Wizz Air Ακυρώσεις και αλλαγές ώρας/μέρας πτήσης από Wizzair

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
μόνο με κάτι τηλέφωνα που θα κοστίσουν παραπάνω από το εισιτήριο.
Έχει και μεγάλη αναμονή αυτό, κοστίζει σίγουρα (μια κλήση κοντά στο 15€), αλλά εξυπηρετούν.
Είμαι παθών.:oops:
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Από τον καιρό της πανδημίας έχω κλείσει >5 ταξίδια με γουιζ, σε ολα αλλαξε τις ωρες πτησης. Πλεον το θεωρω δεδομενο και οταν κλεινω απλα ελπιζω η αλλαγη να ειναι προς οφελος μου. Τελευταια φορα σε συνδυασμο με ραηαν, που αλλαξε κι αυτη ωρες πτησης, οχι απλα δεν ηταν, αλλα με γ@@@σε. Φιλικη συμβουλη, οταν κλεινετε με την εν λογω εταιρεια, φροντιστε η προηγουμενη και η επομενη μερα σας να ειναι επισης διαθεσιμες ή καντε μονο ακυρωσιμα σχεδια (ακυρωσιμα μεχρι και 2 βδομαδες πριν, τοσο απειχα την τελευταια φορα που μου αλλαξαν τα σχεδια).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Έχει και μεγάλη αναμονή αυτό, κοστίζει σίγουρα (μια κλήση κοντά στο 15€), αλλά εξυπηρετούν.
Είμαι παθών.:oops:
@Dimteo Τηλεφωνειτε στο γραφειο Μαλτας μεσω credit Skype. Ποτε πανω απο 2-3 ευρω και μετρια αναμονη.
 
Last edited:

Dimteo

Member
Μηνύματα
56
Likes
105
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαλί
Κατάφερα κ το ακυρωσα μετα απο πολυ προσπάθεια και όχι μεσω της διαδικασίας της σελίδας. Εκεί δεν δόθηκε η δυνατότητα.. Μπαινεις στο chat που είναι virtual και αφού γράψεις δυο τρεις φορές ότι θες chat with an agent σου απαντάει δεν καταλαβαίνω κ σου δίνει μετα την επιλογή chat with an agent Κ μπαίνεις σε αναμονή. Παίρνεις αποφαση ότι δεν έχεις τίποτα αλλο σημαντικό να κάνεις, παίρνεις τον καφέ σου Κ περιμένεις κανα μισάωρο να συνδεθείς. Τελικά σου γράφει εκπρόσωπος. Bingo!!!!! Θα παιξω και τζοκερ!! Ευτυχώς η υπάλληλος ήταν του the point. Με εξυπηρέτησε. Μου ακύρωσε την κράτηση και έκανε αίτηση για refund. Είπε σε 10 ημέρες θα πιστωθούν.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η wizz μου ΞΑΝΑακυρωσε το Αθήνα - Αμπου Ντάμπι και πίσω την περίοδο των Χριστουγέννων, αφού οι πτήσεις συνεχίζουν εδώ και 10 μερες να υπάρχουν στο καλεντάρι (επί 2.5 η τιμή βέβαια).
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η wizz μου ΞΑΝΑακυρωσε το Αθήνα - Αμπου Ντάμπι και πίσω την περίοδο των Χριστουγέννων, αφού οι πτήσεις συνεχίζουν εδώ και 10 μερες να υπάρχουν στο καλεντάρι (επί 2.5 η τιμή βέβαια).
Ακύρωση ή αλλαγή ώρας; κοιτάζω να κλείσω για Νοέμβριο...
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Ακυρωση κρατησης με Wizzair για Ιανουαριο με μονη επιλογη paid alternatives (+170 της αρχικης τιμης εισητηριου στην καλυτερη)...Κρατηση μεσω πλατφορμας Κiwi ...Tωρα αυτο πως το λες???Οτι επιτρεπεται ??Δεν θα επρεπε να υπαρχει επιλογη refund??Η εστω αλλαγη στις ημερομηνιες οπως εχει γινει με πολλους..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ακυρωση κρατησης με Wizzair για Ιανουαριο με μονη επιλογη paid alternatives (+170 της αρχικης τιμης εισητηριου στην καλυτερη)...Κρατηση μεσω πλατφορμας Κiwi ...Tωρα αυτο πως το λες???Οτι επιτρεπεται ??Δεν θα επρεπε να υπαρχει επιλογη refund??Η εστω αλλαγη στις ημερομηνιες οπως εχει γινει με πολλους..
Εγώ είχα κλείσει μαζί τους, το ακύρωσαν, μίλησα στο τσατ ζητώντας συνεχώς να μιλήσω με εκπρόσωπο (το διάβασα από ένα άλλο μέλος εδώ) και μετά από 3/4 φορές που το αυτόματο μήνυμα έγραφε πως δεν με καταλαβαίνει, με σύνδεσε με εκπρόσωπο και μου έκανε refund.

Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Εγώ είχα κλείσει μαζί τους, το ακύρωσαν, μίλησα στο τσατ ζητώντας συνεχώς να μιλήσω με εκπρόσωπο (το διάβασα από ένα άλλο μέλος εδώ) και μετά από 3/4 φορές που το αυτόματο μήνυμα έγραφε πως δεν με καταλαβαίνει, με σύνδεσε με εκπρόσωπο και μου έκανε refund.

Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.
Είχα την εντύπωση οτι δεν υπαρχει chat διαθέσιμο στη Wizz.. Μπορείς να μου πεις που ειναι ακριβως δεν βρηκα κάτι?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Είχα την εντύπωση οτι δεν υπαρχει chat διαθέσιμο στη Wizz.. Μπορείς να μου πεις που ειναι ακριβως δεν βρηκα κάτι?
Πιθανότατα εννοεί να μιλήσεις με την kiwi, εσύ με αυτούς έχεις να κάνεις, όχι με τη wizz
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom