Αγαπημένο ελληνικό νησί

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Όλα τα ελληνικά νησιά είναι υπέροχα,αλλά έχουμε κι εμείς αδυναμίες:Σίφνος και Σύμη!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Τηλεφωνο και διευθυνση να σου στειλουμε λουλουδια....προτιμας αποξηραμενα ή φυσικα ???
Μόνο φυσικά:haha::haha::haha::haha:.
Η αλήθεια πάντως να λέγεται. Είσαι τυχερή που μένεις σε αυτό το υπέροχο μέρος.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.481
Likes
7.959
Πολύ δύσκολη επιλογή με τόσα υπέροχα νησιά που έχουμε! Τι να πρωτοδιαλέξω? Κυκλάδες με τα υπέροχα κυκλαδίτικα χωριά? Ιόνιο με τις καταπληκτικές παραλίες?Κρήτη που τα συνδυάζει όλα? Ρομαντικό Αργοσαρωνικό?
Με πολύ δυσκολία επιλέγω: Σαντορίνη γιατί είναι πανέμορφη και δεν υπάρχει τίποτα παρόμοιο και Ικαρία γιατί μου "πάει" ο κόσμος και η νοοτροπία του!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.313
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ψηφίζω Κύθηρα.
Ήμουν εκεί πριν πολλά χρόνια, ξαναπήγα πέρυσι τον Αύγουστο.
Ο ήλιος, η ζέστη, τα αρώματα που εκπέμπουν τα βουνά του και όχι μόνο, σε εξυψώνουν
σε κάνει να το ερωτευτείς, και αφήνοντας το με το πλοίο, είναι σα να αφήνεις μια αγαπημένη.
Και λες:"Μα είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό;"
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ ψηφίζω Μύκονο!

Όχι για την νυχτερινή της ζωή, δεν με συγκινεί ιδιαίτερα, αλλά κάποιες από της παραλίες της (κυρίως οι πιο ήσυχες θα έλεγα), τα σοκάκια της, η ενέργειά της, με βοηθάνε να αποφορτίσω τις εντάσεις μου και να φορτίσω τις μπαταρίες μου.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
δεν ακουω σχολια για τη λευκαδα και με ανησυχει αυτο...:roll::roll:
το καλοκαιρι εκει λεω να παω..
παντως εγω αποσα εχω παει θεωρω οτι η σαντορινη ειναι top!!πραγματικα δεν θελει τεκμηριωση!!:lol:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
δεν ακουω σχολια για τη λευκαδα και με ανησυχει αυτο...:roll::roll:
το καλοκαιρι εκει λεω να παω..
παντως εγω αποσα εχω παει θεωρω οτι η σαντορινη ειναι top!!πραγματικα δεν θελει τεκμηριωση!!:lol:
Λευκάδα πολύ ωραία, αρκεί να μην πας σε high season. Πολύ πράσινο και ωραίες παραλίες. Σαντορίνη είναι η επόμενη επιλογή μου μετά την Κρήτη.
 

arnoldbet

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ονειρεμενος προορισμος
Ταξίδι-Όνειρο
επομενο ταξιδι
Ρε παιδια...??? τοσα νησια ειπατε κ δεν ανεφερε κανεις την ΑΜΟΡΓΟ
Κολυμπι στην Αγ.Αννα κατω απο τη μονη Χαζοβιωτισας, Ξενυχτια με ροκιες στην παραλια της Αιγιαλης, Ρακομελα στη Χωρα και τσιπουρα στην Λαγκαδα... μαγεια!

Αλλα να μη το περιοριζω ετσι, ολες οι κυκλαδες (προσωπικο φετιχ) και γενικα ολα τα νησια μας ειναι ο ορισμος του καλοκαιριου...
Ας περιμενουν τους υπολοιπους 9μηνες η καθε Ινδια, Γουατεμαλα, Μποτσουανα κλπ ονειρεμενοι προορισμοι ολων μας
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
οκ δε σημαίνει ότι δε θα περάσεις καλά, αλλά στις δημοφιλείς παραλίες, όπως Πόρτο Κατσίκι γίνεται χαμός, οπότε χάνουν αρκετά από την ομορφιά τους.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πολυαγαπημένο μου νησί για διακοπές είναι η Πάτμος. Γιατί είναι μικρή, γιατί οι παραλίες της δεν έχουν άμμο αλλά ψιλό ή χοντρότερο βότσαλο, γιατί οι θάλασσες δεν είναι ρηχές, γιατί φυσάει και δεν ψήνεσαι αλλά ταυτόχρονα δε χάνεις το μπάνιο σου γιατί ο αέρας είναι στεριανός άρα η θάλασσα δεν έχει κύμα, γιατί οι περισσότερες παραλίες δεν είναι οργανωμένες, γιατί τρως πολύ καλά και σε καλές τιμές σχεδόν παντού, γιατί αν και μικρή έχεις αρκετές επιλογές για φαγητό ή ποτό, γιατί αν έχεις φουσκωτάκι περνάς τέλεια, γιατί ξέρουν να δουλέψουν τον τουρισμό τους, γιατί το μοναστήρι "κρατάει" όσο σφιχτά χρειάζεται τα λουριά για να υπάρχει επίπεδο στο νησί.

Γιατί ... μπορώ να γράφω πολύ ώρα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.144
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom