Wizz Air Ακυρώσεις και αλλαγές ώρας/μέρας πτήσης από Wizzair

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
ακύρωσαν τις πτήσεις για αμπουνταμπι.
επέστρεψαν τα χρήματα για τις πτήσεις μέσα σε λίγα λεπτά στο πορτοφόλι.
δεν επέστρεψαν την ασφάλεια που κάναμε αλλά ούτε και τη Wizz discount club συνδρομή (όχι ότι περίμενα να το κάνουν για τη συνδρομή)
πήρα τηλέφωνο στην ασφάλεια σε βρετανικό νούμερο και αύριο θα μου πουν αν επιστρέψουν η όχι τα χρήματα.
γνώμη μου, μην κάνετε ασφάλεια με την εν λόγω εταιρεία αφού δεν επιστρέφει πιθανώς χρήματα πίσω.
η μοντιαλ για ακυρωμένες πτήσεις της αιγαίου επέστρεψε τα χρήματα σε δυο μέρες.
Στο παρελθον ειχα κλεισει και μετακινηση απο το αεροδρομιο και τα χρηματα δεν επιστραφηκαν. Οι low cost δεν επιστρεφουν χρηματα απο συνεργατες και συνηθως αναφερεται ρητα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
πλήρωσα με χρήματα από το πορτοφόλι, δεν έχει προσαύξηση επιστροφής .
τα χρήματα που μας επέστρεψαν από άλλες ακυρωμένες πτήσεις κρατούσαν δυο χρόνια.
αυτά 1 χρόνο και το κακό είναι πως δεν έχει κάπου να πάμε από Θεσσαλονίκη για να τα ξοδέψουμε.
Απο Μιλανο πεταει παντου. Αν ακυρωσει, μενετε Ιταλια που παντα ειναι ομορφα. Εγω αυτο θα εκανα σε τετοιες χαζοεταιρειες.
 
D

Delmem38110

Guest
Απο Μιλανο πεταει παντου. Αν ακυρωσει, μενετε Ιταλια που παντα ειναι ομορφα. Εγω αυτο θα εκανα σε τετοιες χαζοεταιρειες.
μακάρι να είχα χρόνο αγαπητή μου. ο χρόνος είναι που μου λείπει (μέγιστο ΠΣΚ).
πρέπει να συνδυάσεις τις πτήσεις και τον προορισμό και να αλλάξεις αεροδρόμιο στο Μιλάνο γιατί εμείς εδώ στη Θεσσαλονίκη είμαστε παιδιά ενός κατωτέρου θεού. και έχω κλείσει μέχρι και τα Χριστούγεννα.
θα πάνε άκλαυτα τα χρήματα στο πορτοφόλι μάλλον.
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
μακάρι να είχα χρόνο αγαπητή μου. ο χρόνος είναι που μου λείπει (μέγιστο ΠΣΚ).
πρέπει να συνδυάσεις τις πτήσεις και τον προορισμό και να αλλάξεις αεροδρόμιο στο Μιλάνο γιατί εμείς εδώ στη Θεσσαλονίκη είμαστε παιδιά ενός κατωτέρου θεού. και έχω κλείσει μέχρι και τα Χριστούγεννα.
θα πάνε άκλαυτα τα χρήματα στο πορτοφόλι μάλλον.
Αν είναι να πάνε ακλαυτα, στη θέση σου θα έκλεινα ένα μακρινό σε χρόνο ο,τι να ναι, με την ελπίδα να αλλάξει η ώρα και να μου προτείνουν επιστροφή ή παράταση σε voucher.
 
D

Delmem38110

Guest
η ασφαλιστική επέστρεψε και τα χρήματα από τις ακυρωμένες πτήσεις σε 4 μέρες.
ας ελπίσουμε μόνο αυτή η εταιρεία να βάλει καινούριες πτήσεις από Θεσσαλονίκη σε ενδιαφέροντες προορισμούς.
 

sarrpan

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ! Ζήτησα τελικά επιστροφή χρημάτων και επεστράφησαν στο σύνολό τους και πολύ γρήγορα μάλιστα!


Ευχαριστώ πολύ! Ήταν όντως έτσι τα πράγματα. Ζήτησα επιστροφή χρημάτων αφού έκανα πρώτα την ακύρωση κι έγινε το credit στον λογαριασμό μου. Επεστράφησαν κιόλας στο λογαριασμό μου...τα είδα!
Καλησπέρα μήπως μπορείς να μου πεις πως ζήτησες να σου επιστρέψουν τα χρήματα. Ευχαριστώ.
 

mega

Member
Μηνύματα
12
Likes
23
Καλησπέρα σε όλους
σε ταξίδι τον Ιουνίου το 2022 στην Βουδαπέστη μου άλλαξε την ώρα πτήσης και από 11:45 μας το έκανε 18΄25 χωρίς προειδοποίηση .
δυστυχώς με αυτήν την αλλαγή δεν μας βγαίνει το πρόγραμμα .
Έχω βρει με άλλη εταιρεία όπου μας βολεύει .
Το ερώτημα είναι τι πρέπει να κάνω για να μην χάσω τα χρήματα μου ??
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Καλησπέρα σε όλους
σε ταξίδι τον Ιουνίου το 2022 στην Βουδαπέστη μου άλλαξε την ώρα πτήσης και από 11:45 μας το έκανε 18΄25 χωρίς προειδοποίηση .
δυστυχώς με αυτήν την αλλαγή δεν μας βγαίνει το πρόγραμμα .
Έχω βρει με άλλη εταιρεία όπου μας βολεύει .
Το ερώτημα είναι τι πρέπει να κάνω για να μην χάσω τα χρήματα μου ??
Δεν αποδέχεσαι την αλλαγή και σου επιστρέφουν τα χρήματα, ενώ κάνεις την κράτηση με τη δεύτερη εταιρία
 

JimBeam

Member
Μηνύματα
50
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Highlands, Ισλανδία
Καλησπέρα σε όλους
σε ταξίδι τον Ιουνίου το 2022 στην Βουδαπέστη μου άλλαξε την ώρα πτήσης και από 11:45 μας το έκανε 18΄25 χωρίς προειδοποίηση .
δυστυχώς με αυτήν την αλλαγή δεν μας βγαίνει το πρόγραμμα .
Έχω βρει με άλλη εταιρεία όπου μας βολεύει .
Το ερώτημα είναι τι πρέπει να κάνω για να μην χάσω τα χρήματα μου ??
Εγώ ταξίδεψα με αυτήν εταιρία τον Απρίλιο. 4 μήνες πριν, μας άλλαξαν τις ώρες τις πτήσεις (+ 6 ώρες προς Βουδαπέστη και + 6 ώρες προς Αθήνα). Στην περίπτωσή μας, μας βόλευαν οι νέες ώρες, αλλά προτιμούσαμε να αλλάξουμε τις μέρες, γιατί από ενθουσιασμό είχαμε κλείσει 9ήμερο αρχικά. Ταυτόχρονα είδαμε πως οι τιμές στην ίδια εταιρία, είχαν πέσει.

Οπότε τι έκανα (για 3 άτομα): Δεν αποδέχτηκα την αλλαγή και ακύρωσα με την επιλογή του voucher (+20% σε voucher). Μόλις ακύρωσα, έκλεισα για νέες ημερομηνίες και περίσσεψαν και 90 ευρώ στο voucher παρόλο που κλείσαμε και ασφάλιση.

Άρα, αφού έγινε αυτό, γίνεται και το δικό σου. Σκέψου αν σε συμφέρει το voucher (μάλλον όχι στην περίπτωσή σου). Επίσης δε ξέρω τι γίνεται με το ταξίδι της επιστροφής σου.

Πάντως, τελικά οι πτήσεις με τη συγκεκριμένη εταιρία ήταν άψογες, είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι.
 

katbou

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Θα ήθελα τη βοήθεια σας

Εκλεισα αεροπορικά εισιτήρια από Ρώμη προς Ηράκλειο Κρήτης μέσω της πλατφόρμας Pamediakopes .
Η wizz air τροποποίησε την ώρα αναχώρησης από 13:55 σε 6 το πρωί!
Δεν έχω πρόσβαση για να αποδεχτώ ούτε καν αυτή την αλλαγή
Η αεροπορική με παραπέμπει στην πλατφόρμα Pamediakopes και η πλατφόρμα ζητάει 30 ευρώ χρέωση για να επικοινωνήσει με την εταιρεία.Δενξέρω αν όταν ανοίξει το check in θα μπορώ να προχωρήσω
τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση.Υπάρχει περίπτωση για επιστροφή χρημάτων;
Ευχαριστώ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.271
Θα ήθελα τη βοήθεια σας

Εκλεισα αεροπορικά εισιτήρια από Ρώμη προς Ηράκλειο Κρήτης μέσω της πλατφόρμας Pamediakopes .
Η wizz air τροποποίησε την ώρα αναχώρησης από 13:55 σε 6 το πρωί!
Δεν έχω πρόσβαση για να αποδεχτώ ούτε καν αυτή την αλλαγή
Η αεροπορική με παραπέμπει στην πλατφόρμα Pamediakopes και η πλατφόρμα ζητάει 30 ευρώ χρέωση για να επικοινωνήσει με την εταιρεία.Δενξέρω αν όταν ανοίξει το check in θα μπορώ να προχωρήσω
τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση.Υπάρχει περίπτωση για επιστροφή χρημάτων;
Ευχαριστώ
Πόσο στοίχισε το εισιτήριο;Από την στιγμή που η αεροπορική δεν σε "βλέπει" κατευθείαν δεν μπορείς να κάνεις πολλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom