Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
Την ωρα που πας να κανεις την αλλαγη σου δειχνει ποσα εξτρα δινεις. Χρηματα δεν επιστρεφονται, στην καλυτερη σου δειχνει τις μηδενικες αλλαγες.
Ναι, εκείνο που ρωτάω είναι ενω αρχικά πλήρωσα 50 , στην πρωτη αλλαγή το εισιτήριο είχε 40. οκ καταλαβαίνω δεν παίρνω πίσω αλλά όταν πάω να ξαναλλάξω και η τιμή είναι στα 70, θα πληρώσω την διαφορά απο τα 50 που είχα δώσει αρχικά ή απο τα 40?
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Καλησπέρα στην ομάδα. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει σε περίπτωση ακύρωσης εισιτηρίου comfortflex; Ti ποσό επιστρέφεται; Μιλάμε για ακύρωση 2 με 3 μήνες πριν την ημερομηνία αναχώρησης.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλησπέρα στην ομάδα. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει σε περίπτωση ακύρωσης εισιτηρίου comfortflex; Ti ποσό επιστρέφεται; Μιλάμε για ακύρωση 2 με 3 μήνες πριν την ημερομηνία αναχώρησης.
Το επιχείρησα προχθές και μου είπαν ότι θα έχει ακυρωτικά 50ε αν θυμάμαι καλά + τα 20ε του τηλεφωνήματος..κ έτσι έκανα απλώς αλλαγή διαδρομής όπου κ πάλι πλήρωσα διαφορά ναύλου + τα 20€. Θα μου επιστραφούν μόνο οι φόροι του αρχικού εισιτηρίου που άλλαξα

Δες κ εδώ αναλυτικά Όροι Ναύλων | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Ανάλογα τα κέφια τους και την εποχή του ταξιδιού
Ταξίδεψα τη προηγούμενη εβδομάδα Ηράκλειο Αθήνα Μάλτα και πουθενά δεν είχα ζύγισμα ίσως επειδή δεν ήταν γεμάτη καμμία πτήση
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Όσοι ζητήσατε επιστροφή χρημάτων από το voucher μετά από πόσες μέρες σας επέστρεψαν τα λεφτά;

Έχω κάνει την αίτηση εδώ κ ένα μήνα, η οποία έγινε αμέσως δεχτή αλλά ακόμα λεφτά δεν έχουν μπει στον λογαριασμό!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όσοι ζητήσατε επιστροφή χρημάτων από το voucher μετά από πόσες μέρες σας επέστρεψαν τα λεφτά;

Έχω κάνει την αίτηση εδώ κ ένα μήνα, η οποία έγινε αμέσως δεχτή αλλά ακόμα λεφτά δεν έχουν μπει στον λογαριασμό!
2 μηνες την πρώτη φορά, 3 μήνες τη δεύτερη, 3 εβδομάδες την τριτη. Δε βγάζεις άκρη, πάρε τηλέφωνο να πιέσεις.
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.383
Καλημέρα, μέχρι ποσες μέρες πριν την πτήση με Aegean μπορούμε να κάνουμε αλλαγή ημερομηνίας εισιτηρίων; Η πτήση που έχω κλείσει είναι 27/12 κατηγορία flex
 
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα, μέχρι ποσες μέρες πριν την πτήση με Aegean μπορούμε να κάνουμε αλλαγή ημερομηνίας εισιτηρίων; Η πτήση που έχω κλείσει είναι 27/12 κατηγορία flex
λογικά λίγο πρώτου κλείσει η πτήση... δεν διευκρινίζει ακριβώς . κάνε όμως ένα τηλέφωνο δεν έχει αναμονή.

II. Ναύλος Flex (Y, B, M, H, Q, V, L, K, S, T, U, P Class): Επιτρέπεται αλλαγή ημερομηνίας, πτήσης ή διαδρομής, ανά πάσα στιγμή, στο ίδιο booking class χωρίς χρέωση ή στο υψηλότερο διαθέσιμο με πιθανή χρέωση λόγω της διαφοράς ναύλου που μπορεί να προκύψει. Επιτρέπεται για την ίδια ομάδα ναύλων με την αρχική (Flex) ή τη Business. Σε περίπτωση μη εμφάνισης στο αεροδρόμιο (no-show), ισχύει χρέωση 45€
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.383
λογικά λίγο πρώτου κλείσει η πτήση... δεν διευκρινίζει ακριβώς . κάνε όμως ένα τηλέφωνο δεν έχει αναμονή.

II. Ναύλος Flex (Y, B, M, H, Q, V, L, K, S, T, U, P Class): Επιτρέπεται αλλαγή ημερομηνίας, πτήσης ή διαδρομής, ανά πάσα στιγμή, στο ίδιο booking class χωρίς χρέωση ή στο υψηλότερο διαθέσιμο με πιθανή χρέωση λόγω της διαφοράς ναύλου που μπορεί να προκύψει. Επιτρέπεται για την ίδια ομάδα ναύλων με την αρχική (Flex) ή τη Business. Σε περίπτωση μη εμφάνισης στο αεροδρόμιο (no-show), ισχύει χρέωση 45€
Ναι ,αυτο το "ανα πασα στιγμή " με μπέρδεψε κι εμένα..δηλαδή και 5 λεπτα πριν πετάξει το αεροπλάνο; Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση, θα ρίξω κι ένα τηλέφωνο καλού κακού
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι ,αυτο το "ανα πασα στιγμή " με μπέρδεψε κι εμένα..δηλαδή και 5 λεπτα πριν πετάξει το αεροπλάνο; Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση, θα ρίξω κι ένα τηλέφωνο καλού κακού
Λογικά μέχρι να κλείσει το τσεκιν, οπότε και θεωρείσαι no show
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom