Αγαπημένο ελληνικό νησί

Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
Πουκετ
Πρωτα απο ολα.....Σκιαθος !!!!!Αμεσως μετα η Μυκονος γιατι περα απο το προφανες(διασκεδαση την οποια σαν μικρο παιδι κ εγω την αποζητω συχνα!),ειναι αντικειμενικα πολυ ομορφο μερος και πολυ γραφικη!Μου ειπαν οτι οταν επισκευθω τη Ροδο θα τα ξεχασω ολα-ελπιζω να ισχυει..
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Αγαπημένη θεά Σάντα Ειρήνη (πόσο όμορφη- όποιος δεν πήγε δεν ξέρει τι θα πει θέα), κ πρώτη επιλαχούσα Σαμοθράκη (όποιος δεν πήγε δεν ξέρει τι θα πει νησί με φαράγγια, θάλασσες παγωμένες κ καταρράχτες π δημιουργούν βάθρες!) Κ η Κρήτη μου άρεσε πάρα πολύ αλλά μ 4 νομούς δε νομίζω ότι μπορεί να διαγωνιστεί!:bleh: Ποιά δε μ άρεσαν (απ όσα επισκέφτηκα): Η Άνδρος (αν κ ήμουν πολύ μικρή θυμάμαι απογοητευτικό λιμάνι, ξεραϊλα χωρίς κάτι τ γεωλογικά ή οπτικά ιδιαίτερο π έχουν άλλες Κυκλάδες, κ άσχημη παραλία το τουριστικό Μπατσί όλο φύκια:()επίσης η Αίγινα (φλατ, ελληνιστί επίπεδη στο μεγαλύτερο μέρος της, γεμάτη κτίρια-κακοτεχνίες κ καθόλου ιδιαίτερη) κ η Πάρος έτσι κι έτσι (στα συν: καθαριότητα, άψογες υποδομές, ωραίες βραδινές βολτίτσες στα σοκάκια κ το γραφικό λιμανάκι της Νάουσας, τουριστική συνείδηση των κατοίκων+ κοντά στην ομορφούλα Αντίπαρο, στα πλην: υπερβολική κοσμοσυρροή, πολύβουες κ όχι τόσο όμορφες παραλίες, ελλειπής φυσική ομορφιά, απουσία άγριου ορεινού τοπίου, όχι πολύ καλό φαγητό, ψιλοθορυβώδες κ όχι ιδιαιτέρως ξεχωριστο νησί)
 

Julia21r

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Nuremberger
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Τήνος...και πάλι Τήνος!!!
Σχετικά κοντά απο Πειραιά και Ραφίνα...πραγματικά παρεξηγημένο νησί μιάς και δεν είναι μόνο η Χώρα η Τήνος για να την κρίνουν πολλοι που έρχονται μόνο για προσκίνημα και τίποτε άλλο...
Μια βόλτα στο νησί θα σας πήσει όλους...καταπληκτικά χωριά(ξεπερνουν τα 40),μαγευτικές και καθαρές παραλίες..ταβερνούλες με παραδοσιακό κ όχι μόνο φαγητό..διασκέδαση στη Χώρα της Τήνου Με αρκετά clubακια , καφετέριες ...
Ελπίζω να σας έπεισα...αν και μια επίσκεψη σας θα με βγάλει ασπροπρόσωπη!!! :D
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Λόγω ανθρώπων και «αύρας»: Αμοργό (έχω πάει μόνο καλοκαίρι)
Λόγω ιστορίας και ανθρώπων: Κρήτη (έχω πάει όλες τις εποχές και προτιμώ άνοιξη, φθινόπωρο)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πρωτα απο ολα.....Σκιαθος !!!!!Αμεσως μετα η Μυκονος γιατι περα απο το προφανες(διασκεδαση την οποια σαν μικρο παιδι κ εγω την αποζητω συχνα!),ειναι αντικειμενικα πολυ ομορφο μερος και πολυ γραφικη!Μου ειπαν οτι οταν επισκευθω τη Ροδο θα τα ξεχασω ολα-ελπιζω να ισχυει..
Κρατα μικρο καλαθι για τη Ροδο παντως.Βεβαια γουστα ειναι αυτα σιγουρα δε θα συμφωνουν ολοι μαζι μου.
Νομιζω οτι εχω απαντησει ηδη σε προηγουμενο ποστ σχετικα με το δικο μου λατρεμενο νησι.Ναξος ..Ναξος ..Ναξος
Κραταει χρονια αυτη η κολωνια!
 

Wintersun

Member
Μηνύματα
33
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Washington, DC
Ταξίδι-Όνειρο
Monument Valley,AZ
θα ελεγα Κερκυρα,Κρητη και Ροδος...χμμ....ολα τα 'πα!!!! ειναι γεγονος οτι η Κρητη τα εχει ολα και συμφερει αλλα σαν τα ιστορικα κεντρα της Ροδου και της Κερκυρας δεν εχει...τα Χανια ειναι ομορφα στο λιμανι αλλα προτιμω για αυτο το στυλ την Κερκυρα...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
1. Η Νάξος για τις υπέροχες παραλίες, τα όμορφα ορεινά χωριά, τις διαδρομές!
2. Η Σαμοθράκη για την Χώρα, τις βάθρες και το μπάνιο στον καταρράκτη του Φονιά!

Όχι ότι με χαλάνε και τα υπόλοιπα νησιά βέβαια (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων).
 

pilotsof

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Περού ?
θα πω Κύθηρα με τα οποία ήμουν χρόνια ερωτευμένη και μόλις φέτος κατάφερα να πάω,επίσης η πολυαγαπημένη Σκύρος και ένα που δεν έχω πάει ακομα:Καστελλόριζο
γενικά προτιμώ οποιοδήποτε μικρό και ήσυχο νησί
 

lastsupper

Member
Μηνύματα
37
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
unknown
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ-περου
προταση

Προτεινω να διμηουργηθει κατι σαν μια λιστα που να τοποθετηθει στην πρωτη σελιδα αυτου του λινκ και η οποια θα εχει την μορφη ατυπης ψηφοφοριας.δηλαδη οτι ειχε γινει καποτε με τις ελληνικες παραλιες.Επιπλεον πατωντας πανω στο καθε νησι που θα εχει μπει στην λιστα ααφου καποιος το εχει ψηφισει να ανοιγει λινκ οπου ο καθενας θα γραφει σχολια και πληροφοριες για το εν λογο νησι.Ειναι λιγο δυσκολο αλλα πιστευω θα βοηθουσε πολυ στην διαδικασια αναγνωσης και θα γινει και λιγο πιο ευχαριστο!!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Φολέγανδρο για διακοπές
Κρήτη για να ζήσω την υπόλοιπη ζωή μου
 

shashass

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου..ελπίζω..σύντομα
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία
Εγώ ψηφίζω πρώτα Τήνο βεβαίως βεβαίως για πολλούς λόγους,αλλά κυρίως για τις παραλίες της και φυσικά τις νοστιμιές της..Ως 2η επιλογή είναι η Ζάκυνθος και 3η η Σαμοθράκη..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom