Αγαπημενη ιταλικη πολη

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αουτς! Με καρφιτσωσες...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Α ρε τριπυ ...α ρε τριπυ ...ολο εδω στο γκρουπ στριφογυρνας ...μηπως να σε κανουμε επιτιμο?(γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε:D)

Καρφιτσουλα η Ρωμη συνδυαζει διαφορετικα αρχιτεκτονικα στυλ ανα τους αιωνες ....τη λατρευουμε ...μονο το εχω ξαναπει...βγαλτε αυτες τις κεραιες τηλεορασης απο τις σκεπες των ιστορικων οικοδομηματων!!!!!Χτυπανε πολυ ασχημα στο ματι
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτο τωρα ειναι καλο; Εμενα μου φανηκε πως δεν μπηκε κανενα λιθαρακι εδω και 300-400 χρονια.
όπως το βλέπει ο καθένας ανάλογα με τα γούστα του και την κουλτούρα του. άλλοι θέλουν "παλιά" κτίρια, άλλοι σιδερένια τέρατα, άλλοι ντίσνευλαντ. ευτυχώς ο πλανήτης μας έχει πόλεις για όλα τα γούστα..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
όπως το βλέπει ο καθένας ανάλογα με τα γούστα του και την κουλτούρα του. άλλοι θέλουν "παλιά" κτίρια, άλλοι σιδερένια τέρατα, άλλοι ντίσνευλαντ. ευτυχώς ο πλανήτης μας έχει πόλεις για όλα τα γούστα..
Ετσι ακριβως ειναι!Αυτος ειναι,ακριβως,και ο λογος που δεν πρεπει τα μελη να ερχονται σε αντιπαραθεση.Ο καθενας με τα γουστα του!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Διασκέδασα πάρα πολύ διαβάζοντας τις αγαπημένες σας πόλεις και αν και άργησα περίπου ενα χρόνο δεν μπόρεσα να αντισταθώ και να μην γράψω και εγώ την αγαπημένη μου ιταλική πόλη...

Το μόνο θέμα είναι ότι στο Νο1 για μένα υπάρχουν 2...
Η Ρώμη γι'αυτό που είναι, δεν χρειάζονται περαιτέρω εξηγήσεις...και η Σιένα γιατί όπως ήδη έχει αναφερθεί πραγματικά νιώθω ότι βρίσκομαι στο σπίτι μου...

Θα κάνω έναν τρελό παραλληλισμό τώρα αλλά αν η Ρώμη και η Σιένα ήταν...άντρες (ενταξει, μη μου πετάτε ντοματες, είπαμε τρελό :haha:), η Σιένα θα ήταν ο σύζυγός μου, το μέρος που θα γυρνουσα πάντα, το σπιτι μου....και η Ρώμη ο εραστης μου,η πόλη για την οποια θα προδιδα πολλές φορές και χωρις ενοχες το "σπιτι" μου...

Κατα τ'αλλα παντως δεν είμαι άπιστη (δεν ξέρεις ποτέ ποιος διαβάζει το φόρουμ, χαχαχα:haha:)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Πιο όμορφη η Φλωρεντία, πιο γεμάτη-όμορφη η Ρώμη, πιο ήσυχη-όμορφη η Πίζα, πιο μοντέρνα όμορφη το Μιλάνο... κάποιες άλλες λίγο τις έχω δει ...

αλλά αν είναι να διαλέξω μία διαλέγω τη Ρώμη(με βαριά καρδιά όμως ;)...)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
canf said:
Πιο όμορφη η Φλωρεντία, πιο γεμάτη-όμορφη η Ρώμη, πιο ήσυχη-όμορφη η Πίζα, πιο μοντέρνα όμορφη το Μιλάνο... κάποιες άλλες λίγο τις έχω δει ...

αλλά αν είναι να διαλέξω μία διαλέγω τη Ρώμη(με βαριά καρδιά όμως ;)...)
Πιο ομορφη, η Ρωμη.
Πιο ησυχη-ομορφη, η Ρωμη.(απεραντα παρκα στην καρδια της)
Πιο μοντερνα ομορφη, η Ρωμη. (Zaha Hadid-MAXXI,Renzo Piano-Auditorium).
Ρωμη με ολη την καρδια.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
;)
η αλήθεια είναι πως η μεγάλη ρώμη τα έχει όλα.....:clap:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.972
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.555
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom