Αθήνα;Για Αθηνα κανεις;

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Καλά όλα τα άλλα συστατικά, το dragon fruit puree πού το βρίσκουν εδώ, πλάκα μας κάνουν? Ή έχουν φέρει από τις Ταϋλάνδες dragon fruit σε τελάρα...δύσκολο μου φαίνεται....ή απλά δε παίζει....
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Καλά όλα τα άλλα συστατικά, το dragon fruit puree πού το βρίσκουν εδώ, πλάκα μας κάνουν? Ή έχουν φέρει από τις Ταϋλάνδες dragon fruit σε τελάρα...δύσκολο μου φαίνεται....ή απλά δε παίζει....

Πως φαίνεται οτι δεν το κατέχεις το θέμα!:xmas_smile:

Οι σημερινοί mixologists είναι πολύ προχωρημενοι και επαγγελματίες ταυτόχρονα!

Και ναι,ακριβώς αυτό,εισάγουν όλα τα συστατικά τα οποία είναι απαραίτητα για την δημιουργία των πιο ευφανταστων κοκτέιλ!

Και Καλά Χριστούγεννα..:xmas_wink:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Επίσης φίλε Amsterdam! Τις ευχές μου...
(φαίνεται ε? απλά δε περίμενα να έχει εξελιχθεί τόσο πολύ αυτή η τέχνη στην Ελλάδα).
Yo-ho-ho and a bottle of rum...
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Και γιατί να θέλω να σε στείλω Μαρακι...?

Το ταμπασκο είναι πολύ ξεπερασμένο συστατικό για τα κοκτέιλ πλέον.



SPICY BABA

********** 50 ml Angostura 5 years old rum from Trinidad and Tobacco

*********** 40 ml Dragon Fruit puree

*********** 10 ml homemade sugar syrup

*********** 10 ml fresh lime juice

*********** 25 ml homemade ginger
Πώς φαίνεται ότι κι εσύ έκανες κλόπυ - πέιστ τη συνταγή από τη σελίδα του γνωστού "γλυκίσματος" :bleh:
To έκανα κι εγώ στο οφ-τοπικ και μου το εντόπισε το λάθος ο ΜπαρμπαΔουμάς :hehe:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.278
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Γεια σας! Θα ήθελα προτασεις για Αθήνα! Οχι πολυ κυριλε καταστασεις... καμια ωραια μπυραρια, ή τσοπουράδικο με φαγητο...
Σκεφτομουν βόλτα στο "Νιαρχος" , αξίζει;
Little kook για γλυκακι
Θέατρο; Μανταμ σου σου - ή κατι άλλο;
Τι άλλο προτείνετε;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.087
Likes
1.650
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Και βέβαια αξίζει το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, επίσης να βγάλεις εισιτήρια -αν βρεις- για την ωραία κοιμωμένη ή την όπερα μποέμ.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Αν εννοείς κέντρο κέντρο, για μπυρίτσα το Barley Cargo είναι καλό στην Κολοκοτρώνη.
Χαμός από μαγαζιά στο κέντρο, αν γίνεις πιο συγκεκριμένος στο τι ψάχνεις θα είναι και πιο εύκολο να σου προτείνουμε :)
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Παραθέτω και 2 δικές μου προτάσεις:

A for Athens, η καλύτερη θέα στην Πλάκα (απίστευτο σημείο για καφέ ή ποτό) στο Μοναστηράκι
Winepoint, πολύ συμπαθητικό και cosy wine bar στην γειτονιά της Ακρόπολης (ένα στενό κάτω από το μουσείο)

Τώρα όσον αφορά το Little Cook, να ξέρεις ότι τις γιορτές έχει πελώριες ουρές. Δεν κάνει κράτηση τραπεζιού.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.438
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γεια σας! Θα ήθελα προτασεις για Αθήνα! Οχι πολυ κυριλε καταστασεις... καμια ωραια μπυραρια, ή τσοπουράδικο με φαγητο...
Σκεφτομουν βόλτα στο "Νιαρχος" , αξίζει;
Little kook για γλυκακι
Θέατρο; Μανταμ σου σου - ή κατι άλλο;
Τι άλλο προτείνετε;
Ροζαλία στα Εξάρχεια. Θεσμός. Η δε γειτονιά έχει πολύ ενδιαφέρον.
 
Μηνύματα
210
Likes
859
Συμφωνώ και με το παραπάνω!
Από θέατρα (αν και δεν είναι το δυνατό μου σημείο) θα πρότεινα το ''Η δίκη του Κ'' ή αν θες κάτι πιο ελαφρύ το ''Πέτρες στις τσέπες του''. Επίσης τώρα υπάρχει και το ''Van Gogh alive''. Δεν έχω πάει αλλά ακούγεται στην πιάτσα ότι είναι καλό.
Μπυραρίες ξέρω στα νότια αρκετές. Για μένα που μπυραρία εκτός από μπύρα σημαίνει λουκάνικα και σνίτσελ , πολύ καλό είναι το Barrel House στην Αργυρούπολη. Στην ίδια περιοχή πολύ καλοί ψαρομεζέδες και τα σχετικά στο ποστάλι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.401
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom