ΗΠΑ που είναι μια χωρα με μεταναστευτική πολιτική και όχι σαν εμάς κάθε χρόνο βγάζουν συγκεκριμένους αριθμούς στις visa που δίνουν για εργασία.
πχ αυτό που κάνουν πολλοί είναι να κάνουν εκεί σπουδές και μετά από το πανεπιστήμιο να βρίσκουν μια δουλειά και έτσι παίρνουν πιο εύκολα την άδεια παραμονής.
 

ilias827

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
υπαρχουν συγκενεις αλλα στο σικαγο...απο εκει θα ξεκινησω κ αργοτερα θελω να μετακομισω νεα υορκη,τωρα για δουλεια κατι σιγουρο δεν υπαρχει ομως ελπιζω...αλλωστε ουτε εδω εχω κατι,οσο για το ταξιδακι πρεπει να γινει και θα γινει,το περιμενω πως κ πως,σας ευχαριστω πολυ παντως
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κανε αιτηση για πρασινη καρτα. Αν εισαι τυχερος και κληρωθεις θα πας...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ηλια συμπασχω! και γω το ιδιο θελω!!! δε με νοιαζει να δουλευω και λατζα ...
Οτι να ναι , αρκει να βρεθω στην αγαπημενη μου (πολη)
Και hot dog στο δρομο πουλαω.. και βιολογικο καφε σε κεντρικοταΤΟ μαγαζι σερβιρωω..:(:(
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στο Bridge Cafe να πας να δουλεψεις... πρωην οικος ανοχης. Ξεκινα απο κει να σερβιρεις και μετα αμα θελεις μπορουν να σε προωθησουν και σε ποιο κερδοφορα επαγγελματα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι μωρε το σκεφτηκα κι εγω, αλλα μετα λεω δεν βαριεσαι η ευαγγελια δεν διακατεχεται απο κομπλεξ, οποτε ας το γραψω...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αστον να λεει ρε vario! Ας ερθει να τον σερβιρω κανα καφε οταν θα βρισκομαι εκει και θα τα πουμε!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Στο Bridge Cafe να πας να δουλεψεις... πρωην οικος ανοχης. Ξεκινα απο κει να σερβιρεις και μετα αμα θελεις μπορουν να σε προωθησουν και σε ποιο κερδοφορα επαγγελματα.
δεν φανταζεσαι ΠΟΣΟ κοντα επεσες στο ονομα του καφε!!!!!!:haha:
 

scully_

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη <3
Παιδιά καλημέρα σας!!

Με το που είδα αυτό το θέμα εδώ στο φόρουμ είπα "εδώ είμαστε, να κάποιοι που θέλουν τα ίδια πράγματα με μένα!!"! Και μένα είναι το όνειρό μου να μείνω μόνιμα ΝΥ ή Βοστώνη.... Έχω πάει 2 φορές Βοστώνη και ήταν κα-τα-πλη-κτι-κά!!!!! Έχω πτυχίο αγγλικής φιλολογίας και βιβλιοθηκονομίας και σκεφτόμουν για κάποιο μεταπτυχιακό εκεί, όπως είπατε, και μετά με κάποιον τρόπο να 'τρυπώσω' σε κάποια δουλειά μέσω πανεπιστημίου. Αλλιώς, έχω συγγενείς στην Αστόρια και ίσως να μπορέσω να την βολέψω έστω για τον πρώτο καιρό με κάποια μικρή δουλίτσα. Μακάρι να γίνουν πραγματικότητα τα όνειρά μας....
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Σου το ευχομαστε Scully να τα κανεις πραγματικοτητα τα ονειρα σου.
 

LAGOS_TEO

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
μεγαλη αποφαση! δεν ξενιτευεσαι ετσι ευκολα! αλλα απο την αλλη εδω μελλον δεν εχει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.047
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom