Όχι και τόσο Fast...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Πάντως τότε που έβγαιναν τα κουπόνια και όλοι πανηγύριζαν κανένας δεν έλεγε κουβέντα για το κακό σέρβις της εταιρείας,τις δυσκολίες επικοινωνίας και τις ακυρώσεις στα κλεισίματα(αερ0πορικων κυρίως αν κατάλαβα καλά).
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Πες μου σε παρακαλώ, για πότε και που έχεις κλείσει; προσπαθώ να βγάλω συμπεράσματα. Για Θεσσαλονίκη που είχα κλείσει 7-9/6 πήγαν όλα καλά, εισητήρια και διαμονή. Όπως έχω γράψει πιο πάνω έχω κάνει κρατήσεις για Βέλγιο (με δικαίωμα ακύρωσης) τον Μάρτιο του 15΄και αγχώνομαι λόγω του μεγάλου χρονικού διαστήματος που έχω μπροστά μου. Φοβάμαι μη χάσω τα χρήματα αφού η AFT τα έχει ήδη πάρει από την πιστωτική μου. Τα εισητήρια πάντως με aegean είναι οκ.
Έκλεισα τον Απρίλιο για Σεπτέμβριο στο Παρίσι.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Παιδια, απο που μπορουμε να τσεκαρουμε αεροπορικα, μιλαω κυριως για εταiρεια που δεν πεταει απο Ελλαδα ( Air europa)?
Επίσης θα ηθελα να αναφερω οτι το προηγουμενο σκ μου ακυρωσαν κ εμενα 2-3 φορες κρατησεις εισιτηριων ( με αεροπορικες οπως Lufhansa, Iberia)και επισης δεν δεχοταν με τιποτα τον κωδικο -100 Ευρω, και οταν επικοινωνησα μαζι τους μου απαντησαν οτι ειχε προβλημα η καρτα μου η δεν εδωσα σωστα τα στοιχεια, πραγμα το οποιο φυσικα δεν ισχυε , αφου με την ιδια καρτα την ιδια μερα εκανα μια χαρα συναλλαγες απο αλλο site, αλλωστε εβαλα 3 διαφορετικες καρτες και δεν δεχοταν καμια...
Συνεβη σε καποιον αλλο κατι αντιστοιχο με AFT?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.087
Likes
1.650
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Το προηγούμενο Σάββατο έκανα κράτηση ξενοδοχείου χρησιμοποιώντας το εκπτωτικό κουπόνι -40ευρώ που μου έστειλαν. Αφού τα έκανα όλα σωστά και ολοκλήρωσα την κράτηση, έβαλα το κουπόνι, μου έβγαλε τιμή με έκπτωση ... στην πιστωτική μου όμως χρεώθηκε το ποσό χωρίς την έκπτωση.
Έστειλα mail και ταυτόχρονα και μήνυμα στο facebook και μου απάντησαν και στα δύο άμεσα (μου έκανε εντύπωση αυτό γιατί είχα ακούσει για κακή εξυπηρέτηση). Σήμερα με πήραν τηλέφωνο να με ρωτήσουν αν είμαι ικανοποιημένη από την εξυπηρέτηση, μου απολογήθηκαν γιατί συνέβει αυτό και να μου προσέφεραν ένα ακόμα κουπόνι -40 ευρώ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.019
Likes
6.398
Παιδια, απο που μπορουμε να τσεκαρουμε αεροπορικα, μιλαω κυριως για εταiρεια που δεν πεταει απο Ελλαδα ( Air europa)?
Επίσης θα ηθελα να αναφερω οτι το προηγουμενο σκ μου ακυρωσαν κ εμενα 2-3 φορες κρατησεις εισιτηριων ( με αεροπορικες οπως Lufhansa, Iberia)και επισης δεν δεχοταν με τιποτα τον κωδικο -100 Ευρω, και οταν επικοινωνησα μαζι τους μου απαντησαν οτι ειχε προβλημα η καρτα μου η δεν εδωσα σωστα τα στοιχεια, πραγμα το οποιο φυσικα δεν ισχυε , αφου με την ιδια καρτα την ιδια μερα εκανα μια χαρα συναλλαγες απο αλλο site, αλλωστε εβαλα 3 διαφορετικες καρτες και δεν δεχοταν καμια...
Συνεβη σε καποιον αλλο κατι αντιστοιχο με AFT?
Μου είχε συμβεί εμένα να μην κάνει την κράτηση με την ίδια κάρτα με την οποία είχαν προηγηθεί νωρίτερα από το ίδιο σαιτ 2 κρατήσεις αλλά αργότερα τις δέχθηκε.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
ερωτηση: το θεμα που είχαμε για την airfasttickets είχε μεγάλη συμμετοχή με κοντά στις 40.000 προβολές...τι έγιναν όλα αυτά τα παιδιά που έκαναν 200 κρατήσεις ο καθένας με κουπόνια και είτε ταξίδεψαν δωρεάν είτε ακόμη ακόμη πληρώθηκαν; (υπάρχουν περιπτώσεις από άτομα που έβγαλαν λεφτά)! Αυτοί δεν ανησυχούν να πουν κάτι ή ταξιδεύουν ήδη με του μηδενικού κόστους αεροπορικά και δεν έμαθαν κάτι;:clap:

Πάντως η εταιρεία το παίζει τρελίτσα λες κ δεν έγινε κάτι. Η φίλη μου έκανε κρατήσεις μέχρι μέσα Απρίλη και ανησυχεί!
Τελικά λέτε να είναι σίγουρες οι μέχρι Απρίλη κρατήσεις;

Όσοι αναφέρεστε στο θέμα με ανησυχία πότε κάνατε κρατήσεις;
Ευχαριστώ κι εύχομαι να μην έχει κανείς πρόβλημα με τις κρατήσεις κ να ξαναζωντανέψει η εταιρεία καθώς δεν νομίζω ότι θέλει να πτωχεύσει :rolleyes-80:
Γυρισα πριν απο 3 μερες απο Κω που ειχα παει χρησιμοποιοντας τα εκπτωτικα της aft και πληρωνοντας μονο 10 ευρω για αεροπορικα και ξενοδοχειο. Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα. Βεβαια το πακετο ειχε κλειστει τον πρωτο καιρο που η aft μπηκε στο χορο των κουπονιων και μπορει τοτε να πληρωνε. Τελη Ιουλιου εχω κλεισει ξενοδοχειο στη βαρσοβια. Να δουμε και τοτε..
 

dimtze

Member
Μηνύματα
90
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Μετά από 36 μέρες, δεκάδες τηλεφωνα σε τράπεζες και fast..η επιστροφή έγινε στην πιστωτική
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.545
Likes
3.987
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Μετά από 36 μέρες, δεκάδες τηλεφωνα σε τράπεζες και fast..η επιστροφή έγινε στην πιστωτική
Εγω ακομα περιμενω... καλή στο sale αλλα ετσι και χρειαστεις οτιδηποτε after-sale κλαφτα....
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
https://www.facebook.com/AirFasttickets.gr
Έχουν ανεβάσει τη πρόσφατη συνέντευξη του προέδρου της AFT στον realfm από τον Ν. Χατζηνικολάου. Τον ρωτάει για τα προβληματα που εχουν προκύψει και για την ηγεσία της εταιρίας.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Έχουμε κανένα νέο από την AFT? Νομίζω προχτές έληγε η προθεσμία που είχε για πληρωμή των χρωστούμενων.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.160
Μηνύματα
882.471
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom