Ακυρωση/Αλλαγή booking

barkour

Member
Μηνύματα
1.178
Likes
5.375
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Εγω ειχα κρατηση με δωρεαν ακυρωση ,ειχα προπληρωσει ολο το ποσο γιατι ειχε καποια εκπτωση,
και σε 24 ωρες ειχαν επιστραφει τα χρηματα στην καρτα. Για Ιο ,ηταν .
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Είχα κάνει κράτηση για Μαδρίτη για τέλη Μαΐου με δωρεάν ακύρωση. Μέρος του ποσού χρεώθηκε αμέσως μετά την κράτηση. Πριν μια βδομάδα έκανα ακύρωση αλλά δε μου έχουν επιστραφεί ακόμα. Συνήθως μετά από πόσο καιρό επιστρέφονται;

Τακτοποιήθηκε το θέμα μου :) κ σάς ενημερώνω για να γνωρίζετε.

Αφού δεν έλαβα καμιά απάντηση από το ξενοδοχείο, κάλεσα την booking. Ούτε ένα λεπτό αναμονή δεν είχα. Η υπάλληλος εξαιρετικά εξυπηρετική, επιχείρησε να καλέσει επί τόπου το ξενοδοχείο για να δει τι συμβαίνει, ωστόσο δεν απάντησε κανείς. Μού είπε πως σε περίπτωση που ξανασυμβεί δε χρειάζεται να περιμένω τόσες μέρες, αν περάσουν 5-10 μέρες από την ακύρωση να καλέσω απευθείας την booking. Μού έστειλε μια "φόρμα" για να επισυνάψω φωτογραφία του λογαριασμού της κάρτας όπου αποδεικνύεται η χρέωση. Μετά από 2 εργάσιμες τα χρήματα είχαν πιστωθεί στον λογαριασμό μου.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα. Έχω κράτηση για δυο δωμάτια με δωρεάν ακύρωση και πληρωμή στο κατάλυμα και θέλω να ακυρώσω μόνο το ένα από τα δυο. Γίνεται; Οι τιμές έχουν ανέβει και δεν συμφέρει να ακυρώσω ολόκληρη την κράτηση και να ξανακλείσω το ένα δωμάτιο. Ευχαριστώ.
 

connosp

Member
Μηνύματα
389
Likes
827
Καλημέρα. Έχω κράτηση για δυο δωμάτια με δωρεάν ακύρωση και πληρωμή στο κατάλυμα και θέλω να ακυρώσω μόνο το ένα από τα δυο. Γίνεται; Οι τιμές έχουν ανέβει και δεν συμφέρει να ακυρώσω ολόκληρη την κράτηση και να ξανακλείσω το ένα δωμάτιο. Ευχαριστώ.
Τηλ. στη booking 2111211610
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.432
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλημέρα. Έχω κράτηση για δυο δωμάτια με δωρεάν ακύρωση και πληρωμή στο κατάλυμα και θέλω να ακυρώσω μόνο το ένα από τα δυο. Γίνεται; Οι τιμές έχουν ανέβει και δεν συμφέρει να ακυρώσω ολόκληρη την κράτηση και να ξανακλείσω το ένα δωμάτιο. Ευχαριστώ.
Αν έχεις κάνει τη κράτηση μαζί ηλεκτρονικά, τότε έχει ένα αριθμό κράτησης και τουλάχιστον on line αποκλείεται να μπορείς να κάνεις μερική αλλαγή. Δοκίμασε, όπως σου είπαν, να καλέσεις τη booking και να ρωτήσεις αν μπορούν να σου κάνουν τέτοια αλλαγή.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Υπαρχει καποιος αλλος οπου σε κλεισμενη κρατηση οταν μπαινει στα μυνηματα με το καταλυμα του βγαζει το παρακατω μυνημα και δε μπορει ουτε να στειλει,ουτε να διαβασει τι του εχουν στειλει ή μονο σε μενα συμβαινει?
απο τη εφαρμογη του κινητου ειμαι
Screenshot_20240310_152906_Bookingcom.jpg
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Υπαρχει καποιος αλλος οπου σε κλεισμενη κρατηση οταν μπαινει στα μυνηματα με το καταλυμα του βγαζει το παρακατω μυνημα και δε μπορει ουτε να στειλει,ουτε να διαβασει τι του εχουν στειλει ή μονο σε μενα συμβαινει?
απο τη εφαρμογη του κινητου ειμαι View attachment 456286
Ναι μου συνέβη χθες. Τελικά διάβασα το μαιλ που επίσης μου είχαν στείλει.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Ναι μου συνέβη χθες. Τελικά διάβασα το μαιλ που επίσης μου είχαν στείλει.
Το εχω αυτο το θεμα μια βδομαδα σχεδον!κ εγω το διαβασα το μυνημα απο το μαιλ αλλα αραγε αν θελω να απαντησω θα μπορω?αυτο δε ξερω ..κ οχι τιποτα αλλο δε ξερω και που να απευθυνθω στην booking για να το φτιαξουν
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Το εχω αυτο το θεμα μια βδομαδα σχεδον!κ εγω το διαβασα το μυνημα απο το μαιλ αλλα αραγε αν θελω να απαντησω θα μπορω?αυτο δε ξερω ..κ οχι τιποτα αλλο δε ξερω και που να απευθυνθω στην booking για να το φτιαξουν
Εάν μπεις στο μέιλ από υπολογιστή, μπορείς να απαντήσεις.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.762
Καλημέρα. Έχω κράτηση για δυο δωμάτια με δωρεάν ακύρωση και πληρωμή στο κατάλυμα και θέλω να ακυρώσω μόνο το ένα από τα δυο. Γίνεται; Οι τιμές έχουν ανέβει και δεν συμφέρει να ακυρώσω ολόκληρη την κράτηση και να ξανακλείσω το ένα δωμάτιο. Ευχαριστώ.
Ναι γίνεται. Πριν λίγο μίλησα με στέλεχος της booking και μου είπε ότι αφού έχεις δωρεάν ακύρωση μπορείς να κάνεις μερική ακύρωση. Συνήθως γίνεται και ον λάιν. Αν δεν τα καταφέρεις πάρε τους τηλέφωνο.
 

George V

Member
Μηνύματα
82
Likes
31
Το ειχα κανει εγω σε δικο μου ταξιδι στην σελιδα τους οταν πας να ανοιξεις την κρατηση και βλεπεις τα δωματια, γραφει καπου ακύρωση δωματιου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom