Αίγυπτος Αίγυπτος / Για αλλού κινήσαμε να πάμε κι αλλού η ζωή μας πάει!

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Ευχαριστω πολυ,πραγματικα απολαυστικο αναγνωσμα.Ιδιαιτερα χαρηκα τα σημεια που εκανες με ξεχωριστη μαεστρια και χωρις υπερβολη τον Gombrich σκονη......
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
χμ... συγγνώμη που επεμβαίνω κυρίες μου, αλλά γιατί έχω την αίσθηση ότι πρώτα θα τελειώσει η Βιρμανία της Ρόζας και μετά της Έρσης... ?
Εσυ μη χασεις και δεν ριξεις τη σποντα σου! :bleh:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ευχαριστω πολυ,πραγματικα απολαυστικο αναγνωσμα.Ιδιαιτερα χαρηκα τα σημεια που εκανες με ξεχωριστη μαεστρια και χωρις υπερβολη τον Gombrich σκονη......
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, ειναι εξαιρετικα ενθαρυντικα... αλλα απεχω παρα πολυ απο το να κανω τον Gombricht σκονη! (Οχι οτι δε θα γουσταρα τρελλα να με φωναζαν απο καμια Οξφορδη για να δωσω καμια διαλεξη, αλλα χλωμο το κοβω!:haha:)
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, ειναι εξαιρετικα ενθαρυντικα... αλλα απεχω παρα πολυ απο το να κανω τον Gombricht σκονη! (Οχι οτι δε θα γουσταρα τρελλα να με φωναζαν απο καμια Οξφορδη για να δωσω καμια διαλεξη, αλλα χλωμο το κοβω!:haha:)
Ποτέ δεν θα απηύθυνα ενθαρρυντικά λόγια, γιατί σίγουρα δεν τα έχεις ανάγκη, γνωρίζοντας σαφώς την αξία σου!
Το κείμενό σου με ξεκούρασε και με έκανε να γελάσω ένα βαρετό μεσημέρι και πραγματικά στην πορεία της ανάγνωσης-επειδή είμαι λίγο του συγκριτικού δικαίου- ο Gombrich εμφανιζόταν αν και έχω καιρό να τον διαβάσω.
Εγω παντως το ευχαριστηθηκα!!!:D
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Τωρα που εφυγες απο την Αιγυπτο , δεν βγαζεις και τη μπουρκα να βλεπουμε το ωραιο προσωπακι σου ; :lol:
Και που την έβγαλε τον ποπάι βλέπουμε όχι το πρόσωπο της.

Ερση μας πολύ ωραίο τέλος μιας πολύ ωραίας ιστορίας, όλη η διήγηση και οι φωτογραφίες ήταν ταξιδιάρικες. Εμένανε πάλι αυτός ο Ισαάκ μου έκατσε, μασάζ και ο Νείλος πιάτο πολύ μου άρεσε, αν πάλι προσθέσουμε και τους ναύτες των διερχόμενων πλοίων...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και που την έβγαλε τον ποπάι βλέπουμε όχι το πρόσωπο της.

Ερση μας πολύ ωραίο τέλος μιας πολύ ωραίας ιστορίας, όλη η διήγηση και οι φωτογραφίες ήταν ταξιδιάρικες. Εμένανε πάλι αυτός ο Ισαάκ μου έκατσε, μασάζ και ο Νείλος πιάτο πολύ μου άρεσε, αν πάλι προσθέσουμε και τους ναύτες των διερχόμενων πλοίων...
Ναι, πρεπει μαλλον τους εφτιαξα την ημερα! :oops::oops:
Αλλα δε βαριεσαι, αξιζε! Παρολα τα σφιριγματα!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Λες να παω να ξαναφορεσω την μπουργκα μου
Πάντως επειδή το αναφέρεις δράττομαι της ευκαιρίας να σου πω ότι αν και ο ποπάι ήταν από τους πρώτους μου αγαπημένους, δεν ταιρίαζει στην θηλυκή αριστοκρατική και γοητευτική προσωπικότητα σου, σου επιτρέπω να το έχεις για να είσαι στο πνεύμα της κρουαζιέρας που μας περιγράφει ο soudianos αμέσως μετά ψάξε για κάτι πιο αντιπροσωπευτικό εντάξει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom