Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Οι Αερογραμμες Αιγαιου λενε: Economy Class: Κάθε επιβάτης έχει το δικαίωμα να μεταφέρει μια αποσκευή με βάρος μέχρι 15 κιλά για πτήσεις εσωτερικού και μέχρι 20 κιλά για πτήσεις εξωτερικού , που παραδίδεται στον έλεγχο αποσκευών. Ο ίδιος ο επιβάτης μπορεί να μεταφέρει 1 χειραποσκευή μέσα στο θάλαμο των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 55εκ. μήκος Χ 40εκ. ύψος Χ 20εκ. πλάτος.
Η Ολυμπιακη λεει: Οι επιβάτες οικονομικής θέσης επιτρέπεται να μεταφέρουν μία χειραποσκευή έως 8 κιλά με μέγιστες διαστάσεις 55 εκ. x 40 εκ. x 23 εκ.
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Μιλαω γενικα, για ολες τις εταιρειες. Για την easyjet ξερω. Για τη ryanair μιας και ειμαι απο αθηνα δεν αγχωνομαι. Ελπιζω να παρω καποια που να κανει για τις περισσοτερες εταιρειες, δε τη θελω μονο για ενα ταξιδι.
Και αν έρθει Αθήνα; Θα αγοράζεις άλλη βαλίτσα;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σιγα μην ερθει Αθηνα και πληρωνει το πανακριβο ΕΛ.ΒΕΛ!
Βεβαια οι διαστασεις της ryan Air ειναι ιδιες με αυτες της Αιγαιου, οποτε αυτο ισως εχει σημασια!
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
αν πάρεις μία 55x40x20 στις περισσότερες αν όχι όλες είσαι οκ.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Οι Αερογραμμες Αιγαιου λενε: Economy Class: Κάθε επιβάτης έχει το δικαίωμα να μεταφέρει μια αποσκευή με βάρος μέχρι 15 κιλά για πτήσεις εσωτερικού και μέχρι 20 κιλά για πτήσεις εξωτερικού , που παραδίδεται στον έλεγχο αποσκευών. Ο ίδιος ο επιβάτης μπορεί να μεταφέρει 1 χειραποσκευή μέσα στο θάλαμο των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 55εκ. μήκος Χ 40εκ. ύψος Χ 20εκ. πλάτος.
Η Ολυμπιακη λεει: Οι επιβάτες οικονομικής θέσης επιτρέπεται να μεταφέρουν μία χειραποσκευή έως 8 κιλά με μέγιστες διαστάσεις 55 εκ. x 40 εκ. x 23 εκ.
Ευχαριστω πολυ!! :xmas_biggrin: Τελικα οντως η easyjet επιτρεπει τις μεγαλες διαστασεις.


αν πάρεις μία 55x40x20 στις περισσότερες αν όχι όλες είσαι οκ.
Ναι αυτες θα ψαξω... Ευχαριστω.:xmas_cool:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καπου εδω μεσα διναν και μια αλλη διευθυνση με στοκατζιδικες βαλιτσες κοντα στην Καλλιθεα! Αμα το βρω θα στο ποσταρω.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
τσέκαρε και factory outlet αεροδρομιού για samsonite. έχει καλές τιμές.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Καπου εδω μεσα διναν και μια αλλη διευθυνση με στοκατζιδικες βαλιτσες κοντα στην Καλλιθεα! Αμα το βρω θα στο ποσταρω.
Πρεπει να'ναι το ιδιο με αυτο στην ερμου απλα στη καλλιθεα ειναι μεγαλυτερο και με ποικιλια.
τσέκαρε και factory outlet αεροδρομιού για samsonite. έχει καλές τιμές.
Ναι το'χω διαβασει απλα μου'ναι λιγο δυσκολο να παω εκει γι'αυτο ψαχνω τα πιο κοντινα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι το ιδιο ειναι, αλλα ελεγαν οτι εχει πολυ μεγαλυτερη ποικιλια!
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Εγώ είμαι στη δεύτερη samsonite μέσα σε 3 χρόνια μιας και το έχω παρακάνει με τα ταξιδάκια... Συμφέρει να πάρει κανείς μια επώνυμη παρά μια οποιαδήποτε εκτός και αν ταξιδεύει μια φορά το χρόνο...
Γιατί μου το χαλάς; Low Cost στο αεροπλάνο και μάρκα στην χειροαποσκευή; Γιατι;:xmas_lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom