Αθήνα;Για Αθηνα κανεις;

underwater

Member
Μηνύματα
2.703
Likes
11.140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Για καλά cocktails κι αν θέλετε να ξεφύγετε από το κέντρο ελάτε στην περιοχή μου, το Χαλάνδρι! Ο Σπόρος έχει τέλεια, πολύ καλά λόγια έχω ακούσει για το Think Positive (αλλά δεν έχω κάτσει επειδή συνέχεια γίνεται χαμός) κι εν γένει έχουμε ενδιαφέροντα μπαράκια με προσωπικότητα!
 

despoinaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό-Κούβα-Αργεντινή
Το φίλεμα έχει χαλάσει νομίζω τα τελευταία χρόνια αλλά είναι μια συμπαθητική λύση, ωραία είναι στον Τάκη( Ρακάδικο η Κρήτη) στην Πλατεία Κάνιγγος, το Τσιπουράδικο του Αποστόλη στα Πετράλωνα και το Ουζερί στη στοά στη Θεμιστοκλέους.
Την τελευταία φορά που πήγα στο τσιπουράδικο του Αποστόλη ήταν λες κ έπινα ρακόμελα στο Venue:shock:,χάλια η μουσική που έπαιζε!!Θα συμφωνήσω όμως για το κλουβί,αγαπημένο μαγαζί!!!:clap: Ρίξτε κ μια ματιά εδώ Φτηνά Ποτά στην Αθήνα | Οδηγός Πόλης | ftinapota.gr έχει προτάσεις για όλα τα γούστα κ σε λογικές τιμές!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Την τελευταία φορά που πήγα στο τσιπουράδικο του Αποστόλη ήταν λες κ έπινα ρακόμελα στο Venue:shock:,χάλια η μουσική που έπαιζε!!
Στο τσιπουράδικο του Αποστόλη για μένα είναι νόμος να μην κάτσεις ποτέ μέσα (ειδικά μετά την ανακαίνιση...όποιος πηγαίνει από παλιά καταλαβαίνει...δώστε μας πίσω τα παππούδια και τις τσόχες...:(), οπότε δεν έχω άποψη για τη μουσική αλλά επειδή τα γνωρίζω τα παιδιά δεν αμφιβάλλω καθόλου γι αυτό που λες δυστυχώς... Όμως δεν παύει να είναι το πιο αυθεντικό στην Τρώων ακόμα και τώρα που εκμοντερνίστηκε...και είναι για μένα από τα συμπαθητικότερα πεζοδρόμια σε μια από τις πιο ωραίες γειτονιές της Αθήνας (για πόσο ακόμα...???) αν και δε συγκρίνεται με 4-5 χρόνια πριν...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ξαναγυριζω στο θεμα μιας και πλησιαζουν οι μερες.... Για βραδυ με καλυψατε, θα ηθελα καμια προταση για βολτα την ημερα... Θα εχω πολυ ελευθερο χρονο για βολτες μιας και ο συζηγος θα εχει κατι δουλιτσες.... Τι μπορει να κανει κανεις να περασει η ωρα;;;
1. Μουσειο Ακροπολης
2. Βολτα στα μαγαζια, θα ειναι και το εορταστικο ωραριο οποτε μια χαρα. Που ομως; Ερμου Αιολου - μοναστηρακι - απο κεντρο.... Μετα λεω να παω καμια βολτα ισως Γλυφαδα... Για Ελευθεριου Βενιζελου με τραμ ( ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΤΑΣΗ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ;;;; ΒΟΗΘΕΙΑ) .... Που αλλου; Σε κανενα μολ;
3. λεει καμια παρασταση στο πλανηταριο; ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ / ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ
Τι αλλο μπορει να κανει κανεις για βολτα; Καμια ιδεα;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.428
Likes
7.804
Ξαναγυριζω στο θεμα μιας και πλησιαζουν οι μερες.... Για βραδυ με καλυψατε, θα ηθελα καμια προταση για βολτα την ημερα... Θα εχω πολυ ελευθερο χρονο για βολτες μιας και ο συζηγος θα εχει κατι δουλιτσες.... Τι μπορει να κανει κανεις να περασει η ωρα;;;
1. Μουσειο Ακροπολης
2. Βολτα στα μαγαζια, θα ειναι και το εορταστικο ωραριο οποτε μια χαρα. Που ομως; Ερμου Αιολου - μοναστηρακι - απο κεντρο.... Μετα λεω να παω καμια βολτα ισως Γλυφαδα... Για Ελευθεριου Βενιζελου με τραμ ( ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΤΑΣΗ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ;;;; ΒΟΗΘΕΙΑ) .... Που αλλου; Σε κανενα μολ;
3. λεει καμια παρασταση στο πλανηταριο; ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ / ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ
Τι αλλο μπορει να κανει κανεις για βολτα; Καμια ιδεα;
Αντί για Γλυφάδα, δεν πας προς Κηφισιά? Είναι πιο εορταστικός ο στολισμός... τουλάχιστον πέρσι, δεν ξέρω για φέτος λόγω κρίσης!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.703
Likes
11.140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
2. Βολτα στα μαγαζια, θα ειναι και το εορταστικο ωραριο οποτε μια χαρα. Που ομως; Ερμου Αιολου - μοναστηρακι - απο κεντρο.... Μετα λεω να παω καμια βολτα ισως Γλυφαδα... Για Ελευθεριου Βενιζελου με τραμ ( ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΤΑΣΗ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ;;;; ΒΟΗΘΕΙΑ) .... Που αλλου; Σε κανενα μολ;
3. λεει καμια παρασταση στο πλανηταριο; ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ / ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ
Τι αλλο μπορει να κανει κανεις για βολτα; Καμια ιδεα;
Κέντρο μια χαρά θα είναι. Τώρα για Γλυφάδα, δεν ξέρω, πάντως πολύ καλή αγορά έχουμε και στο Χαλάνδρι και είναι και πολύ μαζεμένη! Εμένα επίσης μου αρέσει πολύ να πηγαίνω και στα διάφορα malls λόγω του ότι όλα είναι συγκεντρωμένα και συνήθως συνδυάζω ψώνια με σινεμαδάκι! Και τα στολίζουν και πολύ ωραία!

Όσον αφορά το Πλανητάριο, ό, τι και να δεις καλό θα είναι! Εγώ τρελαίνομαι για τις προβολές του! Αυτή την περίοδο παίζει και τον Μικρό Πρίγκιπα αν δεν κάνω λάθος.

Αν πας Μουσείο Ακρόπολης που λες να κάνεις οπωσδήποτε περίπατο και στην Αρεοπαγίτου ή και να νοικιάσεις ποδηλατάκι! Από εκεί και πέρα για βολτούλα και καφεδάκι εμένα μου αρέσουν πολύ τα Εξάρχεια, αλλά και το Κολωνάκι!
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υποσαχάρια Αφρική
Αν θέλεις κάτι εκπαιδευτικό αλλά και ψυχαγωγικό παράλληλα, μπορείς πάντοτε να ρίξεις μια ματιά στη σελίδα του Ιδρύματος Μείζονος Ελληνισμού. Έχω βάλει στο μάτι την έκθεση "Μύθοι και Τέρατα", αλλά προσφέρει κι άλλα
Foundation of the Hellenic World
 

despoinaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό-Κούβα-Αργεντινή
2. Βολτα στα μαγαζια, θα ειναι και το εορταστικο ωραριο οποτε μια χαρα. Που ομως; Ερμου Αιολου - μοναστηρακι - απο κεντρο.... Μετα λεω να παω καμια βολτα ισως Γλυφαδα... Για Ελευθεριου Βενιζελου με τραμ ( ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΤΑΣΗ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ;;;; ΒΟΗΘΕΙΑ) .... Που αλλου; Σε κανενα μολ;
3. λεει καμια παρασταση στο πλανηταριο; ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ / ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ
Τι αλλο μπορει να κανει κανεις για βολτα; Καμια ιδεα;
Η στάση του τραμ που σε εξυπηρετεί για την Ελευθερίου Βενιζέλου είναι η Πλατεία Βεργώτη αν κ θα σου πρότεινα αν τελικά κατεβείτε προς Γλυφάδα να πάτε πιο κέντρο.Οι στάσεις που εξυπηρετούν είναι Πλατεία Κατράκη και Αγγέλου Μεταξά!!

Ρίξε μια ματιά εδω ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ - ΣΤΕΓΗ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ & ΤΕΧΝΩΝ είναι η Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών του ιδρύματος Ωνάση,λειτουργεί μόλις έναν χρόνο κ έχει αρκετές εκδηλώσεις καθημερινά(από εκθεσεις φωτογραφίας μέχρι live και θεατρικές παραστάσεις!)Επίσης απο αυτό το Σάββατο και μέχρι τις 24/12 ξεκινάει στην τεχνόπολις στο Γκαζι Χριστουγεννιάτικο Bazaar "Το τρένο της ζωής" οπού θα γίνονται κ παράλληλες εκδηλώσεις πχ το Σάββατο 17/12 έχει συναυλία ο Πάνος Μουζουράκης με τον Οδυσσέα Τσάκαλο(ανάλογα βέβαια κ την μουσική που ακούτε και του τι θέλετε να κάνετε)με είσοδο μόλις 3?(αγοράζεις το πορτοκαλί βραχιολάκι μείνε δυνατός).Και φυσικά νομίζω μέρες που είναι μια βόλτα στην Μαρίνα του Φλοίσβου που έχει της εορταστικές εκδηλώσεις θα αξίζει!!!!Ελπίζω να σε βοηθήσαμε λιγακί :xmas_smile:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
πχ το Σάββατο 17/12 έχει συναυλία ο Πάνος Μουζουράκης με τον Οδυσσέα Τσάκαλο(ανάλογα βέβαια κ την μουσική που ακούτε και του τι θέλετε να κάνετε)με είσοδο μόλις 3?(αγοράζεις το πορτοκαλί βραχιολάκι μείνε δυνατός).Και φυσικά νομίζω μέρες που είναι μια βόλτα στην Μαρίνα του Φλοίσβου που έχει της εορταστικές εκδηλώσεις θα αξίζει!!!!Ελπίζω να σε βοηθήσαμε λιγακί :xmas_smile:
καλη ιδεα! Μια βοηθεια για το πως παμε παλι....
 

despoinaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό-Κούβα-Αργεντινή
Για την Συναυλία στην τεχνόπολις με το μετρό στάση Κεραμεικός,για την Μαρίνα Φλοίσβου με το τραμ,στάση Τροκαντερό(Δεν διευκρινίζεις σε ποιό από τα δύο πως πάμε,οπότε σου έγραψα κ για τα δύο :xmas_cheesygrin:).Επίσης άλλη μία επίσκεψη που αξίζει είναι στην Εθνική Πινακοθήκη.Λίγο πριν την κλείσουν για τις εργασίες επέκτασης των κτηρίων της γίνεται έκθεση με έργα που είχαν κλεισμένα για χρονια στις αποθηκές της(πάνω από 500 έργα θα παρουσιαστούν στην έκθεση).Η διαρκειά της είναι μέχρι τις 8/1 και με είσοδο μόλις 5?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Ταμπάσκο σίγουρα....:bleh:
Παίζει, μην το γελάς, θέλει να με στείλει ο Ολλανδός!

Και γιατί να θέλω να σε στείλω Μαρακι...?

Το ταμπασκο είναι πολύ ξεπερασμένο συστατικό για τα κοκτέιλ πλέον.



SPICY BABA

********** 50 ml Angostura 5 years old rum from Trinidad and Tobacco

*********** 40 ml Dragon Fruit puree

*********** 10 ml homemade sugar syrup

*********** 10 ml fresh lime juice

*********** 25 ml homemade ginger
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.767
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom