Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.392
Πηρα τηλέφωνο την Αegean δυστυχώς ειχε αρκετη ωρα αναμονή λογω των περιστάσεων προφανώς.Ουτε η υπάλληλος ακουγόταν πολύ σίγουρη, μέχρι λίγες ώρες πριν την πτήση μου είπε με επιφύλαξη.Τη ρώτησα αν μπορώ να αλλάξω με φθηνότερα εισιτήρια που βρίσκω στις ημερομηνίες που θελω και μου είπε ίδια τιμή ή μεγαλύτερη μονο..o_Oπαρόλα αυτά μια χαρά μου τα άλλαξε το σύστημα και έκανα την αλλαγή να ξεμπερδεύω
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
II. Ναύλος Flex (Y, B, M, H, Q, V, L, K, S, T, U, P Class): Επιτρέπεται αλλαγή ημερομηνίας, πτήσης ή διαδρομής, ανά πάσα στιγμή, στο ίδιο booking class χωρίς χρέωση ή στο υψηλότερο διαθέσιμο με πιθανή χρέωση λόγω της διαφοράς ναύλου που μπορεί να προκύψει. Επιτρέπεται για την ίδια ομάδα ναύλων με την αρχική (Flex) ή τη Business. Σε περίπτωση μη εμφάνισης στο αεροδρόμιο (no-show), ισχύει χρέωση 45€
Δλδ αν δεν εμφανιστώ καθόλου, η χρέωση των 45ε πως προκύπτει; Αν θελησω να τα αλλάξω μετά την πτήση, θα μου χρεώσει 45ε ή επειδή δνε εμφανίστηκα (δεν πέταξα καθόλου δλδ) θα μου χρεώσουν 45ε; και πως θα γινει αυτην η χρέωση;
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.392
Δλδ αν δεν εμφανιστώ καθόλου, η χρέωση των 45ε πως προκύπτει; Αν θελησω να τα αλλάξω μετά την πτήση, θα μου χρεώσει 45ε ή επειδή δνε εμφανίστηκα (δεν πέταξα καθόλου δλδ) θα μου χρεώσουν 45ε; και πως θα γινει αυτην η χρέωση;
Αν εχεις flex γιατι να μην τα αλλαξεις και να τα χάσεις; Σε περίπτωση που δεν εμφανιστεί ο επιβάτης μαλλον χρεώνουν την κάρτα με την οποία έκανε την κράτηση
 
D

Delmem38110

Guest
Δλδ αν δεν εμφανιστώ καθόλου, η χρέωση των 45ε πως προκύπτει; Αν θελησω να τα αλλάξω μετά την πτήση, θα μου χρεώσει 45ε ή επειδή δνε εμφανίστηκα (δεν πέταξα καθόλου δλδ) θα μου χρεώσουν 45ε; και πως θα γινει αυτην η χρέωση;
αν δεν εμφανιστείς καθόλου και θελήσεις να κάνεις αλλαγές μετά θα σου χρεώσουν 45 ευρω. αν δεν κάνεις τίποτε έχασες όλο το ποσό.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
τωρα ειδα οτι η επιστροφη που ειχα για 22/1 απο Αμστερνταμ εγινε 21/1 το βραδυ. Μπορω να ζητησω επιστροφη χρηματων;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Δλδ αν δεν εμφανιστώ καθόλου, η χρέωση των 45ε πως προκύπτει; Αν θελησω να τα αλλάξω μετά την πτήση, θα μου χρεώσει 45ε ή επειδή δνε εμφανίστηκα (δεν πέταξα καθόλου δλδ) θα μου χρεώσουν 45ε; και πως θα γινει αυτην η χρέωση;
Ακριβώς, θα προστεθεί το ποσό των 45€ στο κόστος των νέων εισιτηρίων.
Αν εχεις flex γιατι να μην τα αλλαξεις και να τα χάσεις; Σε περίπτωση που δεν εμφανιστεί ο επιβάτης μαλλον χρεώνουν την κάρτα με την οποία έκανε την κράτηση
Σε περίπτωση που δεν εμφανιστεί ο επιβάτης, δεν χρεώνουν τίποτα.
αν δεν εμφανιστείς καθόλου και θελήσεις να κάνεις αλλαγές μετά θα σου χρεώσουν 45 ευρω. αν δεν κάνεις τίποτε έχασες όλο το ποσό.
...εκτός από μέρος των φόρων αεροδρομίου (εφόσον προβείς σε σχετικό αίτημα επιστροφής).
 

kflabouris

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Καλησπερα, πριν 2 χρονια ειχε ακυρωθει πτηση μου λογω εποχης αρχης κοβιντ και μου τα ειχε γυρισει σε βαουτσερ και τα 2.
Το ενα το χρησιμοποιησα και του δευτερου ατομου οχι.
Πως γινεται να παρω τα χρηματα πισω απο εκεινο το εισητήριο??μου ειχαν πει αν περασει 1,5 χρονος πως μπορω, εστειλα mail στο mail της τοτε επικοινωνιας κ δεν εχω παρει απαντηση εδω και ενα μηνα
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Καλησπερα, πριν 2 χρονια ειχε ακυρωθει πτηση μου λογω εποχης αρχης κοβιντ και μου τα ειχε γυρισει σε βαουτσερ και τα 2.
Το ενα το χρησιμοποιησα και του δευτερου ατομου οχι.
Πως γινεται να παρω τα χρηματα πισω απο εκεινο το εισητήριο??μου ειχαν πει αν περασει 1,5 χρονος πως μπορω, εστειλα mail στο mail της τοτε επικοινωνιας κ δεν εχω παρει απαντηση εδω και ενα μηνα
Καλύτερα γραψε στο chat της Aegean. Απαντάνε πάντα μετά από 24 ώρες περίπου!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα σας! Η Aegean Μου ακύρωσε πτήση για Ζυριχη στις 15 Ιανουαρίου και μου την έβαλε για 14. Δεν έχω τη δυνατοτητα να ταξιδέψω τότε ούτε και θέλω να ακυρώσω γιατί έχω εισιτήρια τρένων που δεν αλλάζουν. Έλεος, 2 μέρες πριν την περίοδο των 14 ημερών και αυτοί….. τι να κάνω ρε παιδιά την ίδια μέρα πστα η Swiss το βγάζει κ η aegean στο σάιτ της. Γιατί δε μας στέλνουν με αυτην;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλημέρα σας! Η Aegean Μου ακύρωσε πτήση για Ζυριχη στις 15 Ιανουαρίου και μου την έβαλε για 14. Δεν έχω τη δυνατοτητα να ταξιδέψω τότε ούτε και θέλω να ακυρώσω γιατί έχω εισιτήρια τρένων που δεν αλλάζουν. Έλεος, 2 μέρες πριν την περίοδο των 14 ημερών και αυτοί….. τι να κάνω ρε παιδιά την ίδια μέρα πστα η Swiss το βγάζει κ η aegean στο σάιτ της. Γιατί δε μας στέλνουν με αυτην;
Πάρε τους τηλέφωνο αν μπορούν να σου βάλουν τη μέρα που θέλεις συνδυασμό πτήσεων (με star alliance), δεν έχεις να χάσεις κάτι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom