Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Exeiς μηπως και καμια αλλη προταση site για online αγορα backpack?
ριξε μια ματια στο amazon,αν θελεις με ροδες εχει αυτο που βγαινει 33 ευρω με τα μεταφορικα για ελλαδα.

[ame="http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000O9M01Y/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE"]Blackspur BB-RS100 Wheeled Backpack With Telescopic Handle: Amazon.co.uk: DIY & Tools


εχει κι αλλα χωρις ροδες



[ame="http://www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_p_6_0?rh=k%3Abackpacks+for+travelling%2Cn%3A318949011%2Cp_6%3AA3P5ROKL5A1OLE&bbn=318949011&keywords=backpacks+for+travelling&ie=UTF8&qid=1270499013&rnid=401720011"]Amazon.co.uk: Sports & Leisure - backpacks for travelling



σαν αυτο που δειχνει το βιντεο ειχε πιο παλια η kipling αλλα δεν το βρισκω δυστηχως,αν θυμαμαι καλα ειχε γυρω στα 180-200 ευρω.
 

kal_el

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πηρα απο ενα stock κοντα στη φλωρεντια μια samsonite σκληρη με ροδακια και εχω ξενερωσει απιστευτα που δεν πηρα και την χειραποσκευη της σειρας στο μονο που δεν βολευει ειναι σε μηχανη κατα τα αλλα πλεον παιζει βασικη backpack κτλ παγκο
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Έχοντας δει πώς μεταχειρίζονται τις αποσκευές οι υπάλληλοι των αεροδρομίων (ακόμη κι αυτές που έχουν ετικέτα "priority") θεωρώ κουτό να ξοδέψω ένα σκασμό λεφτά για ν' αγοράσω μιαν αποσκευή που, αργά ή γρήγορα (συνήθως γρήγορα) θ' αναγκαστώ να πετάξω ή να χαρίσω. Αυτό που μ' ενδιαφέρει είναι να είναι πρακτική, εύχρηστη, εύκολη στη μεταφορά και να ζυγίζει όσο γίνεται λιγότερο. Κοστούμια δεν κουβαλάω, σε δεξιώσεις δεν πηγαίνω, δε χρειάζομαι μια προίκα ολόκληρη για τις δημόσιες εμφανίσεις μου. Ξέρω ότι κάπου θα σκιστεί, κάτι θα σπάσει, φροντίζω τα ρούχα από τυχόν υγρασίες τοποθετώντας τα σε νάυλον σακούλες καθαριστηρίου και τέλος. Υπολογίζω κι ένα κόστος 30-50 ευρώ για την αντικατάστασή της μέσα στα έξοδα του ταξιδιού και καθαρίζω. Ά, και φροντίζω πάντοτε να μπορώ να την ξεχωρίσω με μια μόνο ματιά ανάμεσα σε 100 άλλες. ;)
 

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
παιδια εγω με samsonite ταξιδευω αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος. σπασανε ολες οι κλειδωνιες και τις πηρα για επισκευες
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιώ μια Roncato την οποία είχα πάρει σε πολύ καλή τιμή σε περίοδο εκπτώσεων και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν έχει πάθει το παραμικρό και φυσικά έχει το προτέρημα που αναφέρει και ο babaduma πιο πάνω: Μπορώ να την εντοπίσω πανεύκολα ανάμεσα σε ένα πλήθος από μαύρες, μπλε και κόκκινες βαλίτσες... Έχει χρώμα καρπουζί με γαλάζια ροδάκια :lol:
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΝΝΗ
περι βαλιτσων

εγω παιδια πιστευω πως μια βαλιτσα, για ανθρωπους που πραγματικα ταξιδευουν καθε χρονο-και οχι 1 φορα στα 3 χρονια- ειναι εργαλειο και φαινεται σε βαθος χρονου. Μετα απο τοσα χρονια ταξιδιων αυτο το συμπερασμα εβγαλα. Επαιρνα παντα φτηνες με αποτελεσμα σε, απο 1-3 ταξιδια να τρωει πεταμα.ΕΙδα οτι σε 5 χρονια ειχα ξοδεψει πιο πολλα χρηματα αγοραζοντας φτηνες. Πριν απο 7 χρονια πηρα μια samsonite μαλακη μεγαλη και πριν απο 3 πηρα μια delsey για την καμπινα για να εχω τα βασικα μαζι μου. Δεν λεω τις πληρωσα αλλα μεχρι σημερα εχω ξενοιασει.. Επιπλεον ξερω οτι υπαρχουν ανταλλακτικα γιατι 2 φορες που χρειαστηκα μια ροδα και την αλλη, μια λαβη που την τραβας, πηγα απο εκει που την πηρα-στην Γλυφαδα- και οι ανθρωποι και μου την εφτιαξαν την μεν ροδα σε 10 λεπτα και την λαβη πηγα σε 2 μερες και την πηρα.Και το ποιο ωραιο? Δεν με χρεωσαν τιποτα επειδη δινουν οι ιδιοι εγγυηση! Συμπερασμα? το ακριβο ειναι και καλο τουλαχιστον για βαλιτσα.Και οποιος μενει νοτια ας παει εκει που πηγα και εγω στην Γλυφαδα στην Δουσμανη 17. Εχουν και site αλλα δεν το θυμαμαι τωρα.Θα ψαξω να το βρω αν θελει καποιος..
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΝΝΗ
AMSTERDAM εχεις δικιο για το αψογος επαγγελματιας και οσον αφορα το site τους - Γαρμπής - Δερμάτινα Είδη - Είδη Ταξιδίου -μου εκανες καλο που το ανεβασες - το ψαχνα - γιατι μπηκα να δω αν ειναι αυτο και στην ενοτητα βαλιτσες, βρηκα την επομενη βαλιτσα μου. Εχουν το video απο μια νεα -νομιζω- βαλιτσα της samsonite την οποια την δοκιμαζουν ανεβαζοντας πανω της ενα φορτηγο και ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ !! Εξελιξη φιλε μου...
 

jacamar

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βιρμανία
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπέρα! είμαι καινούργια στο φόρουμ και έρχομαι να καταθέσω τον προβληματισμό μου.
Τον Αύγουστο έχω ένα προγραμματισμένο ταξίδι στην Ρώμη για ένα μήνα. Ταξιδεύω με easy jet και ψάχνω μια χειραποσκευή με ροδάκια ακόμα καλύτερα ενα σακίδιο πλάτης με ροδάκια. Στην αγορά δεν βρήκα κάτι που να μου κάνει,
Ψάχνω τα εξής:
1) μέγεθος χειραποσκευής και μικρό βάρος
2) αρκετό χώρο για βιβλία πολλών σελίδων
3) να μαζεύουν τα ροδάκια και οι ιμάντες σε θήκη για να μην σούρνονται.
4) να μπαίνει ως σακίδιο στην πλάτη
δεν μπορώ να διαθέσω πάνω απο 70-80 ευρώ (στην χειρότερη)

εχω πελαγώσει να κοιτάζω σακίδια αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω! αν εχει κανεις καμια ιδέα....:D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.751
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom