Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

viajante

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αγόρασα πρόσφατα ένα backpack Terra 45λιτρο σε αρκετά καλή τιμή πιστεύω (54?). Θα το χρησιμοποιήσω πρώτη φορά στο επικείμενο ταξίδι-μετακόμιση στην Ολλανδία. Το ερώτημα είναι: επειδή θα έχω και βαλίτσα μαζί, υπάρχει περίπτωση το backpack να περάσει σαν χειραποσκευή?? Αν τυχόν δεν το εμφανίσω στο check-in θα καταφέρω να το περάσω στο αεροπλάνο?? Όποιος έχει ταξιδέψει με βαλίτσα και backpack παρακαλείται να βοηθήσει!!
 

kostasagk

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΒΗΡΙΑ
Αγόρασα πρόσφατα ένα backpack Terra 45λιτρο σε αρκετά καλή τιμή πιστεύω (54?). Θα το χρησιμοποιήσω πρώτη φορά στο επικείμενο ταξίδι-μετακόμιση στην Ολλανδία. Το ερώτημα είναι: επειδή θα έχω και βαλίτσα μαζί, υπάρχει περίπτωση το backpack να περάσει σαν χειραποσκευή?? Αν τυχόν δεν το εμφανίσω στο check-in θα καταφέρω να το περάσω στο αεροπλάνο?? Όποιος έχει ταξιδέψει με βαλίτσα και backpack παρακαλείται να βοηθήσει!!
Αυτη ειναι ιδανικη για αεροπλανο την χρησημοποιω χρονια για το κομπιουτερ και μερικα ρουχα πρωτης αναγκης ξερεις επειδη ειναι πιθανο να κατεβης και τα πραγματα να ειναι αλλου μου εχει τυχη πολλες φορες και ιδιως οταν περνας transit απο Ρωμη και η ενδιαμεση πτηση ειναι λιγοτερο απο 2ωρες και οταν αλλαζης πολλα αεροπλανα εγω εχω της Swiss πανω απο μια δεκαετια αθανατη και με 50-100χιλαδες μιλια κατα μεσο ορο το χρονο.:D
 

viajante

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αυτη ειναι ιδανικη για αεροπλανο την χρησημοποιω χρονια για το κομπιουτερ και μερικα ρουχα πρωτης αναγκης ξερεις επειδη ειναι πιθανο να κατεβης και τα πραγματα να ειναι αλλου μου εχει τυχη πολλες φορες και ιδιως οταν περνας transit απο Ρωμη και η ενδιαμεση πτηση ειναι λιγοτερο απο 2ωρες και οταν αλλαζης πολλα αεροπλανα εγω εχω της Swiss πανω απο μια δεκαετια αθανατη και με 50-100χιλαδες μιλια κατα μεσο ορο το χρονο.:D
Eυxαριστώ για την απάντηση! Ευτυχώς δεν έχω ανταπόκριση, πάω μέσω Βρυξελλών με Aegean και από εκεί τρένο για Ολλανδία. Ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα με το backpack! Αλλιώς με βλέπω να πληρώνω χρυσάφι τα υπέρβαρα πραγματάκια μου! :D
 

kostasagk

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΒΗΡΙΑ
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙΙΙΙΙΙΙ!!!! Καλα να περασης και μην ανησυχης για τα κιλα στο χερι τισ περισσοτερες φορες ξεπερνανε τα 10 κιλα.:)
 

cdipis

Member
Μηνύματα
16
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Ξεραιλα...
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΛΟ
Καμμια προταση για Θεσσαλονικη? Κανενα οικονομικο μαγαζι εχει κανεις να προτεινει?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
παιδια...στο factory outlet στο αεροδρόμιο εδω και 2-3 μήνες υπαρχει shop της samsonite σε τιμές φυσικά outlet..
αγόρασα ήδη μια μεγαλη βαλιτσα με 4 ροδακια σκληρή στην τιμη των 120 ευρώ καθως και μια μικρότερη στα 100 ευρώ....
υπάρχουν πολλα σχεδια και υλικά..εχει και αυτό το καινουργιο υλικο....που οταν το πατας επανέρχεται και ειναι πιο ελαφρύ....180 ευρω την μεγάλη μεγάλη βαλίτσα σε ασημί δαστημικό χρώμα...δεν μου αρεσε όμως και ετσι δεν το αγόρασα....ειμαι πιο κλασσική...
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Σε μία εβδομάδα δοκιμάζω για πρώτη φορά την easyjet και μάλιστα μόνο με χειραποσκευή καμπίνας. Για τον λόγο αυτό αγόρασα μέσω διαδικτύου από Αγγλία με κόστος 40Ε και με αποστολή σε ένα 5θήμερο την παρακάτω βαλιτσούλα (και πλάτης)
Cabin Max flight bag
και διαπίστωσα ότι έχει τους χώρους της βαλίτσας που χρησιμοποιούσα για τις ολιγοήμερες αποδράσεις.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
παιδιά πώς μπορείτε και βολεύεστε τις σκληρές βαλίτσες? δεν είναι περιοριστικό αυτό το να μή μπορείς να την γεμίσεις λίγο περισσότερο όπως κάνουμε με τις κλασικές?
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
κάθομαι πάνω της και κλείνει, άσε που γίνεται σκαμπό ανά πάσα στιγμή...
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Σε μία εβδομάδα δοκιμάζω για πρώτη φορά την easyjet και μάλιστα μόνο με χειραποσκευή καμπίνας. Για τον λόγο αυτό αγόρασα μέσω διαδικτύου από Αγγλία με κόστος 40Ε και με αποστολή σε ένα 5θήμερο την παρακάτω βαλιτσούλα (και πλάτης)
Cabin Max flight bag
και διαπίστωσα ότι έχει τους χώρους της βαλίτσας που χρησιμοποιούσα για τις ολιγοήμερες αποδράσεις.

Επειδή μου συνέβει πρόσφατα με την easy jet απο Ρώμη, χειραποσκευή εννοούν ΜΙΑ μόνο. Μου είπαν οτι αν η προσωπική μου τσάντα δεν χωράει στη χειραποσκευή θα χρεωθώ επιπλέον αποσκευή.
 

elmaria

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Με την λογική να πάρω 1 βαλίτσα καλή για να μου μείνει αγόρασα 2 Samsonite διαφορετικού μεγέθους με σκληρή επένδυση από έξω. Το αποτέλεσμα ήταν ιδίως την μικρή να την πάρω τελείως κατεστραμένη και φυσικά να την πετάξω. Η μεγάλη ακόμα την έχω αλλά είναι και αυτή σπασμένη. Η καταστροφές έγιναν σε διαφορετικά ταξίδια με διαφορετικές αεροπορικές και σε διαφορετικά αεροδρόμια. Τελικά αξίζει να δίνουμε τόσα λεφτά σε βαλίτσες??
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
προσωπικά δεν εδωσα πολλα λεφτα για τις 2 διαφορετικες μεγεθους samsonite σκληρές.. που πηρα απο το outlet...220 euro και για τις δύο..γνωρίζοντας πολυ καλα αυτά που αναφέρεις...αλλά δεν μου αρεσει και να ταξιδευω με χαζοβαλίτσες....πιστευω οτι θα βγαλουν τα λεφτά τους μεσα στα 3 χρονια της εγγύησης...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.411
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom