Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Η αλλαγή προορισμού μπορείς να την κάνεις μόνος σου μέσω του app η του σάιτ η πρέπει να πάρεις στο τηλεφωνικό κέντρο? Επίσης κάπου διάβασα ότι για κάθε αλλαγή από το τηλεφωνικό κέντρο υπάρχει χρεώσει 20€/ανά εισητηρίο, ξέρετε αν ισχύει όντως αυτό?
Επίσης για ακύρωση σου επιστρέφουν όλο το ποσό η υπάρχουν κρατήσεις? Μιλάω για comfort flex εισητηρίο
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Η αλλαγή προορισμού μπορείς να την κάνεις μόνος σου μέσω του app η του σάιτ η πρέπει να πάρεις στο τηλεφωνικό κέντρο? Επίσης κάπου διάβασα ότι για κάθε αλλαγή από το τηλεφωνικό κέντρο υπάρχει χρεώσει 20€/ανά εισητηρίο, ξέρετε αν ισχύει όντως αυτό?
Επίσης για ακύρωση σου επιστρέφουν όλο το ποσό η υπάρχουν κρατήσεις? Μιλάω για comfort flex εισητηρίο
1) Αλλαγή μόνο από το τηλέφωνο
2) Ναι ισχύει
3) Σου επιστρέφουν μόνο τον φόρο.
 

lifeform

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
Ζητάω επιστροφή χρημάτων και μου λέει ότι το υπόλοιπό μου είναι 0 ευρώ, ενώ δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου το κουπόνι μου. Έχει συμβεί αυτό και σε κάποιον άλλο;
Περίπου. Είχα βγάλει 2 εισιτήρια μαζί για την ίδια πτήση και για κάποιο λόγο μου είχαν εκδώσει 2 vouchers. Ζητάω επιστροφή στο 1ο και μου επιστρέφουν κανονικά τα χρήματα. Πάω να ζητήσω επιστροφή και στο 2ο και μου το δείχνει εξοφλημένο!!!

Επικοινώνησα μεσω της φόρμας στο site (μου ήρθε αυτοματοποιημένο email), μετά τηλεφωνικά (μου είπαν να συμπληρώσω τη φόρμα), ξανασυμπλήρωσα τη φόρμα (πάλι αυτοματοποιημένο email), έστειλα στο facebook (μου είπαν να ξαναδοκιμάσω σε 10 μέρες), ξαναέστειλα στο facebook (μου είπαν να ξαναδοκιμάσω σε 10-15 μέρες).

Αποτέλεσμα 1 μήνα μετά και δεν έχω ούτε voucher ούτε χρήματα. Αν έχει κάποιος καμια ιδέα ευπρόσδεκτη
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.953
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Περίπου. Είχα βγάλει 2 εισιτήρια μαζί για την ίδια πτήση και για κάποιο λόγο μου είχαν εκδώσει 2 vouchers. Ζητάω επιστροφή στο 1ο και μου επιστρέφουν κανονικά τα χρήματα. Πάω να ζητήσω επιστροφή και στο 2ο και μου το δείχνει εξοφλημένο!!!

Επικοινώνησα μεσω της φόρμας στο site (μου ήρθε αυτοματοποιημένο email), μετά τηλεφωνικά (μου είπαν να συμπληρώσω τη φόρμα), ξανασυμπλήρωσα τη φόρμα (πάλι αυτοματοποιημένο email), έστειλα στο facebook (μου είπαν να ξαναδοκιμάσω σε 10 μέρες), ξαναέστειλα στο facebook (μου είπαν να ξαναδοκιμάσω σε 10-15 μέρες).

Αποτέλεσμα 1 μήνα μετά και δεν έχω ούτε voucher ούτε χρήματα. Αν έχει κάποιος καμια ιδέα ευπρόσδεκτη
Δοκίμασε ξανά. Εμένα δέχτηκαν την αίτηση (χθες) και περιμένω να μου επιστρέψουν τα χρήματα.
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Να ρωτήσω όποιον ξέρει. Πως μπορείς να κάνεις αλλαγή προορισμού σε economy flex εισιτήρια της aegean? Είναι απλή διαδικασία που την κάνεις μόνος σου ή πρέπει να περιμένεις με τις ώρες στο τηλεφωνικό κέντρο? Κι επίσης αν αλλάξει μια φορά ο προορισμός, μπορεί να ξαναλλάξει??
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Να ρωτήσω όποιον ξέρει. Πως μπορείς να κάνεις αλλαγή προορισμού σε economy flex εισιτήρια της aegean? Είναι απλή διαδικασία που την κάνεις μόνος σου ή πρέπει να περιμένεις με τις ώρες στο τηλεφωνικό κέντρο? Κι επίσης αν αλλάξει μια φορά ο προορισμός, μπορεί να ξαναλλάξει??
Τηλεφωνικά την κάνεις και δεν περιμένεις με τις ώρες... Εγω προσωπικά για ερώτηση που ήθελα προχθές σε 5 λεπτά μίλησα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
787
Τηλεφωνικά την κάνεις και δεν περιμένεις με τις ώρες... Εγω προσωπικά για ερώτηση που ήθελα προχθές σε 5 λεπτά μίλησα.
Kαι αλλάζεις προoρισμό χωρίς κανένα κόστος σα να κάνεις αλλαγή ημερομηνιών (αν είναι ίδιο κόστος το εισιτηριο λέμε πάντα) ; ή πληρώνεις το 20αρικο της εξυπηρέτησης;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Kαι αλλάζεις προoρισμό χωρίς κανένα κόστος σα να κάνεις αλλαγή ημερομηνιών (αν είναι ίδιο κόστος το εισιτηριο λέμε πάντα) ; ή πληρώνεις το 20αρικο της εξυπηρέτησης;
Απο τι ξέρω είναι 20€ η αλλαγή ανά άτομο (πήγαινε-έλα) συν την διαφορά ναύλου.

Αλλα αν δεν κάνω λάθος μιας και έτσι μου είπε η κοπέλα στο τηλ παίρνεις και τους φόρους πίσω.. Δεν ξέρω αν τα λέω σωστά μιας και δεν το έχω κάνει.

Οι ειδικές δυνάμεις σε λίγο θα μας δώσουν τα φώτα τος.
 
D

Delmem38110

Guest
Να ρωτήσω όποιον ξέρει. Πως μπορείς να κάνεις αλλαγή προορισμού σε economy flex εισιτήρια της aegean? Είναι απλή διαδικασία που την κάνεις μόνος σου ή πρέπει να περιμένεις με τις ώρες στο τηλεφωνικό κέντρο? Κι επίσης αν αλλάξει μια φορά ο προορισμός, μπορεί να ξαναλλάξει??
3. Η διαδικασία αλλαγής κράτησης μπορεί να ολοκληρωθεί μέσω της ενότητας «Η Κράτησή μου» μέσα από όλα τα ψηφιακά κανάλια της AEGEAN. Ωστόσο οι ακόλουθες διαδικασίες μπορούν να πραγματοποιηθούν μόνο μέσω του Τηλεφωνικού Κέντρου*:
  • Αλλαγές σε μερικώς χρησιμοποιημένα εισιτήρια.
  • Για εισιτήρια επιστροφής ή εισιτήρια με πολλαπλά σκέλη, σε περίπτωση μη εμφάνισης στο αεροδρόμιο για την πρώτη πτήση, τυχόν αλλαγές στις επόμενες πτήσεις.
  • Αναδρομολογήσεις (αλλαγή σημείου αναχώρησης ή/και προορισμού).
  • Μεμονωμένες αλλαγές σε κρατήσεις με παραπάνω από ένα άτομα.
  • Ακυρώσεις κρατήσεων.
*Για κάθε συναλλαγή (ανά εισιτήριο) μέσω του Τηλεφωνικού Κέντρου της AEGEAN, ισχύει χρέωση €20.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom