Volotea Ακυρώσεις πτήσεων απο Volotea

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.251
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ε δεν πιστεύω να την ακυρώσει για 10 Ιουλίου. Δηλαδή έλεος.
Πάντως πριν τον Covid εμάς δεν μας είχε ακυρώσει καμία πτήση η Volotea. Υπήρξαν καποιες καθυστερήσεις και αλλαγές ώρας αλλά οι πτήσεις πραγματοποιήθηκαν κανονικά για Ντουμπρόβνικ, Βενετία και 2 φορές Παλέρμο.
Με Covid ακυρώθηκε και το Σπλιτ και η Λυών, αλλά ήταν αναμενόμενο!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Πάντως πριν τον Covid εμάς δεν μας είχε ακυρώσει καμία πτήση η Volotea. Υπήρξαν καποιες καθυστερήσεις και αλλαγές ώρας αλλά οι πτήσεις πραγματοποιήθηκαν κανονικά για Ντουμπρόβνικ, Βενετία και 2 φορές Παλέρμο.
Με Covid ακυρώθηκε και το Σπλιτ και η Λυών, αλλά ήταν αναμενόμενο!
Και εμένα πριν τον covid δεν είχε ακυρώσει τίποτα. Τώρα ελπίζω επειδή είναι Ιούλιος να μην αλλάξει κάτι.
Εν τω μεταξύ ψάχνω να νοικιάσω αυτοκίνητο, μπας και έχεις να προτείνεις από κάπου;
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.251
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Και εμένα πριν τον covid δεν είχε ακυρώσει τίποτα. Τώρα ελπίζω επειδή είναι Ιούλιος να μην αλλάξει κάτι.
Εν τω μεταξύ ψάχνω να νοικιάσω αυτοκίνητο, μπας και έχεις να προτείνεις από κάπου;
Δυστυχώς όχι. Εμείς χρησιμοποιήσαμε λεωφορεία και καραβάκια μονο. Και τα δύο μέσα είναι πολύ συχνά και συνεπή. Εμείς πήγαμε μόνο στο Cavtat γιατί μας μάγεψε το Ντουμπρόβνικ και δεν θέλαμε να το στερηθούμε. Οι λίγοι δρόμοι που είδαμε πάντως ήταν στενοί και αποτομοι, προτείνω να ξανασκεφτείς το θέμα του αυτοκινήτου.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Δυστυχώς όχι. Εμείς χρησιμοποιήσαμε λεωφορεία και καραβάκια μονο. Και τα δύο μέσα είναι πολύ συχνά και συνεπή. Εμείς πήγαμε μόνο στο Cavtat γιατί μας μάγεψε το Ντουμπρόβνικ και δεν θέλαμε να το στερηθούμε. Οι λίγοι δρόμοι που είδαμε πάντως ήταν στενοί και αποτομοι, προτείνω να ξανασκεφτείς το θέμα του αυτοκινήτου.
Ε θα πάω kotor, mostar, split οπότε θέλω να είμαι λίγο άνετα.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.251
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ε θα πάω kotor, mostar, split οπότε θέλω να είμαι λίγο άνετα.
Ε, ναι τότε χρειάζεσαι αμάξι. Φρόντισε όμως να μην μείνεις στο Ντουμπρόβνικ στην παλιά πόλη γιατί αν θυμαμαι καλά δεν μπαίνουν αμάξια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Ε δεν πιστεύω να την ακυρώσει για 10 Ιουλίου. Δηλαδή έλεος.
Περσι μου ακυρωσε Μπαρι 10 Ιουλιου.
Βεβσια ειναι η μονη που αποζημιωσε για ψυχικη οδυνη ενω αντικατεστησα με Ryan για Ρωμη

Το προβλημα ειναι πως η μονη εναλλακτικη του Ντουμπροβνικ ειναι η Aegean.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Πέρυσι μας την ακύρωσε 9 Ιουλίου.
Περσι μου ακυρωσε Μπαρι 10 Ιουλιου.
Βεβσια ειναι η μονη που αποζημιωσε για ψυχικη οδυνη ενω αντικατεστησα με Ryan για Ρωμη

Το προβλημα ειναι πως η μονη εναλλακτικη του Ντουμπροβνικ ειναι η Aegean.
Να είστε καλά, ευχαριστώ για τα καλά και ελπιδοφόρα νέα.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Έχω αλλαγή ώρας σε μία πτήση της volotea και δεν έλαβα ενημερωτικό e-mail. Το είδα τυχαία, επικινώνησα με το κέντρο και μου είπαν ότι έστειλαν email πριν 15 ημέρες (το οποίο δεν έλαβα ποτέ, ούτε στα ανεπιθύμητα). Ζήτησα να το ξαναστείλουν για να δω τις επιλογές που έχω, ωστόσο το e-mail μοιάζει σαν αυτό μιας νέας κράτησης με τις καινούργιες ώρες (που δεν με βολεύουν). Υπάρχει πουθενά η δυνατότητα ακύρωσης και δεν τη βλέπω (στο κέντρο μου είπαν πως θα υπάρχει η επιλογή refund) ή θα πρέπει να μιλήσω πάλι στο τηλέφωνο;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Έχω αλλαγή ώρας σε μία πτήση της volotea και δεν έλαβα ενημερωτικό e-mail. Το είδα τυχαία, επικινώνησα με το κέντρο και μου είπαν ότι έστειλαν email πριν 15 ημέρες (το οποίο δεν έλαβα ποτέ, ούτε στα ανεπιθύμητα). Ζήτησα να το ξαναστείλουν για να δω τις επιλογές που έχω, ωστόσο το e-mail μοιάζει σαν αυτό μιας νέας κράτησης με τις καινούργιες ώρες (που δεν με βολεύουν). Υπάρχει πουθενά η δυνατότητα ακύρωσης και δεν τη βλέπω (στο κέντρο μου είπαν πως θα υπάρχει η επιλογή refund) ή θα πρέπει να μιλήσω πάλι στο τηλέφωνο;
Μπες στη διαχειριση και θα δεις ολες τις επιλογες σου.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Μπες στη διαχειριση και θα δεις ολες τις επιλογες σου.
Μπα, δεν υπάρχει καμία επιλογή (εκτός από επιπλέον υπηρεσίες κλπ.) , φαίνεται σαν να έχω ήδη αποδεχθεί την αλλαγή ώρας, όπως στο νέο e-mail που ήρθε σαν επιβεβαίωση της κράτησης. Εν τω μεταξύ η παλιά ώρα αναχώρησης και άφιξης που φαίνεται σβησμένη, δεν είναι αυτή της κράτησής μου, το οποίο μάλλον σημαίνει ότι είχε αλλάξει και άλλη φορά η ώρα αναχώρησης και άφιξης χωρίς να ενημερωθώ.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Για την ιστορία να αναφέρω ότι δεν έλαβα ποτέ email για την αλλαγή ώρας και διαθέσιμες επιλογές και εν τέλει ζήτησα refund από το τηλεφωνικό κέντρο. Η πρώτη επαφή με την volotea δεν ήταν ενθαρρυντική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.760
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom