Ακτοπλοϊκά εισιτήρια

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.317
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μονο το Λεσβος Θεσσαλονικη για 6,5 ωρες στα 77 ευρω. Σοβαρα τωρα? Δηλαδη για 2 ατομα θες 154 ευρω μονο για αυτη τη μονη διαδρομη χωρις καν μεσο μετακινησης?
Καλώς ήρθατε στο μαγικό κόσμο της SJ...
Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος, ακόμα και πιο ακριβό να είναι το αεροπορικό χίλιες φορές, από το να δοθούν σ' αυτή τη βρωμοεταιρεία.
Πετάνε και οι δύο στο Λέσβος-Θεσσαλονίκη πάντως, κάτι θα βολέψει, αν και ο Αύγουστος είναι ζόρικος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Καλώς ήρθατε στο μαγικό κόσμο της SJ...
Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος, ακόμα και πιο ακριβό να είναι το αεροπορικό χίλιες φορές, από το να δοθούν σ' αυτή τη βρωμοεταιρεία.
Πετάνε και οι δύο στο Λέσβος-Θεσσαλονίκη πάντως, κάτι θα βολέψει, αν και ο Αύγουστος είναι ζόρικος.
Βγηκε αυτο το πλανο, ξαφνικα.
Τι να βολεψει με πτησεις, θα μας ξυρισουν κι εκει.
Ειναι γελοιο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Φτάσαμε στο σημείο να πληρώνεις σχεδόν τα ίδια για το Πειραιας - Σιφνος με το Πάτρα - Μπάρι αμφότερα με αυτοκίνητο...
Στο Μπαρι θα πληρωνεις τον καφε 1 ευρω και το φαι μιση τιμη συγκριτικα με τη Σιφνο και δεν θα σου φερονται λες και σου κανουν χαρη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Εν τω μεταξυ μπορουμε να ανεβουμε Αθηνα Θεσσαλονικη μεσω Zagreb που η πτηση Ζαγκρεμπ Θεσσαλονικη κοστιζει 13 ευρω. Η μεσω Βουκουρεστιου, τα ιδια. Εχω και δωρεαν διαμονες απο το hotels.com.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.603
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ψαχνω εναν τροπο να παω τελος Αυγουστου Αθηνα Θεσσαλονικη με ενδιαμεση σταση στη Λεσβο που ειμαστε καλεσμενοι για λιγες μερες. Κοιταζω τα πλοια. Μονο το Λεσβος Θεσσαλονικη για 6,5 ωρες στα 77 ευρω. Σοβαρα τωρα? Δηλαδη για 2 ατομα θες 154 ευρω μονο για αυτη τη μονη διαδρομη χωρις καν μεσο μετακινησης? Σοβαρα?
Και αλλα τοσα για Αθηνα Λεσβο?
Ρε αντε απο κει, ρε bro.
Αντί Θεσσαλονίκη, Καβάλα? Εχει με bluestar
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.603
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μετα απο Καβαλα θα χρειαστω 2 Κτελ για τον προορισμο μου. Υπερβολικη ταλαιπωρια.
Το εχω κανει και απο Λημνο και απο Σαμοθρακη. Δεν...
Για δύο ΚΤΕΛ σερί, ναι δεν λέει. Είναι πάντως πιο φτηνή αυτή η λύση.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.317
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αντί Θεσσαλονίκη, Καβάλα? Εχει με bluestar
28€ μεν, 10+ ώρες δε :suicide: , συν τα λεωφορεία, συν τα φαγητά. Αξίζει όλη αυτή η ταλαίπα για να γλιτώσεις ακόμα και 30 ή 40 ευρώ θα σου πω εγώ, που δεν είναι και τόσα! :rolleyes:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
28€ μεν, 10+ ώρες δε :suicide: , συν τα λεωφορεία, συν τα φαγητά. Αξίζει όλη αυτή η ταλαίπα για να γλιτώσεις ακόμα και 30 ή 40 ευρώ θα σου πω εγώ, που δεν είναι και τόσα! :rolleyes:
Τσεκαρα αν εχει πτηση, με μιλια, μονο μεσω Αθηνας, 20.000 μιλια χαχαχα. Και δεν παω Τρομσο με λιγοτερα;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.605
Likes
9.855
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εντωμεταξύ όποιος από τα άτομα που κινούνται αποκλειστικά στις γραμμές Αθήνα-Κρήτη παραπονιέται για τις τιμές των εισιτηρίων στα δρομολόγια, η απάντηση μου είναι πάντα "έχετε δει τι γίνεται στα άλλα δρομολόγια;"

Το 35 ευρώ εισιτήριο κατάστρωμα και 65 ευρώ αμάξι σε πλοία καινούργια, ευρύχωρα και πολύ καλά συντηρημένα είναι πταίσμα μπροστά στα πλοία που πάνε Κυκλάδες/Δωδεκάνησα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom