Ακτοπλοϊκά εισιτήρια

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Kαλημερα,

Τελικα βρηκα ηλεκτρονικα τα αποκομματα.
Εκανα εγγραφη στην sea smile, πηρα 100 δωρεαν ποντους και εχω και 30% εκπτωση για ΙΧ συνοδευομενο απο εμενα και το εισιτηριο θα πρεπει να εκδοθει απο το πρακτορειο της εταιριας.
Καθε ευρω που κοστιζουν τα εισιτηρια μου ειναι ενας ποντος για την καρτα.
Αξιζει να το κανετε.
 

biassee

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Καλημέρα σας.
Ενδιαφέρομαι για Κυκλάδες, και τα μόνα σχετικά που έχω βρει ως τώρα είναι οι προσφορές της Κοσμοτε και Vodafone . To πρόβλημα είναι οτι όλοι αυτοί δίνουν την έκπτωση μόνο ανα 2 ή 4 εισητήρια, κι εμείς είμαστε τρεις. Δηλαδή ο τρίτος πληρώνει ολόκληρο εισητήριο.
Έχετε υπ όψιν κάποια άλλη προσφορά?
* Μιλάμε για Πάρο ή Σύρο ή Τήνο .
* Υπάρχει και ΙΧ , αλλά αν μου προτείνετε τιμές για ενοικίαση στο νησί , όπου θα συμφέρει σε σχέση με τη μεταφορά στο πλοίο, ακόμη καλύτερα (ενοικίαση για 4 μέρες) .
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλημέρα σας.
Ενδιαφέρομαι για Κυκλάδες, και τα μόνα σχετικά που έχω βρει ως τώρα είναι οι προσφορές της Κοσμοτε και Vodafone . To πρόβλημα είναι οτι όλοι αυτοί δίνουν την έκπτωση μόνο ανα 2 ή 4 εισητήρια, κι εμείς είμαστε τρεις. Δηλαδή ο τρίτος πληρώνει ολόκληρο εισητήριο.
Έχετε υπ όψιν κάποια άλλη προσφορά?
* Μιλάμε για Πάρο ή Σύρο ή Τήνο .
* Υπάρχει και ΙΧ , αλλά αν μου προτείνετε τιμές για ενοικίαση στο νησί , όπου θα συμφέρει σε σχέση με τη μεταφορά στο πλοίο, ακόμη καλύτερα (ενοικίαση για 4 μέρες) .
Το προβλημα μ αυτους ειναι επισης οτι τα δινουν 20μερες πριν το ταξιδι οποτε αν θες να πας αυγουστο,φλερταρεις πολυ πιθανα με το να μεινεις Αθηνα!δε νομιζω οτι υπαρχει αλλη προσφορα γιατι και εμεις για Παρο κοιταμε και μαλλον θα κλεισουμε σε κανονικες τιμες(με την ελπιδα μηπως 20 μερες πριν το ταξιδι εχει κανα εισιτηριο και το παρουμε με προσφορα)
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
θα πρεπει να εκδοθει απο το πρακτορειο της εταιριας
Από όλα τα πρακτορεία ισχύει η έκπτωση.
Δεν υπάρχει πρακτορείο να μην κόβει blue star ferries.

Μιλάμε για Πάρο ή Σύρο ή Τήνο
Η κάθε προσφορά έχει τα δικά της πλοία .
Αν διαβάσετε τους όρους η cosmote λέει για ποια πλοία ισχύει η προσφορά.
Από συγγενή πράκτορα έμαθα ότι η cosmote εξαντλήθηκε τις πρώτες 2 ώρες κάθε 1η του μηνός που ανανεώνει τις θέσεις. Επίσης για vodafone ρισκάρετε να μείνετε εδώ γιατί είναι ανά 20ημερο.
Για Τηνο εφόσον είστε 3 άτομα με ΙΧ δείτε αναχώρηση και από Ραφήνα, ίσως συμφέρει (ειδικά αν δεν έχετε κάρτα seasmiles από Πειραιά).
 

biassee

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Το προβλημα μ αυτους ειναι επισης οτι τα δινουν 20μερες πριν το ταξιδι οποτε αν θες να πας αυγουστο,φλερταρεις πολυ πιθανα με το να μεινεις Αθηνα!δε νομιζω οτι υπαρχει αλλη προσφορα γιατι και εμεις για Παρο κοιταμε και μαλλον θα κλεισουμε σε κανονικες τιμες(με την ελπιδα μηπως 20 μερες πριν το ταξιδι εχει κανα εισιτηριο και το παρουμε με προσφορα)
Κοίτα, επειδή θα πάω γύρω στις 28-29 Αυγούστου, μπορει και να βρω.



[/QUOTE]Η κάθε προσφορά έχει τα δικά της πλοία .
Αν διαβάσετε τους όρους η cosmote λέει για ποια πλοία ισχύει η προσφορά.
Από συγγενή πράκτορα έμαθα ότι η cosmote εξαντλήθηκε τις πρώτες 2 ώρες κάθε 1η του μηνός που ανανεώνει τις θέσεις. Επίσης για vodafone ρισκάρετε να μείνετε εδώ γιατί είναι ανά 20ημερο.
Για Τηνο εφόσον είστε 3 άτομα με ΙΧ δείτε αναχώρηση και από Ραφήνα, ίσως συμφέρει (ειδικά αν δεν έχετε κάρτα seasmiles από Πειραιά).[/QUOTE]

ΟΚ αυτά για τα πλοία τα ξέρω. Αυτό που ρωτώ είναι αν έχετε υπόψιν άλλο φορέα/εταιρία πλην των Cosmote/Voda που κανουν προσφορές στα ακτοπλοϊκά. Kαλά, δεν μιλάω για τους διάφορους διαγωνισμούς που παίζουν, εκεί είναι λαχείο.
Επίσης, υπάρχουν γραφεία ταξιδίων οπου σε πακέτο περιλαμβάνουν και τα ακτοπλοϊκά , ιδανικά με το δικό μου ΙΧ? Γιατί σε πακέτα με αναχωρήσεις με δικό τους πούλμαν, ΟΚ το καταλαβαίνω...
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Δεν υπάρχουν άλλες εκπτώσεις για BSF / HSW μόνο με κάρτα seasmiles και Vodadone και Cosmote.

Επίσης, υπάρχουν γραφεία ταξιδίων οπου σε πακέτο περιλαμβάνουν και τα ακτοπλοϊκά , ιδανικά με το δικό μου ΙΧ?
Δεν κερδίζετε κάτι, για να δώσει μια ναυτιλιακή έκπτωση πρέπει το γραφείο να κλείσει γκρουπ αυτό σημαίνει π.χ. 20 άτομα στο ίδιο δρομολόγιο. Που αυτό δεν μπορεί να γίνει σε ατομικό πακέτο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Κοίτα, επειδή θα πάω γύρω στις 28-29 Αυγούστου, μπορει και να βρω
Ειδικα τοτε ειναι πιο χλωμα τα πραγματα,πλεον ο κοσμος παει διακοπες απο τις 20 αυγουστου και μετα λογω φθηνης διαμονης...τσεκαρε απο τωρα εισιτηρια και δες ποσα εχουν μεινει διαθεσιμα αν ειναι μονος αριθμος,κλεισε χθες!
 

biassee

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Καλησπέρα στην παρεα.
Θέλω μια βοήθεια σχετικά με την κάρτα sea smiles η οποία σου δίνει 30% εκπτωση για αμάξι εαν εχεις ταξιδεψει ηδη μια φορα μεσα στον χρονο.
1) Πρεπει να εχουμε κρατησει τα αποκομματα του εισιτηριου?
2) Εκπτωση δικαιουσαι μονο στο πλοιο που εχεις ταξιδεψει? Αν ταξιδεψες πχ. με Bluestar εκπτωση δικαουσαι μονο με Blue star η σε μια απο τους τρεις συνεργατες της Sea smiles (superfast, bluestar, hellenic)?
Για Τηνο εφόσον είστε 3 άτομα με ΙΧ δείτε αναχώρηση και από Ραφήνα, ίσως συμφέρει (ειδικά αν δεν έχετε κάρτα seasmiles από Πειραιά).
Πως ακριβώς βγάζει καποιος την κάρτα Sea smiles?
Aν πρέπει να έχω ταξιδέψει ήδη εντός του έτους , αφήστε το , άκυρο...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Η Anek δεν έχει καμία σχέση με τον ATTICA GROUP.
Η προϋπόθεση στους όρους αναφέρει: Για την εγγραφή Μέλους στο site και στο app πρέπει να συμπληρωθούν στην ηλεκτρονική φόρμα τα προσωπικά στοιχεία και το εισιτήριο επιβάτη που αφορά ταξίδι που πραγματοποιήθηκε εντός των προηγούμενων 12 μηνών με την Superfast Ferries, Blue Star Ferries & Hellenic Seaways.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom