Ακυρωσατε διακοπες στο εξωτερικο λογω της γριπης των χοιρων ?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Σκοπεύαμε να πάμε Περού, Χιλή Βολιβία και τελικά φοβηθήκαμε και αποφασίσαμε για Ευρώπη και συγκεκριμμένα Γαλλία. Όχι ότι εκεί είναι πιό ακίνδυνα αλλά μάλλον για ψυχολογικούς λόγους. Και να σκεφτείς ότι το ταξίδι στο Περού το ονειρευόμασταν κια το σχεδιάζαμε 1 χρόνο. Ποιός ξέρει; Του χρόνου ίσως....
Κριμα:(
Ευχομαι η Γαλλια να ειναι ανταξια των προσδοκιων αλλα και κει αμα ειναι γραφτο σου την ιδια γριππη κολλας.
Καλως ηρθες και καλα ταξιδια στον κοσμο.
:welcome2:
 

rerenare

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη Χριστούγεννα
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική
Κριμα:(
Ευχομαι η Γαλλια να ειναι ανταξια των προσδοκιων αλλα και κει αμα ειναι γραφτο σου την ιδια γριππη κολλας.
Καλως ηρθες και καλα ταξιδια στον κοσμο.
:welcome2:
Ευχαριστώ. Έχεις σχεδιάσει κάτι για το καλοκαίρι?
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ευχαριστώ. Έχεις σχεδιάσει κάτι για το καλοκαίρι?
Βιετναμ και ολιγον Καμποτζη.
Παντως η γριππη ειναι το τελευταιο που θα με κανει να ακυρωσω το ταξιδι μου αυτο.;)
 

rerenare

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη Χριστούγεννα
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική
Βιετναμ και ολιγον Καμποτζη.
Παντως η γριππη ειναι το τελευταιο που θα με κανει να ακυρωσω το ταξιδι μου αυτο.;)
Καλό ταξίδι.Περιμένουμε εντυπώσεις, ιστορίες και φωτογραφίες
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
δεν ακυρώνω παναμά και κόστα ρίκα....με τίποτα,απλά δεν θα μπαίνω και στα λεωφορεία με βαθιά εισπνοή ...ούτε και θα τρελαθώ στις χειραψίες...εξάλλου η αθήνα με τόσους ταλαιπωρους μετανάστες βρίθει στους αλλότριους μικροοργανισμους!!!!καλό ταξίδι σε όλους λοιπόν...
Ενδιαφέροντα χάρτη βλέπω, Β. Κορέες και άλλα περίεργα... Έχεις πολλά να διηγηθείς! Καλωσήρθες!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.346
Νασαι καλα.
Και ελπιζω να γυρισω χωρις περιεργα μικροβια.:lol:
Έχεις ήδη κολλήσει πολύ σοβαρό μικρόβιο...αυτό της Ν.Α. Ασίας.....σε ζηλεύω ρε που θα διαβάζεις το travelfish....τι ωραία που είναι η προετοιμασία του ταξιδιού...
 

gabriel

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-Μπόρα
Καλησπέρα παιδιά κι εγώ καινούργια στην ταξιδιωτική παρέα σας(αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό)!!
Εδώ και μισό περίπου χρόνο προγραμμάτιζα ταξίδι Μπαλί-Σιγκαπούρη(διάβασα κάθε ποστ που είχε γραφτεί για Μπαλί και ήμουν τόσο μα τόσο ενθουσιασμένη) αλλά ... την τελευταία εβδομάδα κώλωσα λόγω γρίπης κι αποφάσισα να το αλλάξω σε Μαλδίβες-Ντουμπάι...
Η σκέψη μου ήταν ότι τόσο το Μπαλί όσο κι η Σιγκαπούρη λόγω του ότι είναι τόσο πυκνοκατοικημένα μέρη συν του ότι προσελκύουν μεγάλο αριθμό τουριστών εξ Αμερικής είναι σαφώς πιο επικίνδυνα απ' τις Μαλδίβες που είναι εξαιρετικά αραιοκατοικημένες...Τώρα για το stopover στο Ντουμπάι διατηρώ τις επιφυλάξεις μου(θα ναι και τέλη Ιουλίου).
Μέσα στην εβδομάδα θα το οριστικοποιήσω.
Είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύω εκτός Ευρώπης γι αυτό κάθε γνώμη-βοήθεια-συμβουλή δεκτή!!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλώς όρισες!εύχομα καλά να περάσεις στο ταξίδι σου!
Μαλδίβες δεν έχω πάει,Σιγκαπούρη μάλλον την έχεις αποκλείσει αποτι φαίνεται,παντως αν πας εκεί σίγουρα καλά θαναι να συνδιασθεί με κάτι άλλο οπως καλά σκέφτηκες Μπαλί,γιατί απο μόνη της ...σκέτη Σιγκαπούρη δε λεει...
όσο για Ντουμπάι έχουμε μιλήσει πολλές πολλές φορές,γιατί πολλοί σαν κι εσένα ρωτάν γι αυτον τον προορισμό,οπότε καλά θαταν να ψάξεις απο μονη σου να διαβάσεις .....τι εχει ειπωθεί,δες ταξιδιωτικές ιστορίες,αναζήτηση πληροφοριών κλπ.
και πάλι καλως ήρθες και καλά ταξίδια!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Η σκέψη μου ήταν ότι τόσο το Μπαλί όσο κι η Σιγκαπούρη λόγω του ότι είναι τόσο πυκνοκατοικημένα μέρη συν του ότι προσελκύουν μεγάλο αριθμό τουριστών εξ Αμερικής είναι σαφώς πιο επικίνδυνα απ' τις Μαλδίβες που είναι εξαιρετικά αραιοκατοικημένες...
Σατανικό!!! Πως το σκέφτηκες βρε παιδί μου... μιλάμε για την σκέψη του αιώνα!!
 

gabriel

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-Μπόρα
καλώς όρισες!εύχομα καλά να περάσεις στο ταξίδι σου!
Μαλδίβες δεν έχω πάει,Σιγκαπούρη μάλλον την έχεις αποκλείσει αποτι φαίνεται,παντως αν πας εκεί σίγουρα καλά θαναι να συνδιασθεί με κάτι άλλο οπως καλά σκέφτηκες Μπαλί,γιατί απο μόνη της ...σκέτη Σιγκαπούρη δε λεει...
όσο για Ντουμπάι έχουμε μιλήσει πολλές πολλές φορές,γιατί πολλοί σαν κι εσένα ρωτάν γι αυτον τον προορισμό,οπότε καλά θαταν να ψάξεις απο μονη σου να διαβάσεις .....τι εχει ειπωθεί,δες ταξιδιωτικές ιστορίες,αναζήτηση πληροφοριών κλπ.
και πάλι καλως ήρθες και καλά ταξίδια!

Σ ευχαριστώ πολύ romantic woman για την άμεση απόκριση και τις ευχές σου κι ανταποδίδω!!!
Διάβασα τα περισσότερα για το Ντουμπάι που λες..ανάμεικτα έως αρνητικά τα σχόλια...
Απλώς μια και θα βρεθώ εκεί αφού πετάω με emirates λέω δεν κάθομαι και 2 βράδια να το δω...το πολύ πολυ να σκάσω κι εγώ σαν τα τζιτζίκια χαχα!
Εδώ που τα λέμε ποιος ξέρει πότε θα ξανακάτσει να βρεθώ εκεί???
Το ταξίδι Μπαλί-Σιγκαπούρη σαφώς και δεν ακυρώνεται...αναβάλλεται επ αόριστον...Θα σκάσω αν δεν επισκεφτώ το "νησί των θεών"...
Μία ακόμη ερώτηση και ζητώ συγγνώμη που είναι εκτός θέματος...οι καλοκαιρινές εκπτώσεις στο Ντουμπάι ξέρει κανείς πότε είναι???
 

gabriel

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-Μπόρα
Σατανικό!!! Πως το σκέφτηκες βρε παιδί μου... μιλάμε για την σκέψη του αιώνα!!

Άσε traveller μου πήρε 9 μέρες, 5 ώρες 22 λεπτά και περιπου 47 δεύτερα να το υπολογίσω!!!
Σε καλό δρόμο δεν είμαι οεο???
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom