Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ για την απάντηση.
 

Takis83psa

Member
Μηνύματα
53
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Καλησπέρα! Έχω κλείσει εισητήρια για Ηράκλειο-Ρώμη με την AEGEAN. To δρομολόγιο ξεκινά 6:40 από Ηράκλειο και φτάνει 7:30 Αθήνα. Απο εκεί ξεκινά στις 8:50 για Ρώμη (και τα 2 δρομολόγια με Aegean).
EΡΩΤΗΣΗ: υπάρχει η δυνατότητα να δώσω τις βαλίτσες στο Ηράκλειο και να τις πάρω στη Ρώμη χωρίς να τις περιμένω στο ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ; Η 1 ώρα και 20 λεπτά ανάμεσα στις πτήσει μου φαίνεται μικρό διάστημα, ειδικά εάν υπάρξει και κάποια καθυστέρηση. Θα πρέπει να το αναφέρω όταν ξεκινήσω από Ηράκλειο πως συνεχίζω για Ρώμη με την ίδια εταιρεία; Εάν κάνω on line check in θα βοηθήσει καθόλου; Ευχαριστώ!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλησπέρα Τάκη. Τις βαλίτσες θα τις δώσεις στο Ηράκλειο και θα τις παραλάβεις στη Ρώμη. Μόνο αν είχες κλείσει δυο διαφορετικές πτήσεις(όχι ενιαίο εισιτήριο) ή με διαφορετικές εταιρίες θα τις έπαιρνες στο Ελ. Βενιζέλος. Στο check in οι βαλίτσες σου θα πάνε στον τελικό προορισμό.
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Η 1 ώρα και 20 λεπτά ανάμεσα στις πτήσει μου φαίνεται μικρό διάστημα, ειδικά εάν υπάρξει και κάποια καθυστέρηση.
Όπως προανέφερε και η Kanel28, εφόσον είναι ενιαίο το εισιτήριο δεν έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Καλησπέρα! Έχω κλείσει εισητήρια για Ηράκλειο-Ρώμη με την AEGEAN. To δρομολόγιο ξεκινά 6:40 από Ηράκλειο και φτάνει 7:30 Αθήνα. Απο εκεί ξεκινά στις 8:50 για Ρώμη (και τα 2 δρομολόγια με Aegean).
EΡΩΤΗΣΗ: υπάρχει η δυνατότητα να δώσω τις βαλίτσες στο Ηράκλειο και να τις πάρω στη Ρώμη χωρίς να τις περιμένω στο ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ; Η 1 ώρα και 20 λεπτά ανάμεσα στις πτήσει μου φαίνεται μικρό διάστημα, ειδικά εάν υπάρξει και κάποια καθυστέρηση. Θα πρέπει να το αναφέρω όταν ξεκινήσω από Ηράκλειο πως συνεχίζω για Ρώμη με την ίδια εταιρεία; Εάν κάνω on line check in θα βοηθήσει καθόλου; Ευχαριστώ!
Όταν δουν την κράτηση σου θα βάλουν στις βαλίτσες σου αυτοκόλλητο ότι συνεχίζουν για FCO. Δεν χρειάζεται εσύ να τους πεις τπτ. Άλλωστε θα σου βγάλουν και τα δύο boarding passes.

Όσο για το χρόνο transit είναι πολύς, εδώ σε σκαρτη ώρα προλαβαίνεις ανταποκρισεις στα περισσοτερα μεγάλα αεροδρόμια, πόσο μάλλον στην Αθήνα
 

Takis83psa

Member
Μηνύματα
53
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Και μία ακόμη ερώτηση. Εκτός από τη βαλίτσα θέλω να πάρω και μία τσάντα πλάτης για να την έχω μαζί μου μέσα στο αεροπλάνο. Λογικά μετράει σαν χειραποσκευή; Επιτρέπεται μία βαλίτσα έως 20 κιλά και η χειραποσκευή;
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Και μία ακόμη ερώτηση. Εκτός από τη βαλίτσα θέλω να πάρω και μία τσάντα πλάτης για να την έχω μαζί μου μέσα στο αεροπλάνο. Λογικά μετράει σαν χειραποσκευή; Επιτρέπεται μία βαλίτσα έως 20 κιλά και η χειραποσκευή;
Ναι εννοείται. Μπορείς να έχεις μια χειραποσκευη μαζί σου στο αεροπλάνο, αν αυτή ειναι τσάντα λάπτοπ, μικρή βαλίτσα ή backpack εσυ αποφασίζεις.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Επιτρέπεται μία βαλίτσα έως 20 κιλά και η χειραποσκευή;
Απο το σαιτ της Aegean...
"Μπορείτε να μεταφέρετε 1 χειραποσκευή μέσα στην καμπίνα των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 55εκ. μήκος Χ 40εκ. ύψος Χ 20εκ. πλάτος."
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ναι εννοείται. Μπορείς να έχεις μια χειραποσκευη μαζί σου στο αεροπλάνο, αν αυτή ειναι τσάντα λάπτοπ, μικρή βαλίτσα ή backpack εσυ αποφασίζεις.
νομιζω οτι η τσαντα του λαπτοπ ειναι επιπλεον της χειραποσκευης...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom