Αθηνα, ό,τι συμβαινει και μας ενδιαφερει!

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Οντως πηγατε 18 Μαιου και δε πληρωσατε????γιατι περσυ σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα εγω μου ειπαν οτι επειδη ειναι ιδιωτικο μουσειο εχουν κανονικα εισοδο!!!:rolleyes:
Eγώ πήγα στο Κυκλαδικής Τέχνης στις 18 κ πλήρωσα κανονικά για την μόνιμη συλλογή. Μου είπαν ότι ήταν δωρεαν μόνο μια προσωρινή έκθεση που έχουν. Μου έκανε εντύπωση, αλλά δεν πολυρώτησα, φαντάζομαι είναι ο ίδιος λόγος που αναφέρεις.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.275
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Eγώ πήγα στο Κυκλαδικής Τέχνης στις 18 κ πλήρωσα κανονικά για την μόνιμη συλλογή. Μου είπαν ότι ήταν δωρεαν μόνο μια προσωρινή έκθεση που έχουν. Μου έκανε εντύπωση, αλλά δεν πολυρώτησα, φαντάζομαι είναι ο ίδιος λόγος που αναφέρεις.
Στο Γουλανδρή ήταν δωρεάν όλες οι εκθέσεις εκείνη την ημέρα. Μάλιστα μου είπαν ότι η έκθεση νομισμάτων στο υπόγειο είναι δωρεάν κάθε μέρα, ούτως ή άλλως.
 
Last edited:

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Tότε μάλλον επέλεξα να πάω στο μόνο μουσείο που πλήρωνες!:haha:
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Ναι, όντως πήγα και δεν πλήρωσα την Πέμπτη 18/5. Μήπως δεν κατάλαβαν στο τηλέφωνο ότι ενδιαφερόσασταν για εκείνη την.ημέρα; View attachment 430900
Μπα δε νομιζω γιατι πηρα την ιδια ημερα κ ρωτησα...ισως να το αλλαξαν φετος,ποιος ξερει!θα το εχω υποψην μου για του χρονου τοτε!
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.275
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Μπα δε νομιζω γιατι πηρα την ιδια ημερα κ ρωτησα...ισως να το αλλαξαν φετος,ποιος ξερει!θα το εχω υποψην μου για του χρονου τοτε!
Μα φέτος πήγα. Εχω επισυνάψει και το δωρεάν εισιτήριο πιο πάνω
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Μα φέτος πήγα. Εχω επισυνάψει και το δωρεάν εισιτήριο πιο πάνω
Αυτο λεω μηπως φετος αποφασισαν να συμμετασχουν στην δωρεαν ημερα μουσειων,διοτι περσυ σε τηλεφωνημα μου στις 18 Μαιου μου χαν δωσει αρνητικη απαντηση για δωρεαν εισοδο!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.050
Likes
41.176

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.275
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος θα γίνει το Συνέδριο Nostos 2023 με φετινό θέμα την ψυχική υγεία και διακεκριμένους ομιλητές. Η είσοδος είναι δωρεάν με προεγγραφή. Περισσότερες λεπτομέρειες στο παρακάτω σύνδεσμο.

SNF Nostos Conference 2023 - SNF Nostos
 

duty_free

Member
Μηνύματα
905
Likes
3.238
Χιτσκοκ στα πολυ πρώτα του, αλλά στο εργο αυτό, συμμετέσχε μια μπάνικη (τότε προφανως) φίρμα (Ivor Novello) και απογειωσε τον σκηνοθέτη. Στο γκήπο του Μεγάρου, την εσχάτη ημέρα (όχι εντελώς μέρα καθως αρχεται την ενατη βραδυνή) του μηνού τούτου, με μουσική υπόκρουση της βωβης ταύτης ταινίας από τον Σ.Αννίνο. Κόστος 5.111 δρχ / 15 €
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.050
Likes
41.176
Χιτσκοκ στα πολυ πρώτα του, αλλά στο εργο αυτό, συμμετέσχε μια μπάνικη (τότε προφανως) φίρμα (Ivor Novello) και απογειωσε τον σκηνοθέτη. Στο γκήπο του Μεγάρου, την εσχάτη ημέρα (όχι εντελώς μέρα καθως αρχεται την ενατη βραδυνή) του μηνού τούτου, με μουσική υπόκρουση της βωβης ταύτης ταινίας από τον Σ.Αννίνο. Κόστος 5.111 δρχ / 15 €
Πολλα ειναι τα 15. Με 15 εχω δει διεθνεις φιρμες κανονικα στη μεγαλη αιθουσα στο Μεγαρο, οχι στον κηπο σαν τα κατσικια.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
905
Likes
3.238
Σημερα οπότε θερινό ηλιοστάσιο, εχομε την Ευρωπαϊκή Ημέρα Μουσικής

Μεταξυ αλλων:

ΩΔΕΙΟΝ ΗΡΩΔΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ

Ώρα έναρξης: 21:00 Είσοδος Ελεύθερη

Εθνική Συμφωνική Ορχήστρα ΕΡΤ
Διονύσιος Δερβής-Μπουρνιάς, μουσική διεύθυνση
Katia και Marielle Labèque, πιάνο
Διονύσης Σούρμπης, βαρύτονος
Χρήστος Χωμενίδης, αφηγητής

ΜΕΓΑΡΟΝ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
Κήπος του Μεγάρου Μουσικής
Ώρα έναρξης: 20:00 Είσοδος Ελεύθερη

Πρόγραμμα:
Ernesto de Curtis (1875–1937) , Torna a Surriento, Ναπολιτάνικο τραγούδι σε στίχους του Giambattista de Curtis (1860–1926)
Rodolfo Falvo (1873–1937), Dicitencello Vuie, τραγούδι γραμμένο το 1930 σε στίχους του Enzo Fusco (1899–1951)
Gioachino Rossini (1792–1868), Overture: Il Barbiere di Siviglia
Ernesto de Curtis (1875–1937) – Domenico Furno (1892–1983) , Non- di Scordar di me, Ναπολιτάνικο τραγούδι
Ernesto Tagliaferri (1889–1937) – Nicola Valente (1881–1946), Passione, Ναπολιτάνικο τραγούδι στίχοι του Bovio Libero (1883–1942)
Gioachino Rossini (1792–1868), Overture: William Tell
Eduardo Di Capua (1865–1917) – Vincenzo Russo (1876–1904), I’ te vurria vasa, Ναπολιτάνικο τραγούδι γραμμένο το 1930
Eduardo Di Capua (1865–1917) – Alfredo Mazzucchi (1878–1972), O Sole mio, Ναπολιτάνικο τραγούδι γραμμένο το 1898 σε στίχους του Giovanni Capurro (1859–1920)



Παντως δεν το λες και αθηνα το παρακατω καθοσον απεχει 508 κλμ αλλά μου φαινεται σπουδαιον ενεκα ο χωρος:




ΑΝΑΚΤΟΡΟΝ ΤΟΥ ΓΑΛΕΡΙΟΥ
Τετάρτη 21.06.2023
Ώρα έναρξης: 19:30 μ.μ. Είσοδος ελεύθερη

Η Εφορεία Αρχαιοτήτων Πόλης Θεσσαλονίκης φιλοξενεί στο χώρο του Ανακτόρου του Γαλεριανού Συγκροτήματος την εκδήλωση με τίτλο «Μουσική, γένος θηλυκό» Συμμετέχει το τριμελές μουσικό σχήμα Ladies United που θα ταξιδέψει το κοινό σε παλαιότερες δεκαετίες, αλλά και σε σύγχρονα μουσικά μονοπάτια, με αγαπημένα τραγούδια του ξένου και του ελληνικού ρεπερτορίου.

Εύη Καμπάνταη, πλήκτρα, φωνητικά
Τατιάνα Οικονόμου, φωνή
Ρένα Βασιλάκη, ακορντεόν, φωνητικά

Περιορισμένος αριθμός θέσεων
Απαραίτητη η κράτηση στο [email protected]

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΔΩ:

Ευρωπαϊκή Γιορτή Μουσικής 2023: Εκδηλώσεις σε χώρους πολιτισμού ανά την Ελλάδα | H πλατφόρμα πολιτισμού του gov.gr beta (digitalculture.gov.gr)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.163
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom