Αγία Άννα, Βόρεια Εύβοια

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πήγαμε για 4 ημέρες στο club Αγία Άννα στις αρχές του μήνα και περάσαμε καταπληκτικά. Μείναμε σε θέση σκηνής ή οποία είχε πάρα πολύ σκιά. Οι παροχές του camping ήταν πολύ καλές. Τα μπάνια ήταν αρκετά καθαρά, το φαγητό στο self serrvice κάτι παραπάνω από εξαιρετικό, υπήρχε πόσιμο νερό από ψύκτες, δυνατότητα για μπάρμπεκιου, κουζίνες για μαγείρεμα, χώροι για να φορτίζεις συσκευές χωρίς να χρειαστεί να πάρεις ρεύμα στη σκηνή κ.ά. Επίσης ο χώρος είναι μέσα στο δάσος και είναι πανέμορφα. Έχει δυο πισίνες, μια πολύ μεγάλη και μια λίγο μικρότερη, 1 εστιατόριο, 1 self service(γιαμ γιαμ) 1 σουβλατζίδικο 1 mini market και ένα ουζερί που ανοίγει μόνο το βράδυ. Ακόμη έχει ένα πολύ όμορφο μπαρ δίπλα στη μεγάλη πισίνα και το club δίπλα στην άλλη πισίνα. Επιπλέον όλη την ημέρα έχει διάφορες δραστηριότητες για παιδιά και μεγάλους (παιχνίδια, τουρνουά volley, κ.ά), καθώς και μια οθόνη που προβάλλονται ταινίες για μεγάλους κάθε βράδυ, και μια αίθουσα προβολής ταινιών για μικρούς. Εκτός από τις πολυάριθμες θέσεις για σκηνές και για τροχόσπιτα, το club διαθέτει σπιτάκια μικρά, ξενώνες, yurts(σκηνοβίλες) οι οποίες είναι πανέμορφες εξωτερικά και καλές εσωτερικά με δική τους αυλή, καθώς και δωμάτια καμπάνες με καταπληκτικές αυλές. Γνωρίσαμε ένα ζευγάρι με ένα παιδάκι και τους ρωτήσαμε πως είναι τα yurt εσωτερικά και μας είπαν ότι είναι πολύ όμορφα. Το μόνο πρόβλημα είναι η υγρασία. Αν έχει έξω έχει και μέσα. Επίσης είναι και τσιμπημένες οι τιμές τους. Τέλος η παραλία είναι 5 λεπτά με τα πόδια από το camping και αν δεν φυσάει είναι πολύ όμορφα, αλλιώς υπάρχουν και οι πισίνες.
Συνοψίζοντας
Θετικά:
1 Πανέμορφος χώρος
2 Εξαιρετικό, μπόλικο και πολύ φθηνό φαγητό, ειδικά αν κλείσεις με τα πακέτα προσφοράς.
3 Οι υπάλληλοι μέσα στο camping είναι πολύ ευγενικοί και πρόθυμοι.
4 Οι θέσεις των σκηνών πολύ καλές.
5 Καθαρά μπάνια.
6 Πολύ κοντά στη θάλασσα.
7 Αν και δεν πήραμε μέρος στις δραστηριότητες, είχαν πολύ γέλιο.
8 Τα πιτσιρίκια δεν ενοχλούν γιατί τα ξεζουμίζουν όλη μέρα στις δραστηριότητες και το βράδυ πέφτουν ξερά.
9 Πόσιμο νερό.

Αρνητικά:
1 Οι υπάλληλοι στη reception κωλυσιεργούν χωρίς να υπάρχει λόγος. Μετά την πρώτη μέρα συνηθίζεται(;).
2 Υψηλή χρέωση για internet. Δεν μας ενόχλησε ιδιαίτερα, κάναμε αποτοξίνωση.
3 Τα yurts είναι ακριβούτσικα.
4 Όσο πιο κοντά στις πισίνες μένεις τόσο πιο δυνατά ακούγεται η μουσική από το club το βράδυ. Γιαυτό ή μένεις πίσω πίσω ή έχεις ωτοασπίδες όπως κάναμε εμείς.
Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και φωτογραφίες.
Σημειωτέον, ότι όλα αυτά ισχύουν με το μισό camping γεμάτο αν είναι full δεν ξέρω. Επίσης, εμείς πήραμε το πακέτο με τη διαμονή και full διατροφή και το ευχαριστηθήκαμε πολύ.
 

stevi

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Σκεφτόμαστε για φέτος κι εμείς το ενδεχόμενο να πάμε στο camping της Αγίας Αννας. Η θαλασσα ειναι κατάλληλη για μωράκι 2 ετών;
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σκεφτόμαστε για φέτος κι εμείς το ενδεχόμενο να πάμε στο camping της Αγίας Αννας. Η θαλασσα ειναι κατάλληλη για μωράκι 2 ετών;
Νομίζω ότι η θάλασσα είναι μια χαρά για το μωράκι σας αν δεν φυσάει φυσικά!
Σε περίπτωση που φυσάει υπάρχει και ειδικά διαμορφωμένο μέρος στην μικρή και στην μεγάλη πισίνα του camping για μικρά παιδάκια με ναυαγοσώστη κιόλας :)
 

stevi

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Αχ, Kanel28, με πήρες στο λαιμό σου!!! (Χαριτολογώντας το λέω, μην με παρεξηγήσεις, :) )
Βρισκόμαστε στο club απο χθες. Ολα ειναι όπως τα παρουσιάζουν, εκτός απο την θαλασσα που ειναι τελείως ακατάλληλη για παιδια. Άσχετα με το αν φυσάει η όχι, βαθαίνει αμέσως πολυ. Χωριά που στην ακροθαλασσιά δεν υπάρχει το περιθώριο να παίξουν λόγω γκοργκολας και απότομης κλίσης. Καμία καλη παραλια για παιδάκια εδώ κοντά κανεις;;;
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αχ, Kanel28, με πήρες στο λαιμό σου!!! (Χαριτολογώντας το λέω, μην με παρεξηγήσεις, :) )
Βρισκόμαστε στο club απο χθες. Ολα ειναι όπως τα παρουσιάζουν, εκτός απο την θαλασσα που ειναι τελείως ακατάλληλη για παιδια. Άσχετα με το αν φυσάει η όχι, βαθαίνει αμέσως πολυ. Χωριά που στην ακροθαλασσιά δεν υπάρχει το περιθώριο να παίξουν λόγω γκοργκολας και απότομης κλίσης. Καμία καλη παραλια για παιδάκια εδώ κοντά κανεις;;;
Την απότομη κλίση που λες δεν την θυμάμαι. Είδες για να μην έχεις παιδιά. :p
Γιατί να σε παρεξηγήσω βρε :)
Δοκιμάσατε να πάτε στο μέρος της παραλίας που είναι πιο κοντά στον οικισμό; Όχι δηλαδή μπροστά από το κάμπινγκ.
 

stevi

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ναι, πήγαμε, αλλα πανω κάτω μια απο τα ίδια. Βελτιώνεται κάπως η κατάσταση σε μια παραλια που λέγεται "Κοχύλι" στα 20χλμ περίπου μας είπαν, αλλα δεν λέει μισή ώρα πήγαινε έλα κάθε μερα...
 

MAUI GR

Member
Μηνύματα
43
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικό Πάρκο Γιέλοουστοου
Νικόλας, νέο μέλος, καλημέρα. θα ήθελα να μοιραστώ την προχθεσινή εμπειρία μου στο camping της Αγίας Άννας στη βόρεια Εύβοια και να δεχθώ όποιες ερωτήσεις ή τυχόν απορίες σας καθώς και παρατηρήσεις για το συγκεκριμένο ποστ...
Διαβάζοντας πολλά σχόλια στο εν λόγω φόρουμ καθώς και σε άλλα όμορα sites (δεν ξέρω αν κάνει να αναφέρω ονόματα-ας μου απαντήσει κάποιος), επέλεξα αυτό τον προορισμό-για την ψυχαγωγία των παιδιών μου- για μία διανυκτέρευση Σαββάτου 27 του Ιούνη 2015. Πριν από 2 εβδομάδες, τηλεφώνησα στο εν λόγω camping και έκλεισα μία διανυκτέρευση σε bungalow, 2 δίκλινων κρεβατιών για την οικογένειά μου 2 ενήλικες με 2 παιδιά. Το κόστος ήταν, ότι αν επιθυμώ πρωινό-μεσημεριανό και βραδινό θα κοστίσει 129,60 τη βραδιά. Αυτή η πρόταση με βρήκε σύμφωνο και προχωρήσαμε στα περαιτέρω διαδικαστικά που ήταν: Να καταθέσω εντός της επομένης ημέρας όλο το ποσό των 129,60 ειδάλλως η κράτηση θεωρείται άκυρη. Η φόρμα κράτησης στην οποία με βρήκε σύμφωνο, ήταν να φέρω δικά μου σεντόνια-μαξιλαροθήκες και να εισέλθω μετά τις 2μμ με αναχώρηση την επομένη στις 12μμ. (όλα αυτά 129, 60). Είχα διαβάσει τόσα ωραία σχόλια ότι το μέρος είναι ο παράδεισος των παιδιών που για τη χάρη τους έκανα ότι δεν με ενοχλούσε τίποτα. Μπαίνοντας στη ρεσεψιόν για το εθιμοτυπικό check in, μου ζητήσανε να πληρώσω 3 ευρώ για μία θέση στάθμευσης εντός κάμπινγκ. Στο μεσημεριανό το οποίο μας περίμενε, ότι έπαιρνες εκτός κύριου πιάτου ήταν με πληρωμή. Αν επιθυμούσα αναψυκτικό θα το πλήρωνα, νερό εμφιαλωμένο, κέτσαπ, μουστάρδα, σαλάτα, ακόμα κ μία φέτα επιπλέον ψωμί κόστιζε 10 λεπτά. Δεν συζητώ για γλυκό δε. Είχες την επιλογή γλυκό ή φρούτο. Στο βραδινό μία από τα ίδια και οι μερίδες τους μικρές. Εγώ που ήθελα κ δεύτερο πιάτο θα έπρεπε να πληρώσω. Ο μικρός έκανε το λάθος σαν παιδί να ζητήσει κ δεύτερη φέτα ψωμί την οποία την χρέωσαν 10 λεπτά. Το κερασάκι το έφαγα όμως στο πρωινό. Έπρεπε να διαλέξω μεταξύ χυμού κ γάλατος, και μεταξύ ομελέτας κ ψωμί φέτας με μέλι ή μερέντας.
Συνοψίζοντας: Αν ήθελες να φας πρωινό με ομελέτα κ ψωμί με μέλι θα έπρεπε να πληρώσεις. Αν ήθελες να φας γεύμα με σαλάτα κ αναψυκτικό θα έπρεπε να πληρώσεις. Καφές, παγωτά, ποτά, όλα έξτρα (εκεί έμαθα και τη λέξη all inclusive). Κάποιες παιδικές δραστηριότητες όπως το τραμπολίνο κόστιζαν 3 ευρώ. Δηλαδή, πόσα θα έπρεπε να ξοδέψω για να κάνω τα βασικά στο club agia anna; Δεν τους έφταναν τα 129,60 ευρώ;;;;
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα.Όταν έχεις πλήρη διατροφή περιλαμβάνει μόνο φαγητό, οτιδήποτε άλλο πληρώνετε εξτρά, all inclusive περιλαμβάνει συνήθως τα πάντα όμως μπορεί κάποιες δραστηριότητες να είναι έξω, σε κάθε περίπτωση επιβάλλεται, πριν κλείσουμε να ζητάμε ενημέρωση παροχών από τα καταλύματα μέχρι λεπτομέρειας ή / και να διαβάζουμε την ιστοσελίδα τους για να γνωρίζουμε τι μας περιμένει...βέβαια έτσι όπως τα γράφεις, εδώ μιλάμε για την εκδίκηση της γυφτιάς.
 

MAUI GR

Member
Μηνύματα
43
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικό Πάρκο Γιέλοουστοου
Συμφωνώ μαζί σου και γι' αυτό κ έγραψα ότι φέτος κατάλαβα τη διαφορά μεταξύ all inlcusive και πλήρους διατροφής. Αλλά απ' ότι είδες αυτό με το κυρίως γεύμα που είναι ασυνόδευτο από σαλάτα, νερό και αναψυκτικό δεν το έχω ξανασυναντήσει πουθενά.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
νερό από τη βρύση -όχι εμφιαλωμένο- δικαιούται κάθε πελάτης, το αναψυκτικό πληρώνεται, για σαλάτα δεν ξέρω αν και νομίζω όλα αυτά τα πακέτα είναι γενικά λίγο "σαλάτα".
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Λοιπόν, δεν έχω μείνει ποτέ, αλλά
α) μια φορά το επισκέφτηκα βράδυ στο μπαρ του και απορούσα πως αντέχουν όλη αυτήν την φασαρία οι άνθρωποι σε σκηνές εκεί γύρω.
β) πριν από χρόνια, γνωστός μου είχε μείνει σε αυτό και ενώ είχε πάει για αρκετές μέρες, έφυγε μετά το πρώτο βράδυ. Μας είπε ότι δεν άντεξε την "ατμόσφαιρα"
Σημειωτέον ότι όλα αυτά συνέβησαν πριν από αρκετά χρόνια, μπορεί τώρα η κατάσταση να είναι διαφορετική. Αν θες μπορώ να ρωτήσω και να σου πω σε πμ.
Κανένα νεότερο υπάρχει μετά απο 7 χρόνια ή είναι ακόμα έτσι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.357
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom