Αθήνα vs επαρχία.

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Γκει μπαρ στο νησι υπηρχαν πολλες δεκαετιες πισω πριν την Μυκονο, να το τονισω αυτο πριν την Μυκονο :), και δεν αποκλειω και πριν την Αθηνα αλλα το δευτερο δεν ειμαι σιγουρος
Είναι σίγουρο αυτό? Το πρώτο "officially" gay bar στη Μυκονο άνοιξε νομίζω το 1971 (το ιστορικο pierro's), ενώ και στην Αθήνα υπήρχαν κάποια gay μαγαζιά από τα μέσα του 60 (όπως το flats στο Κολωνάκι) Εννοείται πως και η Ρόδος πάντα είχε gay μαγαζιά. Δεν θα ξεχάσω το απίστευτο cult bar "Berlin" (στην Ορφανιδου), παρ'όλο που το νησί δεν έγινε ποτέ Ιμπιθα η Μύκονος (ως προς το gay τουρισμο). Επίσης μου είχε κάνει θετική εντύπωση ότι το Berlin στη Ρόδο λειτουργούσε και χειμώνα, κάτι διόλου δεδομένο για ελληνική πόλη (πλην Αθήνας κ Θεσσαλονίκης βέβαια). Θυμάμαι όταν υπηρετούσα τη θητεία μου στο νησί (το 2002) το είχα επισκεφτεί κ μάζευε αρκετό κόσμο.
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αντε μιας και δεν εχω τι να κανω θα γραψω εγω για το νησι μου αν και
@Nikos86 φοβερό ποστάρισμα, με αρκετές μάλιστα χρήσιμες πληροφορίες που είναι κρίμα να χαθούν στο συγκεκριμένο νήμα.
Να σου πω ότι πολλά απ' όσα γράφεις για το νησί -από κει που αναφέρεις για αρνητικές επιπτώσεις και κάτω- είναι αντιληπτά ακόμα και για 'μας τους τουρίστες, ειδικά τους λίγο πιο πεπειραμένους που έχουμε αναπτύξει και φιλίες με ανθρώπους του νησιού.
Είναι γεγονός πάντως ότι η Ρόδος βρίσκεται υψηλά στη λίστα ανθρώπων που θέλουν να μείνουν εκτός των μεγάλων αστικών κέντρων. Έχει τρομερά πολλά υπέρ και βάζει άνετα κάτω αντίστιχες επαρχίες. Ακόμα και για μένα είναι από τα πρώτα μέρη που μου ΄ρχονται στο μυαλό σαν ιδανικα γι' αυτο το λόγο.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Είναι σίγουρο αυτό? Το πρώτο "officially" gay bar στη Μυκονο άνοιξε νομίζω το 1971 (το ιστορικο pierro's), ενώ και στην Αθήνα υπήρχαν κάποια gay μαγαζιά από τα μέσα του 60 (όπως το flats στο Κολωνάκι) Εννοείται πως και η Ρόδος πάντα είχε gay μαγαζιά. Δεν θα ξεχάσω το απίστευτο cult bar "Berlin" (στην Ορφανιδου), παρ'όλο που το νησί δεν έγινε ποτέ Ιμπιθα η Μύκονος (ως προς το gay τουρισμο). Επίσης μου είχε κάνει θετική εντύπωση ότι το Berlin στη Ρόδο λειτουργούσε και χειμώνα, κάτι διόλου δεδομένο για ελληνική πόλη (πλην Αθήνας κ Θεσσαλονίκης βέβαια). Θυμάμαι όταν υπηρετούσα τη θητεία μου στο νησί (το 2002) το είχα επισκεφτεί κ μάζευε αρκετό κόσμο.
Οντως το εψαξα το πιερρος ανοιξε το 1972 ενω το μπερλιν το 1975. Θυμαμαι μια συνεντευξη που ειχε δωσει ενας ομοφυλοφιλος στην Ροδιακη και ελεγε οτι το μπερλιν ανοιξε ενα χρονο πριν το πιερρος. Και γενικα κυκλοφορει στην Ροδο η αποψη οτι ειμασταν γκει φριεντλυ πριν την Μυκονο, μπορει να ειναι και απλα λανθασμενη φημη, προιον τοπικισμου. Επρεπε να διασταυρωσω καλυτερα τις πληροφοριες, σορρυ. Τελη δεκαετιας 70 αρχες 80 πρεπει να ειχε καμια δεκαρια γκει μπαρ συν πλην τρια δεν ξερω και ακριβως δεν ζουσα. Μερικα ονοματα γκει μπαρ της Ροδου που ειχα ακουσει ηταν το μπερλιν. το πασσιον, το σοκακι, το λιπστικ ! Τωρα δεν ειμαι σιγουρος αν το πρωτο ηταν το μπερλιν παντως σιγουρα ηταν και ειναι το πιο γνωστο . Αν ηταν και το πρωτο μας πηρε τα πρωτεια η Μυκονος γαμωτο!

Υ.Γ. :Eκανα και ενα λαθος τυπογραφικο μεταξυ του 'δεκαετιες πισω' και του 'πριν' μπαινει ενα κομμα, το διορθωσα ωστε να γινει πιο αντιληπτο οτι δεν εννοουσα οτι ειχαμε γκει μπαρ δεκαετιες πριν την Μυκονο, αλλα δεκαετιες πριν, πριν κι απο την Μυκονο.
@Nikos86 φοβερό ποστάρισμα, με αρκετές μάλιστα χρήσιμες πληροφορίες που είναι κρίμα να χαθούν στο συγκεκριμένο νήμα.
Να σου πω ότι πολλά απ' όσα γράφεις για το νησί -από κει που αναφέρεις για αρνητικές επιπτώσεις και κάτω- είναι αντιληπτά ακόμα και για 'μας τους τουρίστες, ειδικά τους λίγο πιο πεπειραμένους που έχουμε αναπτύξει και φιλίες με ανθρώπους του νησιού.
Είναι γεγονός πάντως ότι η Ρόδος βρίσκεται υψηλά στη λίστα ανθρώπων που θέλουν να μείνουν εκτός των μεγάλων αστικών κέντρων. Έχει τρομερά πολλά υπέρ και βάζει άνετα κάτω αντίστιχες επαρχίες. Ακόμα και για μένα είναι από τα πρώτα μέρη που μου ΄ρχονται στο μυαλό σαν ιδανικα γι' αυτο το λόγο.
Σε ευχαριστω psilos3! Στις αρνητικες επιπτωσεις μην δινεις τοσο βαση ετσι τις εγραψα για να κανω τον αντικειμενικο στις θετικες δωσε! :p
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
ΒΟΛΟΣ

Γιατί να ζήσει κάποιος στο Βόλο;
Ακόμα μια καταπληκτική περιγραφή για μια από τις πιο ωραίες πόλεις στην επικράτεια.
Θεωρώ ότι είναι απ' αυτές με μεγάλη ποιότητα ζωής και σε πολύ βολικό σημείο για όλα.
Επίσης νομίζω ότι η άμεση πρόσβαση στο Πήλιο, με τα χωριά του και τις παραλίες του είναι τεράστιο πλεονέκτημα!
Για τα τσιπουράδικα και τη κουλτούρα τους όπως και για την απουσία της νυχτερινής ζωής,που μου κάνει κι εμένα εντύπωση και δε μπορώ να καταλάβω το γιατί, με κάλυψες απόλυτα. Πλήρης αντίθεση σε σχέση με τη γειτονική Λάρισα.
Όλα καλά και άγια φιλε @chrisbd εκτός από μια μόνο ένσταση για τη πόλη σας.
Ρε το Μπέο;
Το Μπέο;;; 😢
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Οντως το εψαξα το πιερρος ανοιξε το 1972 ενω το μπερλιν το 1975. Θυμαμαι μια συνεντευξη που ειχε δωσει ενας ομοφυλοφιλος στην Ροδιακη και ελεγε οτι το μπερλιν ανοιξε ενα χρονο πριν το πιερρος. Και γενικα κυκλοφορει στην Ροδο η αποψη οτι ειμασταν γκει φριεντλυ πριν την Μυκονο, μπορει να ειναι και απλα λανθασμενη φημη, προιον τοπικισμου. Επρεπε να διασταυρωσω καλυτερα τις πληροφοριες, σορρυ. Τελη δεκαετιας 70 αρχες 80 πρεπει να ειχε καμια δεκαρια γκει μπαρ συν πλην τρια δεν ξερω και ακριβως δεν ζουσα. Μερικα ονοματα γκει μπαρ της Ροδου που ειχα ακουσει ηταν το μπερλιν. το πασσιον, το σοκακι, το λιπστικ ! Τωρα δεν ειμαι σιγουρος αν το πρωτο ηταν το μπερλιν παντως σιγουρα ηταν και ειναι το πιο γνωστο . Αν ηταν και το πρωτο μας πηρε τα πρωτεια η Μυκονος γαμωτο!

Υ.Γ. :Eκανα και ενα λαθος τυπογραφικο μεταξυ του 'δεκαετιες πισω' και του 'πριν' μπαινει ενα κομμα, το διορθωσα ωστε να γινει πιο αντιληπτο οτι δεν εννοουσα οτι ειχαμε γκει μπαρ δεκαετιες πριν την Μυκονο, αλλα δεκαετιες πριν, πριν κι απο την Μυκονο.


Σε ευχαριστω psilos3! Στις αρνητικες επιπτωσεις μην δινεις τοσο βαση ετσι τις εγραψα για να κανω τον αντικειμενικο στις θετικες δωσε! :p
Τόσα πολλά υπήρχαν βρε Νίκο, μωρέ μπράβο🙂😉. Το lipstick κάτι μου θυμίζει και εμένα παρεμπιπτόντως. Επίσης θυμάμαι και ένα εστιατόριο στην παλιά πόλη, το οποίο το είχε ένα ζευγάρι αγοριών από την Αγγλία, αλλά μου διαφεύγει το όνομά του τώρα. Να αναφέρω επίσης ότι το Berlin τότε που πήγα ήταν ό,τι πιο cult έχω δει σε μπαρ. Όλοι οι τοίχοι του μπαρ ήταν στολισμενοι με φωτογραφίες και πορτραίτα εκπροσώπων από όλες τις βασιλικές οικογένειες της Ευρώπης😄😁. Θυμάμαι και τον μπαρμαν- ιδιοκτήτη, ο οποίος ήταν ένας ηλικιωμένος τύπος, ο οποίος θα μπορούσε να ήταν κολλητός του Χρήστου Ζαμπουνη 😆
Αααχχχ...λατρεμένη Ρόδος
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Ακόμα μια καταπληκτική περιγραφή για μια από τις πιο ωραίες πόλεις στην επικράτεια.
Θεωρώ ότι είναι απ' αυτές με μεγάλη ποιότητα ζωής και σε πολύ βολικό σημείο για όλα.
Επίσης νομίζω ότι η άμεση πρόσβαση στο Πήλιο, με τα χωριά του και τις παραλίες του είναι τεράστιο πλεονέκτημα!
Για τα τσιπουράδικα και τη κουλτούρα τους όπως και για την απουσία της νυχτερινής ζωής,που μου κάνει κι εμένα εντύπωση και δε μπορώ να καταλάβω το γιατί, με κάλυψες απόλυτα. Πλήρης αντίθεση σε σχέση με τη γειτονική Λάρισα.
Όλα καλά και άγια φιλε @chrisbd εκτός από μια μόνο ένσταση για τη πόλη σας.
Ρε το Μπέο;
Το Μπέο;;; 😢

Εκτός απο τον Μπέο με χαλάει λίγο και η ρύπναση, αγιετ/σκουπιδα κ.τ.λ

Αυτο για την νυχτερινή ζωή εχει να κανει και με το ειδος που προτιμαει καποιος, προσωπικα π.χ club,μπουζουκοειδη δεν τα τιμω πουθενα.... Οποτε κατα τα 9 χρόνια διαμονής μου στην πόλη ως φοιτητρια και λιγο μετα(2001-2010) δεν ενιωσα οτι μου έλειψε η διασκεδαση,. Απο μικρά συμπαθέστατα μπαρακια στα στενάκια ιδίως τότε είχε αρκετα και ενδιαφεροντα συν στα παλια συν απειρα παρτυ στα πανεπιστημια κάποτε, συν βραδιες με χορους λατιν, τανγκο κ.τ.λ Και οι πιο φαν των κλαμπ, ελληανδικων θυμαμαι βολευονταν με τα καλοκαιρινα σε αλυκες και προς αγρια , καλα νερα . Δε ξερω τι συμβαίνει σήμερα φυσικά, εχω να παω απο το 16.

Το πήλιο με τις παραλιαρες, φαγητο, μονοπατια, πρασινο δε το συζηταμε καν, δε το βαρέθηκα ποτέ. Ουτε το πόσο ευκολο ηταν να πεταχτεις σε ενα δυοράκι σε διαφορους ορεινους προορισμους αγραφα, ολυμπος κ.τ.λ ,

Η χρηση ποδηλατου για καθε μετακίνηση επίσης φοβερο συν! Ιδανικη πόλη ολη φλατ.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Τόσα πολλά υπήρχαν βρε Νίκο, μωρέ μπράβο🙂😉. Το lipstick κάτι μου θυμίζει και εμένα παρεμπιπτόντως. Επίσης θυμάμαι και ένα εστιατόριο στην παλιά πόλη, το οποίο το είχε ένα ζευγάρι αγοριών από την Αγγλία, αλλά μου διαφεύγει το όνομά του τώρα. Να αναφέρω επίσης ότι το Berlin τότε που πήγα ήταν ό,τι πιο cult έχω δει σε μπαρ. Όλοι οι τοίχοι του μπαρ ήταν στολισμενοι με φωτογραφίες και πορτραίτα εκπροσώπων από όλες τις βασιλικές οικογένειες της Ευρώπης😄😁. Θυμάμαι και τον μπαρμαν- ιδιοκτήτη, ο οποίος ήταν ένας ηλικιωμένος τύπος, ο οποίος θα μπορούσε να ήταν κολλητός του Χρήστου Ζαμπουνη 😆
Αααχχχ...λατρεμένη Ρόδος
Χαχαχαχχαχαχα ναι εεε ? Δεν ξερω να σου πω, η αληθεια είναι πως δεν εχω παει ποτε μεσα, μονο απο εξω το ξερω. Θυμαμαι μονο πιτσιρικαδες, 16-17 χρονών πρέπει να ήμασταν, που σκασαμε μια πλακιτσα στον ομοφοβικο της παρεας! Περνουσαμε απ' εξω του λεμε οτι ειχαμε κατσει εδω χτες και ηταν τιγκα στα γκομενακια! Μπες εσυ και εμεις παμε να παρουμε τσιγαρα κι ερχομαστε και κατσαμε απο μια γωνια να δουμε την γκριματσα του. Ανοιγει την πορτα μπαινει μεσα ανετος, μετα απο 5-10 δευτερολεπτα, βγαινει εξω με μια εκφραση που δεν μπορω να την περιγραψω ( κατι μεταξυ εκπληξης, αμηχανιας, κοκκινισματος και πω ρε μαλακες που με στειλατε λες κα θα τον τρωγανε ζωντανο τον ηλιθιο). Και μεις απο απεναντι χαζογελαγαμε σαν τα βλαμμενα! Ενταξει χαζομαρα αλλα πιτσιρικια ειμασταν!

Οσο για το εστιατοριο δεν ξερω για ποιο λες!
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Για τα τσιπουράδικα και τη κουλτούρα τους όπως και για την απουσία της νυχτερινής ζωής,που μου κάνει κι εμένα εντύπωση και δε μπορώ να καταλάβω το γιατί, με κάλυψες απόλυτα. Πλήρης αντίθεση σε σχέση με τη γειτονική Λάρισα.
Δεν θέλω γενικά να κάνω συγκρίσεις με άλλες πόλεις αλλά σε σχέση με Λάρισα και ότι αφορά νυχτερινή ζωή δεν νομίζω οτι υπάρχουν διαφορές και τα ίδια θα έλεγα και για την Λάρισα ... τα 1-2 ναιτ κλαμπ και μπουζουξίδικα παραπάνω και αν, δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι.. άποψή μου..

Όλα καλά και άγια φιλε @chrisbd εκτός από μια μόνο ένσταση για τη πόλη σας.
Ρε το Μπέο;
Το Μπέο;;; 😢
Το ξέρω ότι το έγραψες για να με τσιγκλίσεις παραταύτα θα απαντησω...

Ο Μπέος είναι μια κατηγορία μόνος του.. και ναι, τον προτιμώ γιατί έχει εναν δικό του τροπο να λύνει χρόνια προβλήματα που οι προηγούμενοι (σχεδόν όλοι είχαν δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία ανίκανοι χωρίς πρωτοβουλία κλεισμένοι στα γραφεια τους και δεν δέχονταν κανένα.. βεβαια ειχαν καλυτερη εκφορα λογου, πολίτικαλ κορεκτ ..κλαιν μαιν ) δεν έβαλαν ένα τούβλο πάνω σε άλλο..

Και ας πούμε την πρωτη φορά τον ψηφισαν οι "αδικημένοι" του Ολυμπιακού Βόλου Austrian boys κλ που τον ειχαν σαν θεό... την δευτερη όμως πως βγηκε απο την πρωτη Κυριακή και έχοντας απέναντι και εχθρους όλους τους ποδοσφαιρόφιλους της πόλης (Νίκη και Ολυμπιακό) και μάλιστα 57%+.. Δεν ειναι ηλίθιος ο κόσμος.... 40 χρονια περιπου τριγυριζω εδω, ο Βόλος τωρα δειχνει κάπως σαν πόλη και ελκει πλέον πολύ περισσοτερο κόσμο απο πριν...τα Χριστούγεννα θαρρείς και έχουμε πάρτι για κανα μηνα με παρα πολύ κόσμο και απο άλλα μέρη κυρίως (οι μαγαζάτορες τον έχουν εικόνισμα παρόλο που τους φωνάζει μερικούς που κλεινουν πεζοδρόμια).. Δεν εχει καταδικαστει (για να προλάβω κάποιους) για κάτι και φυσικά κακως προφυλακίστηκε και ζητα τωρα και τα ρεστα..

Εχει βελτιώσει τα οικονομικά (εδω θα γνωριζετε πιθανόν κάποιοι ότι γινοταν "πάρτι" με καταδίκες τελικά, τεσπα.. και τους φωνάζει "έχω και πλεόνασμα κοπρόσκυλα").. Παρέλαβε παιδικές χαρές επικίνδυνες και έχει φτιάξει 5-6 ευρωπαικων προδιαγραφων.. Αγόρασε στολο οχημάτων μηχανημάτων για δημοτική χρηση και έκανε παρέλαση (κρατάω την κοιλιά μου απο τα γέλια, υπαρχει σχετικο βιντεο στο youtube) ...το Δημ Θέατρο και το πάρκιν που έγραψα (για 10-15 χρόνια είχαν βάλει ένα αντλητικό και εβγαζε νερό απο το υπογειο ...αδειάζει το πηγαδι;; δεν είναι αρτεσιανό "ανόητε" μη φοβασαι δεν θα πνιγούμε) χρονιζαν σαν φαντασματα και τωρα επιλύονται πλεον.. Και καποια άλλα προβλήματα αλλά ας τα αφησουμε..

Βέβαια οι αντιπαλοι τον κοροιδεύουν για τα λαμπάκια και τα λουλουδάκια αλλά μάλλον είναι πικρόχολοι ή δεν έχουν ταξιδέψει σε κάποια σύγχρονη ευρωπαϊκή πόλη..

Εχω πάψει να κρινω ανθρωπους απο αυτά που λένε (ειδικά πολιτικούς) αλλά πλέον απο αυτά που κάνουν.. Εντάξει έχει εναν τροπο που μιλά που γενικά σε απωθεί αλλά τα έργα μιλούν απο μόνα τους.. έχει ικανότητες τον παραδέχομαι και είναι άνθρωπος της πιάτσας που σημαινει ότι δεν μπορείς να τον κοροιδέψεις.. τι να πούμε και τι να συγκρίνουμε..
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Το ξέρω ότι το έγραψες για να με τσιγκλίσεις παραταύτα θα απαντησω...
Όχι κάθε άλλο. Δε μπορώ να το δεχτώ με τίποτα ότι ο συγκεκριμένος «κύριος» μπορεί να υφίσταται στο μέγιστο αξίωμα της πόλης.
Προσωπική άποψη η συγκεκριμένη και απόλυτα σεβαστό το ότι λες και καταθέτεις. Στη δική μου λογική τουλάχιστον Μπέος (και άλλοι μεγαλοδήμαρχοι από Μπ) δεν πρέπει να υπάρχουν.
Το αν οι προηγούμενοι ήταν ανάξιοι είναι άλλο θέμα για συζήτηση. Μια κακή επιλογή της δημοκρατίας δε λύνεται έτσι, με ακόμα χειρότερη. Το κλείνω εδώ, χωρίς καμία κακή πρόθεση προς εσένα διευκρινίζω, απλά η συζήτηση θα γίνει πολιτική και θα ξεφύγουμε.

Δεν ειναι ηλίθιος ο κόσμος....
Επίτρεψε μου να έχω κι εδώ διαφορετική άποψη. Όχι για το Βόλο συγκεκριμένα. Πανελλαδικά...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Όχι κάθε άλλο. Δε μπορώ να το δεχτώ με τίποτα ότι ο συγκεκριμένος «κύριος» μπορεί να υφίσταται στο μέγιστο αξίωμα της πόλης.
Προσωπική άποψη η συγκεκριμένη και απόλυτα σεβαστό το ότι λες και καταθέτεις. Στη δική μου λογική τουλάχιστον Μπέος (και άλλοι μεγαλοδήμαρχοι από Μπ) δεν πρέπει να υπάρχουν.
Το αν οι προηγούμενοι ήταν ανάξιοι είναι άλλο θέμα για συζήτηση. Μια κακή επιλογή της δημοκρατίας δε λύνεται έτσι, με ακόμα χειρότερη. Το κλείνω εδώ, χωρίς καμία κακή πρόθεση προς εσένα διευκρινίζω, απλά η συζήτηση θα γίνει πολιτική και θα ξεφύγουμε.
Και γω το ιδιο έλεγα αλλά να ομως που τα εργα μιλούν (υπαρχουν και άλλα πράγματα που δεν έχω αναφερει) .. και λέω ξανά ότι έχει τον τρόπο του.. Ούτως η άλλως δεν ξέρω για κανένα τι "πτώματα" και αν, κρυβει στο υπόγειό του.. Εννοείται ότι δεν πρεπει να περνα και κάποιες κόκκινες γραμμές (χρυσή αυγή, τρομοκρατια, καταδίκες κλ) τις οποίες μεχρι στιγμης, απ οσο ξέρω, δεν εχει ξεπεράσει.... Μετα εδώ μιλάμε για δήμο και οχι κόμμα .. είναι πιο χειροπιαστά τα πράγματα.. Η όποια σύγκριση με τους προηγούμενους είναι ειναι υπερ του, μην πω χαώδης.. Ε και φυσικά κάνει και αυτός λάθη..

Επίτρεψε μου να έχω κι εδώ διαφορετική άποψη. Όχι για το Βόλο συγκεκριμένα. Πανελλαδικά...
"Μπορείς να κοροϊδεύεις λίγους για κάποιο καιρό αλλά όλους συνέχεια είναι αδύνατο" ελεγε κάποιος ..

Δεν το αποκλειω αυτο που λες αλλα 2η φορά και 57%+ κάτι σημαίνει.. Πιθανόν και αηδία για τους προηγούμενους "πολιτικούς" θα μου πεις...
τεσπα σταματω και γω γιατι θα κατηγορηθω ως "εκπρόσωπος τυπου" του ...

Επισης αν θέλει κάποιος ας διαψευσει για τα πεπραγμενα του..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom