Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
655
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Πριν 2 μηνες πηρα το osprey fairpoint 40 και περιμενω να το εγκαινιασω ιδανικο και για πολυμηνα μακρινα ταξιδια.Μεγαλα σακιδια μονο οποοις θελει να κουβαλησει σκηνη και υπνοσαακο ,ειχα το low alpine 75-95 πολυ κουραστικο συν τα εξοδα αποσκευης.
Eξαιρετική επιλογή!
Έχω τον ίδιο και με καταβόλεψε στην Ασία, άνετος και με σωστούς χώρους!
Προτιμότερο έναν και καλό στο θέμα backpack. ( 2 μήνες ταξίδι με βροχές και κακομεταχείρηση και δεν κατάλαβε χριστό)

Εννοείται πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και η οργάνωση του βάρους μέσα στον σάκο για καλύτερη μεταφορά και άνεση. ( βαρία πράγματα στον πάτο ).
Η ανταγωνίστρια εταιρεία θεωρώ που βγάζει εξήσου ποιοτικούς σάκους είναι η lowe alpine.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Οι ενδιαφερόμενοι για αποσκευές, για ρίξτε μια ματιά ! 50% είναι αυτό Time to Travel έως -50% | INTERSPORT
Οταν βλεπω κατι noname χειραποσκευες με εκπτωση ταχα μου -50% στα 60€,ε σε πιανει μια αηδια....χιλιες φορες να παρετε απο τα τσαμπο την ιδια αντοχη θα χουν
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Οταν βλεπω κατι noname χειραποσκευες με εκπτωση ταχα μου -50% στα 60€,ε σε πιανει μια αηδια....χιλιες φορες να παρετε απο τα τσαμπο την ιδια αντοχη θα χουν
Ολες μα ολες ειναι μεταπωληση απο το bag stories. Ειδικα οι τιμες για Kipling ειναι πραγματικη ευκαιρια. Αν δεις ποσο πανε στα καταστηματα των αεροδρομιων...Εγω μονο απο το στοκαδικο του bag stories τολμω να πληρωσω τσαντα Kipling.
Οσες εχω τις πλενω καθε λιγους μηνες εδω και 12 χρονια και ειναι σαν καινουριες, αφου στην αγορα οι Kipling και οι Brics εχουν εγγυηση για πλυσιμο. Θα τσεκαρα αν περναει εδω και ο κωδικος Deals for you.
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Ολες μα ολες ειναι μεταπωληση απο το bag stories. Ειδικα οι τιμες για Kipling ειναι πραγματικη ευκαιρια. Αν δεις ποσο πανε στα καταστηματα των αεροδρομιων...Εγω μονο απο το στοκαδικο του bag stories τολμω να πληρωσω τσαντα Kipling.
Οσες εχω τις πλενω καθε λιγους μηνες εδω και 12 χρονια και ειναι σαν καινουριες, αφου στην αγορα οι Kipling και οι Brics εχουν εγγυηση για πλυσιμο. Θα τσεκαρα αν περναει εδω και ο κωδικος Deals for you.
Καλε προφανως και δε μιλουσα για τις kipling αλλα για κατι princess που ειδα χειραποσκευη 60ε κ μου πεσε το σαγονι...οι οποιες πριν 2-3 χρονια ειχαν ενα 20ε το πολυ...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οταν βλεπω κατι noname χειραποσκευες με εκπτωση ταχα μου -50% στα 60€,ε σε πιανει μια αηδια....χιλιες φορες να παρετε απο τα τσαμπο την ιδια αντοχη θα χουν
Τι να σου πω, εγώ έχω ένα noname σχεδόν 30 χρόνια τώρα με σκυλίσια χρήση περίπου 300 μέρες το χρόνο. Πόσο περισσότερο να αντέξει; 60 χρόνια;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Τι να σου πω, εγώ έχω ένα noname σχεδόν 30 χρόνια τώρα με σκυλίσια χρήση περίπου 300 μέρες το χρόνο. Πόσο περισσότερο να αντέξει; 60 χρόνια;
Το πληρωσες 60€?δεν λεω οτι δεν υπαρχουν noname καλα αλλα οχι να τα πληρωνεις και σε τιμη που θα πληρωνες μαρκα βαλιτσα...
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Τι να σου πω, εγώ έχω ένα noname σχεδόν 30 χρόνια τώρα με σκυλίσια χρήση περίπου 300 μέρες το χρόνο. Πόσο περισσότερο να αντέξει; 60 χρόνια;
Κι εγώ την ίδια απορία έχω όταν ακούω όλους να σκάνε ένα κάρο λεφτά για βαλίτσες πάντως. Κάτι noname από εποχή carrefour χρυσές εποχές με εκπτώσεις που είχα πάρει ένα σετ με 4 βαλίτσες 70€ όλο το σετ και είναι κοντά 14 χρόνια σκυλιά μαύρα σε αεροδρόμια, αυτοκίνητα και πλοία χωρίς να τις προσέχω καθόλου.
Η ξαδέρφη μου φέτος καμάρωνε με τη καινούργια της bartuggi που πήρε με 100€ εκπτώσεις και στο πρώτο της ταξίδι έσπασε και ο κολλητός με american tourist (εκεί μιλάμε για πολλά λεφτά) το χερούλι έσπασε στη δεύτερη χρήση και φέτος στη τρίτη χρήση έσπασε και το δεύτερο χερούλι και τις προσέχει σα κόσμημα και έσκασαν και 40€ για επισκευή και εγώ τις πετάω και τις κλωτσάω και ακόμα άρτιες
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Κι εγώ την ίδια απορία έχω όταν ακούω όλους να σκάνε ένα κάρο λεφτά για βαλίτσες πάντως. Κάτι noname από εποχή carrefour χρυσές εποχές με εκπτώσεις που είχα πάρει ένα σετ με 4 βαλίτσες 70€ όλο το σετ και είναι κοντά 14 χρόνια σκυλιά μαύρα σε αεροδρόμια, αυτοκίνητα και πλοία χωρίς να τις προσέχω καθόλου.
Η ξαδέρφη μου φέτος καμάρωνε με τη καινούργια της bartuggi που πήρε με 100€ εκπτώσεις και στο πρώτο της ταξίδι έσπασε και ο κολλητός με american tourist (εκεί μιλάμε για πολλά λεφτά) το χερούλι έσπασε στη δεύτερη χρήση και φέτος στη τρίτη χρήση έσπασε και το δεύτερο χερούλι και τις προσέχει σα κόσμημα και έσκασαν και 40€ για επισκευή και εγώ τις πετάω και τις κλωτσάω και ακόμα άρτιες
Περιπου 14 χρονια πριν ο Φωκας, αυτος που προφανως μετα εκλεισε, ειχε ενα προγραμμα επιβραβευσης που για καθε 50 ευρω που ψωνιζες σου εδινε μια μικρη χειραποσκευη βαλιτσα δωρο και για καθε 100 ευρω μια βαλιτσα μεσαιου μεγεθους της πακοσμιως αγνωστης μαρκας Odysseus
Αρκει να σου πω οτι ακομη δεν χρειαστηκα να αγορασω αλλη μεσαια βαλιτσα, ειναι θεογερη τοσα χρονια. Η μικρη εχει φθαρει αλλα μονο το υφασμα, λειτουργικα ειναι γερη ακομη.

Παντως αυτο με τον Φωκα ειναι ο,τι πιο ΠΑΣΟΚ εχω ζησει με εξαιρεση την Airfast tickets
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εγώ την ίδια απορία έχω όταν ακούω όλους να σκάνε ένα κάρο λεφτά για βαλίτσες πάντως. Κάτι noname από εποχή carrefour χρυσές εποχές με εκπτώσεις που είχα πάρει ένα σετ με 4 βαλίτσες 70€ όλο το σετ και είναι κοντά 14 χρόνια σκυλιά μαύρα σε αεροδρόμια, αυτοκίνητα και πλοία χωρίς να τις προσέχω καθόλου.
Η ξαδέρφη μου φέτος καμάρωνε με τη καινούργια της bartuggi που πήρε με 100€ εκπτώσεις και στο πρώτο της ταξίδι έσπασε και ο κολλητός με american tourist (εκεί μιλάμε για πολλά λεφτά) το χερούλι έσπασε στη δεύτερη χρήση και φέτος στη τρίτη χρήση έσπασε και το δεύτερο χερούλι και τις προσέχει σα κόσμημα και έσκασαν και 40€ για επισκευή και εγώ τις πετάω και τις κλωτσάω και ακόμα άρτιες
Γιατι πληρωσαν για επισκευη? Δηλωνεις οτι στην εσπασε η αεροπορικη και σου δινουν καινουρια (υποτιθεται οτι επισκευάζουν την υπαρχουσα, αλλα δε μου το εχουν προτεινει ποτε) , δε βρισκω το λογο να πληρωνει κανείς ουτε για επισκευές ουτε για βαλιτσες. Πεταω 5-6 φορες το χρονον με βαλιτσες για μη λογους αναψυχης εδω και 25 χρονια, δεν εχω αγοτασει ποτε καποια, όποτε φθαρεί καποια ζηταω αντικατάσταση.
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Γιατι πληρωσαν για επισκευη? Δηλωνεις οτι στην εσπασε η αεροπορικη και σου δινουν καινουρια (υποτιθεται οτι επισκευάζουν την υπαρχουσα, αλλα δε μου το εχουν προτεινει ποτε) , δε βρισκω το λογο να πληρωνει κανείς ουτε για επισκευές ουτε για βαλιτσες. Πεταω 5-6 φορες το χρονον με βαλιτσες για μη λογους αναψυχης εδω και 25 χρονια, δεν εχω αγοτασει ποτε καποια, όποτε φθαρεί καποια ζηταω αντικατάσταση.
H american tourist τα φτυσε στο ταξί όταν πήγαμε να τη σηκώσουμε και η άλλη έγινε στην Αιγυπτο στις 2 το βράδυ που τρέχαμε οπότε δεν ασχοληθηκαμε και φαντάζομαι μετά Ελλάδα δε θα βρίσκαμε άκρη, το είχα κάνει μια φορά εδώ πριν χρόνια και έφαγα αρκετό χρόνο θυμάμαι
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom