• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Αύγουστο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Γενικά Αεροπορικά εισιτήρια

Το θέμα ειναι οτι προφανως δεν καταλαβαινει ο κοσμος την διαφορα της λιστας αναμονης και της κρατησης.
Την κρατηση σουπερ οικονομικων εισιτηριων δεν επιτρεπει πλεον η καθε εταιρια και πολυ καλα κανει..με την εννοια οτι ..." το πετυχες φιλαρακο? πλέρωσέ το και ακύρωση τσούκου! Ο επομενος παρακαλω.."

Thanks Doug!

Συμφωνω απολυτα!!!
Οπως σας εχω πει ταξιδεψα Αθηνα-Μπανγκοκ με Gulf air μεσω Μπαχρειν με επιστροφη με 440?
Επισης το ιδιο ταξιδι το εκανα και με THAI απευθειας και πλρηρωσα 730?
Καλο ειναι να το ψαχνουμε αρκετα στα επισημα σιτε των αεροπ.εταιριων που πραγπατοποιουν πτησεις στη χωρα που μας ενδιαφερει και οχι σε μηχανες αναζητησης φθηνων ναυλων γιατι κατα τη γνωμη μου μονο φθηνα δεν ειναι τα αποτελεσματα της αναζητησης τους!
Για παραδειγμα για Ταυλανδη πετανε και οι Qatar Air, Royal Jordanian, Emirates που συχνα βγαζουν καλες προσφορες!Εκανα μια προχειρη αναζητηση στο σιτε της R J και βρηκα πτησεις για Μπανγκοκ με επιστροφη τον Γεναρη με 510?!
Ειπαμε.....Χρηματηστηριο!!
Με οσα εχω διαβασει εδω μεσα περι εξωτικων απομυθοποιησα το γεγονος οτι ενα τετοιο ταξιδι αποτελει για τους πιο πολλους μας.. ονειρο απατηλο!
Πιστευω πως αν γνωριζε ο κοσμος πως οντως το κοστος πραγματοποιησης αυτων, ειναι πολυ χαμηλοτερο απ'οσο φανταζεται, σιγουρα θα επαιρνε την αποφαση να κανει τουλαχιστον ενα τετοιο ταξιδακι(βαζω κ τον εαυτο μου μεσα)!
Αυτη τη στιγμη βλεπω πως το δυσκολο (ακριβοτερο) κομματι ειναι τα αεροπορικα εισιτηρια.. διοτι οσον αναφορα στην διαμονη, μετακινησεις και tour, συμφωνα με τα προτεινομενα απο εσας λινκς που επισκεφτηκα (ιδιαιτερα για Ταυλανδη)..ετριβα τα ματια μου!
Θα μπορουσε λοιπον καποιος απο εδω μεσα να μας πει λιγα παραπανω για αεροπορικα εισιτηρια-πτησεις εξωτικων προορισμων, γιατι να πω την αληθεια, δεν νομιζω οτι θα μπορουσαμε να φανταστουμε ολοι μας οτι για να παμε Mπανκογκ υπαρχουν οικονομικες πτησεις μεσω Μπαχρειν..(κατι αντιστοιχο με αυτα που εγραψε ο Doug )

GTS

Member
Εγώ έχω κλείσει Αθήνα-Μπανγκόκ και επιστροφή Κουάλα Λουμπούρ-Αθήνα με Gulf Air (διανυκτέρευση Μπαχρέιν στην επιστροφή με δικά τους έξοδα) με 700 Ευρώ Ιούλιο-Αύγουστο....με την Egypt Air η τιμή ήταν ~660 ευρώ αλλά προτίμησα το πρώτο:cool:

lamprosg

New Member
Το καλύτερο που μπορεί κάποιος να κάνει με το skyscanner.net είναι το να διαλέξει ποιον μηνα περίπου θέλει να ταξιδέψει και μετα να κανει αναζήτηση μέσα σε όλο το μήνα για το πότε υπάρχουν οι καλύτερες τιμές.Εχει τύχει να δω τιμή με Veuling για Βαρκελώνη 50€ με τους φόρους alles-retours!!!

Taksidiwtis

Member
Καλησπέρα στο φόρουμ
Παρατήρησα τελευταια στισ γνωστές σελίδες αναζητησης αεροπορικών εισιτηρίων κάτι έχει αλλάξει στις τιμές στις (μεγάλες αεροπορικές).Ψαχνω εισιτήρια για Λατινική Αμερική και βλέπω ότι πλέον χρεώνουν έξτρα τις αποσκευές κάτι που δεν είχα συναντήσει στο παρελθόν γτ πάντα όταν επέλεγα την χαμηλότερη τιμή εισιτηρίου πάντα περιελάμβανε αποσκευές .Δηλαδή βγαίνει ένα έξτρα κόστος γύρω στα 150 ευρώ.Το έχει παρατηρησει και κάποιος άλλος από εδώ?Έχουν αλλάξει κάποια πολιτική?

alice~

Member
Καλησπέρα στο φόρουμ
Παρατήρησα τελευταια στισ γνωστές σελίδες αναζητησης αεροπορικών εισιτηρίων κάτι έχει αλλάξει στις τιμές στις (μεγάλες αεροπορικές).Ψαχνω εισιτήρια για Λατινική Αμερική και βλέπω ότι πλέον χρεώνουν έξτρα τις αποσκευές κάτι που δεν είχα συναντήσει στο παρελθόν γτ πάντα όταν επέλεγα την χαμηλότερη τιμή εισιτηρίου πάντα περιελάμβανε αποσκευές .Δηλαδή βγαίνει ένα έξτρα κόστος γύρω στα 150 ευρώ.Το έχει παρατηρησει και κάποιος άλλος από εδώ?Έχουν αλλάξει κάποια πολιτική?
Σε ποια εταιρεια κοιτας? Εξαρταται απο τις αεροπορικες...

Taksidiwtis

Member
μέσω Skyscanner η momondo..μεχρι πριν 3 χρονια που ειχα παει δεν υπηρχε αυτο.Τωρα οταν βρισκεις μια τιμη πχ 950 ευρω να πας Χιλη πρεπει να προσθεσεις εξτρα την αποσκευη σου εννοω αυτην που παραδιδεις στο αεροδρομιο οχι αυτην που παιρνεις μαζι σου στην καμπινα.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.246
Μέλη
34.990
Νεότερο μέλος
kristin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom