Ακυρωση/Αλλαγή booking

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
φιλε κοιτα εαν μπορεις να τα πουλησεις. Εαν μπορεις να αλλαξεις ημερομηνια και ονομα, που πιστευω μπορεις, τουλ δως τα σε κανεναν αλλο με καποιο αντιτιμο. Βασικα θα με ενδιεφερε :)
Μα τι λες ?? Τι ειναι,εισιτηρια μετρο για να αλλαξεις ημερομηνια και ονομα ??
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Για να μην το κουράζουμε το θέμα , δεν γίνεται να το πουλήσει , ούτε να πάρει τα χρήματα πίσω δυστυχώς.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εγώ πάλι δεν το καταλαβαίνω γιατί το δωμάτιο να μην μπορεί να"χρησιμοποιηθεί"από κάποιον άλλο...φίλο,συγγενή κλπ του ατόμου που το πλήρωσε.(αν βρεί δηλ κάποιον να το πουλήσει που ξέρουν αυτοί ποιος είναι και τι σχέση έχει μαζί του)
Χωρίς να ξέρω ..αναρωτιέμαι δηλ.αν αυτός που το πλήρωσε ισχυρισθεί ότι αγόρασε-έκλεισε το δωμάτιο και ήθελε να το κάνει έκπληξη -δώρο πχ στη φίλη του...φίλο του...ξάδελφο του κλπ και κατά λάθος και εφ όσον χρησιμοποίησε και δική του κάρτα έδωσε το δικό του όνομα ποιό το πρόβλημα;;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
romantic για το αεροπορικο λεμε πως δεν γινεται. Το δωματιο σαφως και μπορεις να το πουλησεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.974
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το δωμάτιο σαφώς και μπορείς να το δώσεις σε άλλο (αλλαγή ονόματος), αλλά δε μπορείς να αλλάξεις τις ημερομηνίες, τον τύπο δωματίου και τα λοιπά στοιχεία της κράτησης.
 

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Συμβαίνει τώρα....


Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Booking.com

Έχουμε λάβει το αίτημά σας για αλλαγή της κράτησής σας. H Booking.com επικοινώνησε με το ξενοδοχείο για λογαριασμό σας για να λάβει την έγκρισή του για αλλαγή της κράτησής σας και είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι το ξενοδοχείο συμφώνησε, σε αυτή την περίπτωση, να σας δώσει την ευελιξία να αλλάξετε την κράτησή σας χωρίς επιβολή προστίμου.

Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι αυτού του είδους η ευελιξία παρέχεται κατ’εξαίρεση και κατά τη διακριτική ευχέρεια του ξενοδοχείου, καθώς η χρέωση για την κράτηση αυτή ήταν μη επιστρέψιμη. Αυτό σημαίνει ότι κατά κανόνα η κράτηση αυτή δεν μπορεί να αλλαχθεί ή να ακυρωθεί χωρίς επιβολή προστίμου. Οι όροι αυτοί αναφέρονται λεπτομερώς κατά τη διαδικασία κράτησης και αναγράφονται και στο email επιβεβαίωσης της κράτησης.

Εμείς, αλλάξαμε την κράτησή σας, όπως μας το ζητήσατε. Σύντομα θα λάβετε και τη σχετική επιβεβαίωση.
Χτες το βράδυ εφτασε φίλος μου στο Ντουμπαι και δεν του άρεσε το ξενοδοχείο και με 1 τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών άλλαξαν την κράτηση απο 15 μέρες μόνο σε μια, την χτεσινή βραδιά.

Αμέσως δε μου στείλαν την νέα κράτηση με μόνο ενα βράδυ..
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Παιδια πριν λιγο μου ηρθε μαιλ απο booking,το αιτημα μ εγινε δεκτο φοβερη η ομαδα booking καθημερινη ενημερωση οτι το ξενοδοχειο δεν εχει απαντησει κ σημερα ηρθε η απαντηση οτι το ξενοδοχειο δεχτηκε!
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Παιδια πριν λιγο μου ηρθε μαιλ απο booking,το αιτημα μ εγινε δεκτο φοβερη η ομαδα booking καθημερινη ενημερωση οτι το ξενοδοχειο δεν εχει απαντησει κ σημερα ηρθε η απαντηση οτι το ξενοδοχειο δεχτηκε!
το αιτημα ποιο ηταν ακριβως?
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Ακυρωση ξενοδοχειου οπως γραφω στον τιτλο που ειναι μη ακυρωσιμη...ευχαρστω τον tripakia για την βοηθεια του.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
υπαρχουν μερικα πραγματα που δεν καταλαβαινω με το booking.
Κατ'αρχας οσες φορες εχω κλεισει απο εκει με δωρεαν ακυρωση, βαζω καρτα αδεια, χωρις ευρω τσακιστο μεσα, παντα γινεται δεκτη, ποτε δεν εχω θεμα.
εκλεισα προσφατα ενα με 10% χρεωση την ΩΡΑ ΤΟΥ BOOKING. Εβαλα την καρτα της προηγουμενης μισθοδοσιας μου, με 3 ευρω μεσα (το 10% ηταν γυρω στα 7 ευρω) και παλι εγινε δεκτη. Πώς εγινε αυτο?
Επισης αναφερει οτι σε περιπτωση ακυρωσης θα χρεωθω αλλο ενα 10% (αυτο δεν το επιλεγω ακομα γιατι το θελω το δωματιο!). Πώς θα μου το χρεωσουν με αδεια καρτα?
Γενικα, δεν εχω θεμα με το να δωσω 10 ευρω,ας πουμε, αλλα αναρωτιεμαι πώς εξασφαλιζονται αυτοι?
Εκεινη την στιγμη δεν ειχα αλλη καρτα διαθεσιμη, ειδα την ευκαιρια και τη βούτηξα! Εαν τελικα την ακυρωσω, αυτοι δε θα λαβουν τα χρηματα. Θα επικοινωνησουν γραπτως μαζι μου να τους τα στειλω?

Τελος, δεν καταλαβαινω το συστημα με την προεγκριση της καρτας πριν την αφιξη. Υπαρχει περιπτωση , δηλαδη, το ξενοδοχειο που εδω και μηνες εχω κλεισει, λιγες μερες πριν παω να δει αν ειναι γεματη η καρτα και αν οχι, να φαω ακυρο και να μεινω ξεκρεμαστη?

Μεχρι σημερα, δε μου εχει συμβει κατι τετοιο, αλλά παντα παω με το αγχος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.658
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom