Αγαπημένη Ευρωπαϊκή Πόλη

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Με το που διαβασα τον τιτλο μια πολη μου ηρθε αυτοματα στο μυαλο μου¨Παρισι!!:clap:
Αλλα οταν το καλοσκεφτηκα εγινε μπερδεμα...
Λονδινο,Ρωμη,Βαρκελωνη,Φλωρεντια,Βενετία,Ινσμπουργκ,Σαλτσμπουργκ,Βιέννη,Πραγα,Ανεσύ,Νίκαια,Βουδαπέστη,Αμστερνταμ......:roll::roll::roll::roll::roll: Μα όλα να μου αρεσουν??;)
Αλλά επειδη η πρωτη σκεψη ειναι και η πιο αυθόρμητη....Παρίσι!! Απίστευτα ρομαντικό!!
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ

oliv

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.ΥΟΡΚΗ
Λονδινο..ισως γιατι ηταν το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο, 15 υπεροχες μερες σε φιλη που σπουδαζε τοτε εκει.
Κανενα παραπανο πηγαμε παντου.
 

afriend

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου να'ναι με καλή παρέα
Αχ παρακολουθώ αυτό το θέμα τόοοοοσο καιρό ... είναι τόσο πολλές οι πόλεις της Ευρώπης που μου αρέσουν αλλά να η απάντησή μου

1) Παρίσι
2) Λονδίνο
3) Άμστερνταμ
4) Λουβέν (στο Βέλγιο)
5) Βαλέτα
 

TEO_ANAST

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Εμενα μου αρεσει απο τις πολεις που εχω επισκεφτει εκτος τις πρωτευουσες το Στρασβουργο αρκετα....μετα Εξ εν προβανς και υστερα φλωρεντια.....Προτιμω τις μικρες πολεις απο τις πρωτευουσες.....
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κι εγώ παρακολουθώ το θέμα καιρό. Είναι όντως δύσκολο να διαλέξεις μια πόλη, αλλά νομίζω ότι προς το παρόν καταλήγω στη Βενετία και την Πράγα.

Επίσης, ιδιαίτερη θέση στην καρδιά και στις εικόνες που έχω στο μυαλό μου, έχουν η Σιένα και το Πόρτο.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Κι εγώ παρακολουθώ το θέμα καιρό. Είναι όντως δύσκολο να διαλέξεις μια πόλη, αλλά νομίζω ότι προς το παρόν καταλήγω στη Βενετία και την Πράγα.

Επίσης, ιδιαίτερη θέση στην καρδιά και στις εικόνες που έχω στο μυαλό μου, έχουν η Σιένα και το Πόρτο.
μάλλον ξέχασες να πας στο Παρίσι;)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δε θέλω καταπίεση στα νέα μέλη να αλλάξουν τη ψήφο τους.:bleh::bleh::bleh:
Η anny είναι δικιά μου. Και εγώ για συναισθηματικούς λογους ψήφισα Πράγα και μετά Παρίσι. Για Βενετία θα σας πω όταν πάω το καλοκαίρι:clap::clap::clap:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
μάλλον ξέχασες να πας στο Παρίσι;)

Φίλε μου γι'αυτό λέω προς το παρόν. Το Παρίσι είναι μια εκκρεμότητα η οποία δυστυχώς δεν έχει εκπληρωθεί ακόμα. 'Ηταν στο πρόγραμμα για φέτος το Πάσχα, αλλά λόγω ξαφνικών θεμάτων όλα πήγαν πίσω.:(
Μάλλον θα είναι ο επόμενος ευρωπαϊκός μας προορισμός, θέλω να πιστεύω και να ελπίζω σύντομα, οπότε πολύ πιθανό να πάρει και το Παρίσι τη θέση του στην κατηγορία των αγαπημένων μου ευρωπαϊκών πόλεων. :D
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Δε θέλω καταπίεση στα νέα μέλη να αλλάξουν τη ψήφο τους.:bleh::bleh::bleh:
Η anny είναι δικιά μου. Και εγώ για συναισθηματικούς λογους ψήφισα Πράγα και μετά Παρίσι. Για Βενετία θα σας πω όταν πάω το καλοκαίρι:clap::clap::clap:
γιατί δημοκρατία έχουμε?:D φύγαν όλοι και δεν ξέρω ποιον να πειράξω:( οπότε θα με ανεχθείτε λίγο...:bleh:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δε θέλω καταπίεση στα νέα μέλη να αλλάξουν τη ψήφο τους.:bleh::bleh::bleh:
Η anny είναι δικιά μου. Και εγώ για συναισθηματικούς λογους ψήφισα Πράγα και μετά Παρίσι. Για Βενετία θα σας πω όταν πάω το καλοκαίρι:clap::clap::clap:

Μη φοβάσαι και δεν αλλάζω εύκολα ψήφο. Η εικόνα της Πράγας όταν πρωτοπήγα πριν 11 χρόνια θα μου μείνει αξέχαστη. Ηταν σα να βρισκόμουν μέσα σε μεσαιωνικό παραμύθι.
Οι τουρίστες δεν ήταν απίστευτα πολλοί, όπως είναι σήμερα και πραγματικά την ευχαριστήθηκα πολύ την πόλη.
Η δε Βενετία νομίζω ότι είναι μοναδική έτσι κι αλλιώς. Πήγα τέλος Απριλίου και νομίζω ότι δεν υπάρχει καλύτερη εποχή από αυτή. Η ζέστη ήταν όση έπρεπε, άρα δεν μύριζαν τα κανάλια και δεν έβρεχε. Ατελείωτες βόλτες σε μια μαγική πόλη. Τί άλλο θες? Όσο για την πολυκοσμία δεν μπορείς να την αποφύγεις.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
γιατί δημοκρατία έχουμε?:D φύγαν όλοι και δεν ξέρω ποιον να πειράξω:( οπότε θα με ανεχθείτε λίγο...:bleh:
Μη στεναχωριέσαι, εμείς μείναμε πίσω να φυλάμε τις πόλεις μας και θα φύγουμε, όταν ΟΛΟΙ οι άλλοι θα είναι εδώ. Εκεί να δεις ζήλεια:bleh::bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.560
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom