Αγία Άννα, Βόρεια Εύβοια

zeovani

Member
Μηνύματα
41
Likes
1
Εννοώ ότι έχει σκούρο καφέ βοτσαλο και ιδίου χρώματος άμμο, είναι ανοιχτά (Αιγαίο γαρ) και συνήθως έχει κύμα αλλά και βρωμιές ανάλογα τα ρεύματα. Επίσης είναι σχετικά βαθιά για παιδιά. Γενικά τίποτε το ιδιαίτερο.

Γενικά στην Εύβοια ποια παραλία θεωρείς καθαρή να πάμε?
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Γενικά στην Εύβοια ποια παραλία θεωρείς καθαρή να πάμε?
Να σου πω την αλήθεια δεν είμαι και ιδιαίτερα γνώστης της περιοχής, αλλά θα επέφευγα τον Ευβοϊκό (αν και η Λίμνη μου άρεσε σαν μέρος). Ισως στο νότο πχ Μαρμάρι να είναι καλά, αλλά μη σας πάρω στο λαιμό μου :)
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλησπέρα αγαπητοί μου φίλοι. Σκεφτόμαστε με το σύντροφο μου, να αφιερώσουμε ένα τετραήμερο στο Club Αγία Άννα. Διάβασα τις σκόρπιες πληροφορίες που υπάρχουν σε διάφορα post και θα ήθελα τη γνώμη σας. Επισκέφθηκα και την ιστοσελίδα του club και βρήκα αρκετά οικονομικά πακέτα, με θέση σκηνής, 3 γεύματα και ποτό. Είχε ποτέ κανείς σας αυτή την εμπειρία ή κάποιος γνωστός σας; Είναι οι υπηρεσίες τους τόσο ποιοτικές όσο διατυμπανίζουν. Γενικά, προτιμούμε τα οργανωμένα camping με αρκετές παροχές καθώς και τη δυνατότητα να χαλαρώσουμε. Τέλη Ιουνίου θα έχει πλακώσει πολύς κόσμος; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κανείς δεν γνωρίζει τι παίζει στο club Αγία Άννα; Πλησιάζουν οι μέρες. Όποιος έχει αντίρρηση γιαυτό το μέρος ας μιλήσει τώρα, αλλιώς ας σωπάσει για πάντα. :p
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κανείς δεν γνωρίζει τι παίζει στο club Αγία Άννα; Πλησιάζουν οι μέρες. Όποιος έχει αντίρρηση γιαυτό το μέρος ας μιλήσει τώρα, αλλιώς ας σωπάσει για πάντα. :p

Λοιπόν, δεν έχω μείνει ποτέ, αλλά
α) μια φορά το επισκέφτηκα βράδυ στο μπαρ του και απορούσα πως αντέχουν όλη αυτήν την φασαρία οι άνθρωποι σε σκηνές εκεί γύρω.
β) πριν από χρόνια, γνωστός μου είχε μείνει σε αυτό και ενώ είχε πάει για αρκετές μέρες, έφυγε μετά το πρώτο βράδυ. Μας είπε ότι δεν άντεξε την "ατμόσφαιρα"
Σημειωτέον ότι όλα αυτά συνέβησαν πριν από αρκετά χρόνια, μπορεί τώρα η κατάσταση να είναι διαφορετική. Αν θες μπορώ να ρωτήσω και να σου πω σε πμ.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πράγματι, με έχουν ενημερώσει για τη φασαρία των μπαρ. Μου είπαν κάποιοι γνωστοί μου, ότι υπάρχουν και θέσεις σκηνών μακριά από αυτά για να μην ενοχλούνται οι άνθρωποι στις σκηνές. Επίσης, στην ιστοσελίδα του camping διάβασα ότι μπορείς να επιλέξεις τη θέση της σκηνής ή μέσα στο τζέρτζελο ή πιο απομακρυσμένα. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό. Δεν θα ήθελα να σε βάλω σε κόπο, αλλά οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη, γιατί αγχώθηκα λιγάκι. Δεν θέλω να πάμε και να απογοητευθούμε.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Καλησπέρα αγαπητοί μου φίλοι. Σκεφτόμαστε με το σύντροφο μου, να αφιερώσουμε ένα τετραήμερο στο Club Αγία Άννα. Διάβασα τις σκόρπιες πληροφορίες που υπάρχουν σε διάφορα post και θα ήθελα τη γνώμη σας. Επισκέφθηκα και την ιστοσελίδα του club και βρήκα αρκετά οικονομικά πακέτα, με θέση σκηνής, 3 γεύματα και ποτό. Είχε ποτέ κανείς σας αυτή την εμπειρία ή κάποιος γνωστός σας; Είναι οι υπηρεσίες τους τόσο ποιοτικές όσο διατυμπανίζουν. Γενικά, προτιμούμε τα οργανωμένα camping με αρκετές παροχές καθώς και τη δυνατότητα να χαλαρώσουμε. Τέλη Ιουνίου θα έχει πλακώσει πολύς κόσμος; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
τι τιμη βρηκες για το πακετο που λες? γνωμη μου ειναι οτι θα εχει πολυ κοσμο και πολλές οικογενειες με πιτσιρικια
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να σου πω την αλήθεια τα πιτσιρίκια δεν με ενοχλούν τόσο. Περισσότερο με ενοχλούν οι παρέες που στριγγλίζουν και γκαρίζουν μέχρι τα ξημερώματα. :p Το πακέτο περιλαμβάνει τη θέση της σκηνής, 3 γεύματα ανά ημέρα, 1 κοκτέιλ ή ποτό την ημέρα και 1 σπα με 23 ευρώ το άτομο με προϋπόθεση 3ήμερη διανυκτέρευση.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Να σου πω την αλήθεια τα πιτσιρίκια δεν με ενοχλούν τόσο. Περισσότερο με ενοχλούν οι παρέες που στριγγλίζουν και γκαρίζουν μέχρι τα ξημερώματα. :p Το πακέτο περιλαμβάνει τη θέση της σκηνής, 3 γεύματα ανά ημέρα, 1 κοκτέιλ ή ποτό την ημέρα και 1 σπα με 23 ευρώ το άτομο με προϋπόθεση 3ήμερη διανυκτέρευση.
δλδ 46 ευρω την ημερα το ζευγαρι?? ουτε καλο ουτε κακο, μαλλον χλιαρο!! εξαρταται απο την ποσοτητα και την ποιοτητα του γευματος!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
επισης, κανελ, κανουμε μια χαρη σε παρακαλω! όταν πας, ριξε μια ματια και σ αυτα τα καμπανα και γιαρτς, δε θυμαμαι πώς ακριβως λεγονται. Να μου πεις αν αξιζουν. Στις φωτο φαινονται πολυ ρομαντικα και εξωτικα, αλλα οι φωτο ειναι φωτο!!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
δλδ 46 ευρω την ημερα το ζευγαρι?? ουτε καλο ουτε κακο, μαλλον χλιαρο!! εξαρταται απο την ποσοτητα και την ποιοτητα του γευματος!
Επιφυλάσσομαι και εγώ για την ποιότητα των γευμάτων, θα δείξει... :p

επισης, κανελ, κανουμε μια χαρη σε παρακαλω! όταν πας, ριξε μια ματια και σ αυτα τα καμπανα και γιαρτς, δε θυμαμαι πώς ακριβως λεγονται. Να μου πεις αν αξιζουν. Στις φωτο φαινονται πολυ ρομαντικα και εξωτικα, αλλα οι φωτο ειναι φωτο!!
Και εμένα μου φάνηκαν θελκτικές οι σκηνοβίλες και οι καμπάνες αλλά και η σκηνούλα μου είναι πολύ όμορφη. :p Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, θα σε ενημερώσω και θα σου τα φωτογραφίσω. :)
 

traveltralala

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Γεια σας και χαρά σας!
Νομίζω ανακάλυψα βασική έλλειψη του site...Που είναι όλες οι πληροφορίες για Βόρεια Εύβοια??? :p
Λοιπόν, σκεφτόμαστε 2-3 κοπέλες για διακοπές εκεί. Αρχικά είχαμε βρει το club Anna και ενθουσιαστήκαμε με τους ξενώνες και τα σπιτάκια μέχρι που ψάχνοντας στο ίντερνετ εντυπώσεις διαβάσαμε τα χειρότερα..Έχεις κάποιος κάποια πρόσφατη προσωπική εκτίμηση?
Διάβασα εδώ στο forum για το ξενοδοχείο "Αγκάλη". Έχει κοντά κάποια επιλογή για έξοδο το βράδυ? Επίσης από πληροφορίες εδώ βλέπω πως κινείται περισσσότερο η ζωή σε Πευκί, Χιλιαδού, Αγία Άννα..Ισχύει?
Εμείς θέλουμε κάτι αρκετά οικονομικό (όχι όμως κάμπινγκ), κοντά σε παραλία και με μια υποτυπώδη νυχτερινή ζωή (να έχει κάνα μπαράκι για ποτό το βράδυ). Ιδέες?
Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom