Volotea Ακυρώσεις πτήσεων απο Volotea

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αν λεμε για Ιταλια, παντα υπαρχει εναλλακτικη. Δεν υπαρχει αλλη χωρα με τοσες συνδεσεις με Ελλαδα απο τοσα αεροδρομια.
Δε λέμε για Ιταλία, ακόμα είναι νωρίς, λέμε για Ελλάδα όπου πάλι υπάρχουν εναλλακτικές όμως πολύ πολύ ακριβές πλέον. Ας μη χρειαστεί καλύτερα.
Πάντως στα εισιτήρια τους επειδή το παρακολουθώ κάθε μέρα, ακολούθησαν διαφορετική πολιτική απ' ότι άλλες εταιρείες, όσο πλησιάζουν οι μέρες ρίχνουν τη τιμή.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
24 Ωρες πριν , οταν πεταει :haha:
Καταπληκτικά, να το βάλω μια υπενθύμιση αν είναι μη το ξεχάσω, γιατί δε ξέρω αμα στέλνουν και email όπως οι υπόλοιπες.
Ευχαριστώ πολύ :)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ο καλός μου εγκλωβίστηκε στο αεροδρόμιο της Ζακύνθου. Δεν έλαβε ενημέρωση ότι έχει ακυρωθεί η πτήση -ίσως έχει πάει στα σπαμ, όπως και να'χει δε το είδε-. Τώρα έκλεισε αεροπορικά με sky express μέσω Αθήνας για να επιστρέψει (165 ευρώ ) H πλατφόρμα από την οποία έκλεισε το εισιτήριο δε σηκώνει καν τα τηλέφωνα. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνει για να διεκδικήσει αποζημίωση ;
 

marialr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα! Έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια σας! Μαρτιο του 2020 κλείνω εισιτήρια για Σαντορίνη για τον Απρίλη.. φυσικά μου ακυρώνεται η πτήση λόγω κοβιντ! Μου στέλνουν email με επιλογες για το τι μπορώ να κάνω . Μην βλέποντας πουθενά να γράφει για refund ( φωτό που έχει παραθέσει κάποιος πιο πάνω είναι ακριβώς το ίδιο email που εστειλαν και σε μένα) επιλέγω voucher για χρήση μέχρι κι ένα χρόνο μετά. Πριν λίγους μήνες κλείνω νέα πτήση για τον ερχόμενο Σεπτέμβριο. Πληρώνω όμως 30€ εξτρα. Μου ακυρώνουν πάλι την πτηση,μου στέλνουν email κι αυτή τη φορά υπάρχει επιλογή refund. Δεχονται όμως να μου επιστραφούν μόνο τα 30 ευρώ κι όχι το voucher που χρησιμοποίησα. Στο τηλέφωνο δεν βρίσκω άκρη έχω μιλήσει δέκα φορές και όλοι μου λένε τα ίδια,ότι δεν είναι πολιτική της εταιρείας τα επιστραφεί το voucher στον τραπεζικό λογαριασμο. Μπορώ να κάνω κάτι ? Έστω και με δικηγόρο ,να πάρω τα χρήματα πίσω και να μην ασχοληθώ πάλι με αυτή την εταιρεία?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Καλησπέρα! Έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια σας! Μαρτιο του 2020 κλείνω εισιτήρια για Σαντορίνη για τον Απρίλη.. φυσικά μου ακυρώνεται η πτήση λόγω κοβιντ! Μου στέλνουν email με επιλογες για το τι μπορώ να κάνω . Μην βλέποντας πουθενά να γράφει για refund ( φωτό που έχει παραθέσει κάποιος πιο πάνω είναι ακριβώς το ίδιο email που εστειλαν και σε μένα) επιλέγω voucher για χρήση μέχρι κι ένα χρόνο μετά. Πριν λίγους μήνες κλείνω νέα πτήση για τον ερχόμενο Σεπτέμβριο. Πληρώνω όμως 30€ εξτρα. Μου ακυρώνουν πάλι την πτηση,μου στέλνουν email κι αυτή τη φορά υπάρχει επιλογή refund. Δεχονται όμως να μου επιστραφούν μόνο τα 30 ευρώ κι όχι το voucher που χρησιμοποίησα. Στο τηλέφωνο δεν βρίσκω άκρη έχω μιλήσει δέκα φορές και όλοι μου λένε τα ίδια,ότι δεν είναι πολιτική της εταιρείας τα επιστραφεί το voucher στον τραπεζικό λογαριασμο. Μπορώ να κάνω κάτι ? Έστω και με δικηγόρο ,να πάρω τα χρήματα πίσω και να μην ασχοληθώ πάλι με αυτή την εταιρεία?
Πόσα είναι τα χρήματα του voucher για να βάλεις δικηγόρο;Δεν νομίζω να αξίζει.΄Ισως μόνον καταγγελίες σε συνήγορο του πολίτη.καταναλωτή κτλ.
 

marialr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πόσα είναι τα χρήματα του voucher για να βάλεις δικηγόρο;Δεν νομίζω να αξίζει.΄Ισως μόνον καταγγελίες σε συνήγορο του πολίτη.καταναλωτή κτλ.
Πόσα είναι τα χρήματα του voucher για να βάλεις δικηγόρο;Δεν νομίζω να αξίζει.΄Ισως μόνον καταγγελίες σε συνήγορο του πολίτη.καταναλωτή κτλ.
180 € είναι τα χρήματα. Να κινήσω διαδικασίες δεν νομίζω ,δεν ξέρω πόσο μπορεί να στοιχίσει ,απλά επειδή έχω συγγενή δικηγόρο, έλεγα μήπως αν μιλήσει αυτη με την εταιρία μπορέσω να βγάλω κάποια άκρη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
180 € είναι τα χρήματα. Να κινήσω διαδικασίες δεν νομίζω ,δεν ξέρω πόσο μπορεί να στοιχίσει ,απλά επειδή έχω συγγενή δικηγόρο, έλεγα μήπως αν μιλήσει αυτη με την εταιρία μπορέσω να βγάλω κάποια άκρη.
Δεν χάνεις και τίποτα να το δοκιμάσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom