Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
@psilos3 Η Aegean ξηγιεται λιγο σκουληκιαρικα, αλλα η χωρα αναπτυσσεται με τρομακτικη ταχυτητα και τρεχει ακαθεκτη στον δρομο της προοδου.
Η εταιρεια ειναι ερμαιο των αγκυλωσεων του δημοσιου τομεα και χαρακτηρα της. Μακαρι να ιδιωτικοποιηθει, να δουμε τπν ανταγωνισμο να λειτουργει
Παρε μετοχες Αegean να φαμε παρεα απο τις επιδοτησεις και μη χαλιεσαι.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δεν είναι παρηγοριά αλλά και από την Αθήνα πρέπει να έκοψε μερικά.Παλέρμο-Κουβέϊτ ίσως και άλλα.

Οι τουριστικοί πράκτορες διαμαρτύρονται αλλά θα τους ακούσει;

Η Aegean κόβει εφτά απευθείας δρομολόγια από τη Θεσσαλονίκη
Προφανώς δεν έχει αεροπλάνα για να καλύψει όλα τα δρομολόγια, καθώς δεν είναι ότι τα έβαλε σε άλλες πτήσεις. Και μια και το συγκεκριμένο τύπο τον παραλαμβάνει αυτή την περίοδο, μάλλον κάτι πρέπει να μην πήγε καλά με το πρόγραμμα παραδόσεων από τον κατασκευαστή...
 
Last edited:

paskalis

Member
Μηνύματα
84
Likes
228
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Παιδιά εγώ έβγαλα άκρη, ευτυχώς σχετικά εύκολα και χωρίς προβληματα. Αφού περίμενα μισή ώρα στην αναμονή εξυπηρετήθηκα από μια ευγενέστερη υπάλληλο που μου πρότεινε Θεσσαλονίκη Ζάκυνθο μέσω Αθηνών (διεκόπη το απευθείας) ευτυχώς χωρίς μεγάλη αναμονή στην Αθήνα (1.5 ώρα), χωρίς έξτρα κόστος και με δυνατότητα να μετακινήσω τις μέρες μέχρι και 10 μέρες πριν η 10 μετά χωρίς να χρειαστεί να πληρώσω κάτι. Όταν τη ρώτησα γιατί αφού ακυρώθηκε δεν στείλατε μέιλ; Μου απάντησε πως στέλνονται σταδιακά τα μέιλ, πρώτα λαμβάνουν αυτοί που έκλεισαν πρώτοι αλλά αφού κάνατε τον κόπο και πήρατε τηλέφωνό σας κάνουμε άμεσα την αλλαγή που θέλετε. Οπότε συμβουλη, δείτε τις ημερομηνίες που σας βολεύουν, καλέστε, περιμένετε κάνα μισάωρο να συνδεθείτε, κλείστε τις πτήσεις με την τηλεφωνήτρια και τέλος. Κι όλα αυτά άμεσα, καθότι γεμίζουν οι πτήσεις Θεσσαλονίκη Αθήνα και γίνεται όλο και πιο δυσκολο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αφού περίμενα μισή ώρα στην αναμονή
Για τον ίδιο λόγο κάλεσα κι εγώ στις 1:30 το ξημέρωμα, περιμένοντας ανώφελα 20 λεπτά ώσπου έπεσε η γραμμή. Βελτίωση, μέχρι πρότινος έπεφτε στα 10. Στη δεύτερη απόπειρα διάβασα ευτυχώς το μήνυμα σου, οπότε πάλι καλά.
Φοβερή καινοτομία αυτό με τη «σταδιακή αποστολή email», ακόμα μία.
Προφανώς και δεν έχουν καμία ευθύνη οι (λίγοι) υπάλληλοι που εξυπηρετούν με το καλύτερο τρόπο.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Αδικο εχω που κλεινω 2 εναλλακτικα ταξιδια στις ιδιες ημερομηνιες κι οπου κατσει η μπιλια?
Βεβαια τα λεω με την ανεση της βασης στην Αθηνα που οι εναλλακτικες ειναι περισσοτερες.
ενα απο τα πραγματα που με εκννευριζε στην "συμπρωτευουσα"
αεροπορικες συνδεσεις πολυ λιγες, ακτοπλοικες μια απο τα ιδια....στο τελος εμενες με την Χαλκιδικη στο χερι
ευτυχως καποια στιγμη ανακαλυψα την ακτοπλοικη συνδεση Ηγουμενιτσα Ανγκονα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
ενα απο τα πραγματα που με εκννευριζε στην "συμπρωτευουσα"
αεροπορικες συνδεσεις πολυ λιγες, ακτοπλοικες μια απο τα ιδια....στο τελος εμενες με την Χαλκιδικη στο χερι
ευτυχως καποια στιγμη ανακαλυψα την ακτοπλοικη συνδεση Ηγουμενιτσα Ανγκονα...
Φθηνοτερη ζωη στα παντα, ας εχει κι ενα μειον. Δεν μπορεις να τα εχεις ολα.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Καλησπέρα!

Ξέρετε πόσος καίρος απαιτείται μέχρι να πιστωθεί το voucher της aegean από ακύρωση πτήσης;

Ευχαριστώ.
Eμενα μου κάναν 40 μέρες....στο μεταξύ τους ενόχλησα και τηλέφωνικα στις 35!!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εχει κανεις ταξιδεψει προσφατα απο Ελ.βενιζελος με ετζιαν;κοιτανε ακομα αν εχεις μπακπακ κ αποσκευη κλπ κλπ ή γιολο;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εχει κανεις ταξιδεψει προσφατα απο Ελ.βενιζελος με ετζιαν;κοιτανε ακομα αν εχεις μπακπακ κ αποσκευη κλπ κλπ ή γιολο;
Δε με κοίταξαν τις 3 τελευταίες φορές, αλλά δε λέει και τίποτα, εσένα μπορεί να σε τσεκάρουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom