Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Παιδια μολις την πηρα απο τα factory. Λοιπον.. εχει δυο διαφορετικες καμπινας.

1) Με 2 ροδες 40 λιτρα 39€
2) Με 4 ροδες 36 λιτρα 45€

Εγω πηρα την πρωτη παρα πολυ καλη ποιοτητα με 2 χρονια εγγυηση. Πηρα το μπλε χρωμα.
Ωραια φαινεται. Μεσω ιντερνετ ειδα οτι δεν ειναι διαθεσιμη για αγορα. “Coming soon” αναφερει.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ωραια φαινεται. Μεσω ιντερνετ ειδα οτι δεν ειναι διαθεσιμη για αγορα. “Coming soon” αναφερει.
Ναι εξαντλήθηκαν μάλλον γιατί χτες μπορούσες να την αγοράσεις. Αν είσαι Αθήνα πήγαινε από εκει. Είχε πάρα πολλές.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Ναι εξαντλήθηκαν μάλλον γιατί χτες μπορούσες να την αγοράσεις. Αν είσαι Αθήνα πήγαινε από εκει. Είχε πάρα πολλές.
Αυριο φευγω ταξιδι για μια βδομαδα. Ενταξει εχω χειραποσκευη, δεν χω καποιο προβλημα για την ωρα αλλα μια δευτερη δν θα πηγαινε χαμενη εννοειται! Αν και ειναι πολυ μικροτερη εσωτερικα (σε lt) απο αυτη που εχω, αν ξαναγινει διαθεσιμη λεω να την παρω!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.037
Likes
41.041
55χ40χ20 βγαζει 44 λιτρα υποχρεωτικα. Αυτη ειναι 40, μικρη η διαφορα.
Μονο η Cabin Max που εχω εχει ακριβως 44 λιτρα χωρητικοτητα αλλα ειναι backpack. Ποσο μεγαλυτερη ειναι η δικη σου απο τα 40 λιτρα και ειναι και στα ορια, αφου αυτη λες οτι ειναι πολυ μικροτερη;
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
55χ40χ20 βγαζει 44 λιτρα υποχρεωτικα. Αυτη ειναι 40, μικρη η διαφορα.
Μονο η Cabin Max που εχω εχει ακριβως 44 λιτρα χωρητικοτητα αλλα ειναι backpack. Ποσο μεγαλυτερη ειναι η δικη σου απο τα 40 λιτρα και ειναι και στα ορια, αφου αυτη λες οτι ειναι πολυ μικροτερη;
44 λιτρα ειναι η δικη μου. Αλλα οταν παιζεις στα ορια καθε φορα (στο θεμα ρουχων) ισως να ειναι μια καποια διαφορα αυτα τα 4 λιτρα...
 

VilosopheR

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
bump!
Σε λίγες μέρες πετάω για Βαρκελώνη και έχω προβληματιστεί αρκετά με το αν μπορώ να πάρω ένα back pack σαν μικρή αποσκευη που μπαίνει κάτω από το κάθισμα.. Μπορείτε να βοηθήσετε;:(
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Εξαρτάται απο το μέγεθος του back pack. Εαν ειναι εντός των οριζομενων διαστάσεων και κιλών τότε κανένα πρόβλημα.
 

VilosopheR

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Λογικά back pack 35 cm ύψος είναι γυναικεία μίνι τσάντα.. Ένα μέτριο back pack νομίζω αντικειμενικά είναι μεγαλύτερο.. Το θέμα είναι αν είναι μη τιγκαρισμενο, δηλαδή έχει περιθώρια να το πιεσεις και προφανώς το μέγεθος του να μικρύνει (ε δεν είναι ταξιδιωτική βαλίτσα με στάνταρ μεγεθος-οι διαστάσεις των backpacks αναφέρονται προφανώς στο maximum μέγεθος τους) θα το περάσω κανονικά;
Πχ αν μιλάμε για κάτι σαν αυτό αλλά σχετικά άδειο ώστε να μπορεί με πίεση να χωρέσει στη θέση που πρεπει, δηλαδή το θέμα μου δεν είναι να περάσω πολλά πράγματα αλλά έχω ένα τέτοιο back pack και προφανώς θα το χρειαστώ βολταροντας, τι λέτε;;:rolleyes-80::cry:
 
Last edited:

VilosopheR

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το σκεπτικό είναι να μπουν τίποτα ρούχα και φορτιστές πιθανόν τάμπλετ αλλά λόγω των ρούχων στάνταρ το μέγεθος μπορεί να μεταβληθεί πιέζοντας την..
Και εγώ πιστεύω δε θα υπάρχει θέμα αλλά αν κάποιος έχει σκεφτεί/αντιμετωπίσει κατι αντιστοιχο θα βοηθούσε πολύ να απαντήσει.. :)
 

Giannisma

Member
Μηνύματα
39
Likes
12
Καλημέρα,
Ήρθε ο καιρός να αποχωριστω την αγαπημένη αλλά μικρή για χειραποσκευή κόκκινη Delsey μου,με μια καμπίνας οσο πιο μεγάλη γίνεται.μιας καο τη χρησιμοποιώ καμία δεκαριά φορές το χρόνο δε με ενδιαφέρει κάτι πολύ ακριβό. Ποια είναι η καλύτερη φθηνή χειραποσκευή που μπορώ να βρω; Έχω βρει κάποιες diplomat σε διαφορά σχεδια στα 2.4-2.5 κιλά και 30-35 λίτρα,μερικές American tourister που μου φαίνονται λίγο χειρότερες σε ποιότητα απ τις ντιπλοματ πάνω κάτω στα ίδια κιλά αλλά συν 10 λίτρα ενώ έχω βρει και μια ακριβότερη (70€) American touristερ στα 45 λίτρα και 1.5!! Κιλό!

Τα φώτα σας παρακαλώ! Μέχρι στιγμής έχω δει αυτές:https://www.skroutz.gr/s/10968264/D...tml?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share 31λτ 2.4κ

https://www.skroutz.gr/s/10939971/A...tml?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share 2.5 39λτ

https://www.skroutz.gr/s/11202132/A...tml?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share
2.5 42λτ

https://www.skroutz.gr/s/12185699/A...tml?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share
1,40!!!40λτ!!

https://www.factoryoutlet.gr/gr-el/...dhtaksidioy/1680105.0_0000-american-tourister
 
Last edited:

duty_free

Member
Μηνύματα
904
Likes
3.237
Καμιά ιδέα για βαλίτσα; Θέλω να αγοράσω μία αλλά δεν ξερω ποία, πόθεν κλπ

Αναφέρομαι σε μια των εικοσι κιλων, ξερετε, αυτην που πλερώνουμε στις πτησεις. Ειχα παρει καποτε μια μπαρτούτσι (σωστα το προφέρω;) αλλά μου βγηκε οφφ σε χρονο τάχιστο.

Δεν ξερω επισης και καποιο καλό (Ἀθήνησι ή και πειραιεῖ) κατάστημα, διεύθυνση κλπ., δεν ξερω επίσης πάλι, αν προβλεπεται που ρωτώ τέτοια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.703
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom