Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

D

Delmem37668

Guest
Καλησπέρα, έχω ένα εισιτήριο για εξωτερικό με την aegean. δεν θα μπορέσω να πετάξω τελικά. Είναι στη κατηγορία Flex (economy/ κατηγορία ναύλου P). Αν έχω καταλάβει σωστά οι δυνατότητες που υπάρχουν είναι οι εξής:
  1. Αλλαγή ημερομηνίας πτήσης (ή και προορισμού) χωρίς rebooking fee, αλλά με καταβολή της τυχόν διαφοράς με το νέο εισιτήριο,
  2. Να κάνω το εισιτήριο "ανοικτό" μέσω τηλεφωνικού κέντρου και χρέωση 20€.
Αν θέλω επιστροφή χρημάτων γίνεται?

Ευχαριστώ
2106261000
το πρωί μηδέν αναμονή.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
2106261000
το πρωί μηδέν αναμονή.
Πήρα Σάββατο βράδυ, 7 λεπτά αναμονή. Κατηγορία flex απεριόριστες αλλαγές έως και 3 ώρεσ πριν τη πτήση χωρίς booking fees αλλά με χρέωση διαφοράς ναύλου (!).
Για δουβλίνο αυτή τη στιγμή έχει λίγες διαθέσιμες πτήσεις και για την πιο μακρινή πτήση θέλει επιπρόσθετα και άλλα 33 ευρώ παραπάνω. Εμφανίζει (οχι συνεχόμενες πτήσεις) μέχρι τον Ιανουάριο του 2020.

Αλλαγή προορισμού με χρέωση 20€(!!!)

Ίδωμεν...
 

νασια

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα, οπως εχω δει στην eagean δεν υπαρχει καποια πληροφορια οσον αφορα το προσωπικο αντικειμενο ως προς τις διαστασεις ή τα κιλα που πρεπει να εχει. Ξερει μηπως κανεις κατι παραπανω?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπερα, οπως εχω δει στην eagean δεν υπαρχει καποια πληροφορια οσον αφορα το προσωπικο αντικειμενο ως προς τις διαστασεις ή τα κιλα που πρεπει να εχει. Ξερει μηπως κανεις κατι παραπανω?
Ότι αναγράφει το επίσημο site «1 προσωπικό αντικείμενο (γυναικεία/αντρική τσάντα ή θήκη φορητού υπολογιστή), το οποίο πρέπει να χωρά κάτω από το μπροστινό κάθισμα.»
Ουσιαστικά μια μικρή τσάντα η οποία συνήθως δεν ελέγχεται για βάρος αλλά μόνο οπτικά για διαθέσεις.
 
D

Delmem37668

Guest
ότι σου είπε ο ψηλός συν ότι η τσάντα μπορεί να είναι και ένα μικρό (μικρο όμως) μπακπακ που έχει υπολογιστή, δεν θα πουν όχι. προσοχή με τα κιλά στη χειραποσκευή. έχουν λυσσάξει και χρεώνουν κανονικά.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.010
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
προσοχή με τα κιλά στη χειραποσκευή. έχουν λυσσάξει και χρεώνουν κανονικά.
Επιβεβαιώνω σε ζωντανή μετάδοση!
Είμαι στο Βενιζέλος και πετάω για Θεσσαλονίκη. Στην πύλη πριν την επιβίβαση ζυγίζουν τις χειραποσκευες. Πρωτη φορά το βλέπω αυτό στην Aegean!!
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.767
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σκέφτομαι να κλείσω τελευταία στιγμή μια πτήση Θεσσαλονίκη-Αθήνα με την Aegean. Ξέρει κανείς αν ελέγχουν στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο τη βαλίτσα καμπίνας ως προς τις διαστάσεις της και τα κιλά της;
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Σκέφτομαι να κλείσω τελευταία στιγμή μια πτήση Θεσσαλονίκη-Αθήνα με την Aegean. Ξέρει κανείς αν ελέγχουν στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο τη βαλίτσα καμπίνας ως προς τις διαστάσεις της και τα κιλά της;
Εδω και πολλους μηνες σε ολες τις πτησεις της και αεροδρομια , τις ζυγιζουν.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.767
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ευχαριστώ! Στην Αθήνα έχει πολύ καιρό να μου τύχει πάντως με low cost.
 

Laloa

Member
Μηνύματα
67
Likes
433
Καλησπέρα σας παιδιά μια συμβουλή αν γνωρίζει κάποιος. Έκλεισα με τον διπλασιασμό του freedom pass μια πτήση η οποία ακυρώθηκε. Μετά από επικοινωνία με την aegean, αρνείται να εκδώσει Credit voucher χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτιολογία και σε περίπτωση αιτήματος επιστροφής χρημάτων ο χρόνος διαικπεραίωσης μου είπε είναι στους 2 2 μισή μήνες δηλαδή οριακά για το freedom pass που λήγει τέλος του χρόνου. Τι μπορώ να κάνω? Έχει κάποιος εμπειρία που τα χρήματα να του επιστράφηκαν νωρίτερα?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σας παιδιά μια συμβουλή αν γνωρίζει κάποιος. Έκλεισα με τον διπλασιασμό του freedom pass μια πτήση η οποία ακυρώθηκε. Μετά από επικοινωνία με την aegean, αρνείται να εκδώσει Credit voucher χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτιολογία και σε περίπτωση αιτήματος επιστροφής χρημάτων ο χρόνος διαικπεραίωσης μου είπε είναι στους 2 2 μισή μήνες δηλαδή οριακά για το freedom pass που λήγει τέλος του χρόνου. Τι μπορώ να κάνω? Έχει κάποιος εμπειρία που τα χρήματα να του επιστράφηκαν νωρίτερα?
Αν κάνεις αλλαγή ημερομηνίας;
 

Laloa

Member
Μηνύματα
67
Likes
433
Αν κάνεις αλλαγή ημερομηνίας;
Αλλαγή ημερομηνίας μπορώ να κάνω ναι απλά επειδή είχα κλείσει Λονδίνο για τα Χριστούγεννα και μετάνιωσα να μπλέξω με rapid kai pcr(είχα μια ελπίδα μήπως χαλάρωναν τους περιορισμούς τους) και έλεγα μήπως μπορέσω να πάρω Credit και να το σπρωξω στο Παρίσι για ίδιες ημερομηνίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.744
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom