Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Το σακιδιο προσαρταται στη βαλιτσα, ειναι συνολικο το βαρος για δυο αποσκευες. Την ειδα κι εγω, ονειρο.
Συνηθως απο Amazon uk πήρωνω εξτρα κανενα 10ευρο για μεταφορικα, νομιζω οτι αξιζει παλι. Μονο μειονεκτημα,το στενο μεταλλικο χερουλι της, προτιμω την ισορροπια του πλατιου μεταλλικου χερουλιου. Αλλα αν η βασικη χρηση ειναι στην πλατη, ειναι ενταξει και το στενο.
Αυτή όντως είναι καλή περίπτωση να μπορείς να τη βάζεις και στη πλάτη σε υπόγειες διαβάσεις κλπ αλλά εγώ προτιμάω μια που αποκλειστικα να τη σερνω έχοντας γερές ρόδες μιας και εχω ήδη σακίδιο πλάτης. Στην ουσία θα την χρησιμοποιώ μόνο μέχρι το ξενοδοχείο.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
καλησπερα παιδια!! λυστε μου μια απορια .. εχω αγορασει εισιτηριο με αλιταλια (economy light) και με aegean (economy) .. ΠΡΟ κορονοιου... δικαιουμαι να εχω ΜΙΑ βαλιτσα εως 8kg, και μια τσαντα ???
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
καλησπερα παιδια!! λυστε μου μια απορια .. εχω αγορασει εισιτηριο με αλιταλια (economy light) και με aegean (economy) .. ΠΡΟ κορονοιου... δικαιουμαι να εχω ΜΙΑ βαλιτσα εως 8kg, και μια τσαντα ???
μάλλον ρώτα σε κάποιο πιο κατάλληλο σημείο του forum γιατί η συζήτηση εδώ είναι άσχετη. Αν και νομίζω το εισιτήριο σου,το email που έλαβες θα αναφέρει αυτό που ψάχνεις.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Ήρθε η βαλίτσα μου που είναι πανάλαφρη και πανέμορφη και την προτείνω με κλειστά μάτια. 1.350 πιο ελαφριά δεν γίνεται. Ποιοτική κατασκευή american tourister by Samsonite. Τώρα χρειάζεται ένας προορισμός για να εγκαινιαστεί
IMG_20200709_173800.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.919
Likes
40.748
Δεν κρατήθηκα και παράγγειλα το σετ. 66 λίρες όλα με μεταφορικά στην Ελλάδα, μια χειραποσκευή 40 λίτρων και μια μεσαία 110 λίτρων , σκληρές και οι δυο. Μου στελνουν δώρο και ένα ανεξήγητο σύστημα διπλώματος πουκαμίσου, τι καλοί άνθρωποι. Δεν εχω ξαναδει τετοια τιμή.
https://cabinmax.com/en/hard-shell/...gage-set-check-in-carry-on-5060505761726.html
1594699811360.png
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Δεν κρατήθηκα και παράγγειλα το σετ. 66 λίρες όλα με μεταφορικά στην Ελλάδα, μια χειραποσκευή 40 λίτρων και μια μεσαία 110 λίτρων , σκληρές και οι δυο. Μου στελνουν δώρο και ένα ανεξήγητο σύστημα διπλώματος πουκαμίσου, τι καλοί άνθρωποι. Δεν εχω ξαναδει τετοια τιμή.
https://cabinmax.com/en/hard-shell/...gage-set-check-in-carry-on-5060505761726.html View attachment 320717
Καλοτάξιδες :xalara:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ήρθε η βαλίτσα μου που είναι πανάλαφρη και πανέμορφη και την προτείνω με κλειστά μάτια. 1.350 πιο ελαφριά δεν γίνεται. Ποιοτική κατασκευή american tourister by Samsonite. Τώρα χρειάζεται ένας προορισμός για να εγκαινιαστεί
View attachment 320619
Την έχω σε κόκκινη κ τετράτροχη. Μ έχει βολέψει απίστευτα που είναι τόσο ελαφριά! Γλιτώνω την χρέωση υπέρβαρης χειραποσκευης και μεταφέρεται άνετα:lol:
Καλοτάξιδη!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Δεν κρατήθηκα και παράγγειλα το σετ. 66 λίρες όλα με μεταφορικά στην Ελλάδα, μια χειραποσκευή 40 λίτρων και μια μεσαία 110 λίτρων , σκληρές και οι δυο. Μου στελνουν δώρο και ένα ανεξήγητο σύστημα διπλώματος πουκαμίσου, τι καλοί άνθρωποι. Δεν εχω ξαναδει τετοια τιμή.
https://cabinmax.com/en/hard-shell/...gage-set-check-in-carry-on-5060505761726.html View attachment 320717
Θήκη για πουκάμισα είναι βρε, για να μην τσαλακώνονται στη βαλίτσα, οι εικόνες λένε απλά πώς να τα διπλώσεις!
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Ήρθε η βαλίτσα μου που είναι πανάλαφρη και πανέμορφη και την προτείνω με κλειστά μάτια. 1.350 πιο ελαφριά δεν γίνεται. Ποιοτική κατασκευή american tourister by Samsonite. Τώρα χρειάζεται ένας προορισμός για να εγκαινιαστεί
View attachment 320619
Υπέροχη είναι! Πληροφορίες για τιμή και τόπο αγοράς?
Καλοτάξιδη! Άντε να την φορτώσεις σύντομα σε τζιπ για Πέτρα !
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Υπέροχη είναι! Πληροφορίες για τιμή και τόπο αγοράς?
Καλοτάξιδη! Άντε να την φορτώσεις σύντομα σε τζιπ για Πέτρα !
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η Πέτρα αυτή τη στιγμή φαντάζει πολύ μακρινός στόχος. Για την ώρα λέω να τη φορτώσω για τη Βουλγαρία. Σχετικά με την αγορά βλέπω τώρα υπάρχει σε προσφορά μόνο σε κόκκινη που επίσης ειναι πανέμορφη στα 59€
https://www.you.gr/taxidi-hobby-ath...sa-kampinas-american-tourister-litewing-uprig
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Καθόλου δεν με χαλάει και η κόκκινη. Έχω μία ίδια λίτρα delsey σε σκούρο κόκκινο σκυλί! και που δεν έχει πάει και τι δεν έχει κουβαλήσει 11 χρόνια και ακόμα είναι καινούργια μόνο που είναι με δυο ρόδες και με βολεύει μια σαν τη δικιά σου τετράτροχη.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
Όπου και αν ταξιδεύεις καλά είναι. Κανένας στόχος δεν είναι άπιαστος όσο δεν τον αφήνεις από το οπτικό σου πεδίο!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Καθόλου δεν με χαλάει και η κόκκινη. Έχω μία ίδια λίτρα delsey σε σκούρο κόκκινο σκυλί! και που δεν έχει πάει και τι δεν έχει κουβαλήσει 11 χρόνια και ακόμα είναι καινούργια μόνο που είναι με δυο ρόδες και με βολεύει μια σαν τη δικιά σου τετράτροχη.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
Όπου και αν ταξιδεύεις καλά είναι. Κανένας στόχος δεν είναι άπιαστος όσο δεν τον αφήνεις από το οπτικό σου πεδίο!
Με 2 ρόδες ενσωματωμένες είναι η δικιά μου. Με 4 ρόδες δεν με βολεύει να την σέρνω στα πεζοδρόμια και να ανεβοκατεβαίνω κράσπεδα. Είναι καλή για λείες επιφάνειες όπως πχ εντός αεροδρομίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom