Ακυρωσατε διακοπες στο εξωτερικο λογω της γριπης των χοιρων ?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

gabriel

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-Μπόρα
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!!
Από την ώρα που έκλεισα τα εισητήρια είμαι συνέχεια μ ένα χαζό χαμόγελο....
Θα επιστρέψω με εντυπώσεις και νέα!!!
Καλές διακοπές σε όλους!!!
 

gabriel

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-Μπόρα
Αγαπητέ μου ξένε,μου γράφει ότι δε μπορώ να σου απαντήσω με προσωπικό μήνυμα γιατί δεν έχω λέει αρκετες δημοσιεύσεις...

Θα μείνουμε 10 μέρες Μπαλί και 2 Σιγκαπούρη.
Ήταν το μεγαλύτερο πακέτο που είχε το γραφείο.
Το μόνο θέμα που έχω να με προβληματίζει είναι ότι έχω πάρα πολλές αλλεργίες....Πολλές φορές πχ με τσιμπάει ένα κουνούπι κ πρήζεται πολύ το δέρμα μου...
Επίσης έχω αλλεργίες σ ένα σωρό φυτά,στη σκόνη κ σε πολλά άλλα...
Αλλά δε μασάω γιατί το ταξίδι αυτό το ονειρεύομαι πολύ καιρό κ δε θ αφήσω λεπτομέρειες να μου το χαλάσουν!!!
Θα πάρω ένα οργανωμένο φαρμακείο και βουρρρρρρ!!!!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ναχεις παντα ενα εντομοαπωθητικο μαζι σου.
Μην μασας σε τιποτα.
Το Μπαλι ειναι λατρεια.
Να ρωτησεις αν υπαρχει φαρμακο σε περιπτωση που το σωμα ερθει,αλλα το μυαλο μεινει εκει.
Αυτο μπορει να χρειαστει.
Καλα να περασεις.:cool:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.494
Likes
8.006
Παιδιά με πείσατε τελικά!!
Αψήφησα τη γρίπη κι έκλεισα χθες για Μπαλί-Σιγκαπούρη με singapore airlines για 13-27 Ιουλίου.
Θα μείνουμε στο le Meridien που είναι δίπλα στο ναό Tanah Lot.
Μια ερώτηση σε σας που έχετε πάει:
Είχατε πάρει χάπια για ελονοσία???

Σούπερ!!! :clap:
Μη μασάς τίποτα! Με το καλό να πας και να γυρίσεις να μας πείς τις δικές σου εντυπώσεις!
Χάπι ελονοσίας, όπως είπαν και οι προηγούμενοι, δε χρειάζεται!
 

guiness70

Member
Μηνύματα
40
Likes
0
Μπουενος Αιρες τελος για μενα και εφευγα αυριο...

Μιλησα με γιατρο φιλη μου ελληνιδα που μενει εκει και με την πρεσβεια μας στην Αργεντινη και μου ειπαν οτι κλεινουν σιγα σιγα οι δημοσιοι χωροι. Τα σχολεια κλεισαν για ενα μηνα. Καλα αυτο ηταν αναμενομενο πρωτα αυτα κλεινουν γιατι ειναι εστιες μολυνσης και εγω σε σχολειο δουλευω και ξερω.

Μιλησα και με φιλο μου εκει και μου ειπε τα ιδια καλυτερα να μην παω. Βεβαια μεγαλο ρολο στην αποφαση μου επαιξε οτι εγω πηγαινα καθαρα για τανγκο και θα εμενα 1 μηνα αλλα κλεινουν και τις μιλονγκες που η επαφη ειναι πολυ στενη μεταξυ αυτων που χορευουν. Αν ηταν μονο για τουρισμο δεν νομιζω να το ακυρωνα.

Αυτα. Τωρα και θα πληρωσω και δεν θα παω...
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Έβγαλα διαβατήριο και την τετάρτη πήγα στην πρεσβεία των ΗΠΑ για την βίζα ή οποία εκδόθηκε κανονικά και έχω στα χέρια το διαβατήριο το οποίο ήρθε χθες με κουριερ.

Θέλω να πάω Νέα Υόρκη αλλά αρχίζει να με προβληματίζει το θέμα αυτό. Από την μια φίλοι μου λένε μα εκεί γίνεται χαμός με την γρίπη αλλά και από την άλλη δε σημαίνει ότι όποιος πάει εκεί θα κολλήσει τον ιό.

Εισιτήρια δεν εβγαλα μιας και περίμενα πρώτα να πάρω την βίζα. Τώρα βέβαια με Ολυμπιακή είναι στα 770 ευρώ ( ακριβούτσικα ε ) .

Εσείς τι λέτε για ταξίδι στη Νέα Υόρκη λαμβάνοντας υπόψη το θέμα με τον ιό της γρίπης των χοίρων.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.974
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έβγαλα διαβατήριο και την τετάρτη πήγα στην πρεσβεία των ΗΠΑ για την βίζα ή οποία εκδόθηκε κανονικά και έχω στα χέρια το διαβατήριο το οποίο ήρθε χθες με κουριερ.

Θέλω να πάω Νέα Υόρκη αλλά αρχίζει να με προβληματίζει το θέμα αυτό. Από την μια φίλοι μου λένε μα εκεί γίνεται χαμός με την γρίπη αλλά και από την άλλη δε σημαίνει ότι όποιος πάει εκεί θα κολλήσει τον ιό.

Εισιτήρια δεν εβγαλα μιας και περίμενα πρώτα να πάρω την βίζα. Τώρα βέβαια με Ολυμπιακή είναι στα 770 ευρώ ( ακριβούτσικα ε ) .

Εσείς τι λέτε για ταξίδι στη Νέα Υόρκη λαμβάνοντας υπόψη το θέμα με τον ιό της γρίπης των χοίρων.
Για μια ακόμα φορά:
- Η γρίπη αυτή είναι λιγότερο επικίνδυνη ακόμα κι από την κοινή γρίπη
- Η συγκέντρωση περιστατικών στην Αθήνα είναι επίσης μεγάλη (αν όχι και μεγαλύτερη, δεν έχω στοιχεία για ΝΥ).

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ. ΟΥΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

Όποτε και να πας, όμως, με ή χωρίς περιστατικά γρίπης, φρόντισε να έχεις κάνει μια ταξιδιωτική (ή άλλη) ασφάλεια που να σε καλύπτει για νοσηλεία στις ΗΠΑ αν σου τύχει κάτι, γιατί τα ιατρικά έξοδα εκεί πέρα είναι αστρονομικά (μια βδομάδα στο νοσοκομείο εκεί μπορεί να κοστίζει όσο ένα σπίτι εδώ).
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινίκή Αμερική - αφρική
Ρε παιδιά...τι ανησυχία είναι αυτή πια; Αν είναι να προκύψει πανδημία, θα έρθει κι εδώ οπότε ποιος ο λόγος να χάσεις το ταξίδι σου για κάτι που ίσως συμβεί, και κανείς δεν ξέρει με ποιες προϋποθέσεις.

Ζήστε τις εμπειρίες σας και απλά προσέξτε να τηρείτε όλους τους κανόνες προστασίας που ισχύει και για την κάθε γρίπη στην τελική, όχι μόνο για την συγκεκριμένη.
συμφωνω .. ακυρωσα ισπανια και το μετανιωσα για αυτο το λογο... ετσι κ αλλιως δεν ειναι και θανατηφορος απο οτι βλεπω αντιμετωπίζεται καλα το πραγμα..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
aimg106.imageshack.us_img106_8679_eikonaa.th.jpg


Απο τις πιο εξυπνες γελιογραφιες που εχω δει.......
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Η συγκέντρωση περιστατικών στην Αθήνα είναι επίσης μεγάλη (αν όχι και μεγαλύτερη, δεν έχω στοιχεία για ΝΥ).
Για να λέμε την αλήθεια, ο αριθμός των κρουσμάτων στην Νέα Υόρκη είναι υψηλός συγκριτικά με τις υπόλοιπες ΗΠΑ. Είναι νομίζω 3η ή 4η πολιτεία με τα περισσότερα κρούσματα! Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως είναι επικίνδυνη η επίσκεψη, μην παρεξηγηθώ!!

rethimno: πολύ καλή η γελοιογραφία. Εμένα μου άρεσε πολύ και αυτή:
ai278.photobucket.com_albums_kk102_traveler_gr_flu.gif


αλλά και αυτή.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ. ΟΥΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.
Η ανευθυνότητα σε όλο της το μεγαλείο... Γιατί προτρέπεις τον κόσμο traper να ρισκάρει την ζωή του? Η γρίπη το ξέρεις ότι θερίζει στη Ν.Υ? Φίλε μου εγώ ούτε που θα το κουνούσα από το σπίτι μου... μέχρι τώρα έχω ακυρώσει το ταξίδι μου στη Σαλαμίνα και μάλλον με βλέπω να μην πηγαίνω ούτε στο Ποδονίφτη... οι καιροί είναι δύσκολοι και άσε τον ανεύθυνο taver να λέει... άκου Ν.Υ η οποία εκτός των άλλων είναι βρώμικη και επικίνδυνη... ΜΑΚΡΥΑ!!!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.675
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom