Αγαπημένο ελληνικό νησί

Φώτης

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Σαντορίνη, διαμονή στην Οία, μπάνιο στον Κούλουμπο και βουτιές από το εκκλησάκι μετά το Αμμούδι, καφέ στο Κλάσσικο στα Φηρά, ψάρι στο Ακρωτήρι, δειλινό στην Οία, διασκέδαση στα Φηρά & στην Οία χαβαλέ στην πλατεία στα Φηρά, ρομαντζάδα από το καφέ δίπλα στο τελεφερίκ το βράδυ, και όλα αυτά (ή τα περισσότερα από αυτά) παρέα με ένα μπουκάλι visanto.
 

evripidis

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΑΪΒΑΛΙ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Λέσβος. Μετά από 1 χρόνο που μένω, την έχω λατρέψει. Μέρος που μπορεί να ζήσει κάποιος και το χειμώνα. Φυσικά θα πρέπει να έχει και την κατάλληλη διάθεση του "αποκλεισμού" λιγάκι. Πολλά να δει, πολλά να γυρίσει, προορισμοί για χειμώνα - καλοκαίρι και εναλλακτικού τουρισμού.
 

Maria Lamprou

Member
Μηνύματα
41
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
NEW YORK ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ - ΑΝΔΕΙΣ - ΑΜΑΖΟΝΙΟ
ΣΚΥΡΟΣ!! Γιατί:
1) Έχει υπέροχες παρθένες παραλίες που δεν τις έχουν καταστρέψει με ομπρέλες και ξαπλώστρες κλπ κλπ. Έχει παραλίες με άμμο, ρηχές, βαθιές, μεγάλες μικρές, με πεύκα, με βότσαλα, με privacy, με φασαρία (μόνο 1 ;))...
2) Έχει καταπληκτικό φαγητό. Το νησί φημίζεται για την αστακομακαρονάδα του...
3) ΔΕΝ είναι τουριστικό νησί...
4) Έχει ιδιαίτερο χαρακτήρα γιατί από τη μέση και πάνω είναι "Σποράδες" με πευκόδασος, και από τη μέση και κάτω "Κυκλάδες" το γνωστό ξερό τοπίο!
5) Αν πας απόκριες θα καταλάβεις τι πορωμένοι είναι οι Σκυριανοί με τον τόπο τους!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Κάρπαθος φυσικά! Όχι επειδή είμαι απο δώ, αλλά επειδή απο τότε που άρχισα να ταξιδεύω, ανέβηκε πολύ στην καρδιά μου και άρχισα να εκτιμώ τον παράδεισο που ζώ! Είναι απλά απίστευτη και το ότι είμαστε μακρυά απο Αθήνα πιστεύω κρατάει το νησί ιδανικό τόπο για μάς. Παρ'όλ'αυτά, για να πώ και ένα νησί εκτός το δικό μου, η Ρόδος με συγκινεί αρκετά, αν και έχω πάει τόοοοοοοσες φορές... (πάλι Δωδεκάνησα πέσαμε δηλαδή).
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Αν και δεν έχω πάει σε κάποια must-see όπως η Κρήτη, ψηφίζω πρώτη τη Σίφνο και δεύτερη την Κεφαλλονιά. Είναι τα δύο νησιά που μου έχουν αφήσει τις πιο γλυκές και ξέγνοιαστες εικόνες και από τα λίγα που με ανάγκασαν να τα ξαναεπισκεφθώ δεύτερη φορά χάρη στην ομορφιά τους μέχρι σήμερα.
 

pix_lax82

Member
Μηνύματα
89
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Βορειος Κορέα
1) Ανδρος
Τελειες και πολλές Παραλίες ια ολα τα γουστα,
Μουσειο που τα σπαει
και παρα πολυ καλο φαγήτο

2) Λευκάδα
Πολυ πολυ ομορφο νησί
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Να δώσω και εγώ την ψήφο μου στην Κρήτη που ποτέ δεν με πρόδωσε απο όλες τις απόψεις (παραλίες,φαγητο,άνθρωποι κλπ).
 

Papas George

Member
Μηνύματα
73
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
mexico
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
αστιευεστε μου φαινεται...
η Κρητη πρεπει να μεινει εκτος συναγωνισμου..
ολα αυτα οντας αντικειμενικος..
Ταδε εφη ενας αθηναιος που επελεξε την Κρητη για να ζησει την υπολοιπη ζωη του..
(α κ παρεπιπτωντος δεν με κατεβασε γυναικα στο νησι)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.527
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom