Volotea Ακυρώσεις πτήσεων απο Volotea

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Μαλλον ηθελα να εχω τα χρηματα μου δεσμευμενα απο μια τρισαθλια εταιρια του κωλου και να περιμενω μερα την μερα να τα παρω πισω.
Ζητω η ελευθερη αγορα και το αορατο χερι της. Ειμαστε υποχρεοι.

Αντικειμενικά δεν σου έβαλε κάποιος το μαχαίρι στο λαιμό να σου πει "κλείσε με volotea" , την διάλεξες ανάμεσα σε άλλες (σίγουρα πετάει και ΟΑ ή SkyExpress για CFU). Δεν φταίει η ελεύθερη αγορά σε αυτό.
Ακόμη και υπό κανονικές συνθήκες τα λεφτά σου αμέσως πίσω δεν θα τα είχες, θα μεσολαβούσε ένα διάστημα.

Συμφωνώ απόλυτα με @Thalassaki όταν όλα καταρρέουν και ο τουρισμός πέφτει κατά 70%, πως περιμένεις με 9.99€ εισιτήριο να είσαι σίγουρος ότι θα πετάξεις?
https://www.thetoc.gr/oikonomia/art...atastrofiki-i-ptosi-tis-kinisis-ton-epibaton/
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Νομιζω οτι και με 999 δεν ειναι σιγουρο οτι θα πεταξει καποιος. Καλυτερα παντως να περιμενει refund 9,99. Γιατι οι περισσοτεροι περιμενουν 3ψηφια νουμερα.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Να ξαναπω, γιατι υποτιθεται οτι εδω μεσα ξερουμε και μπορουμε να καταλαβουμε, αλλα φαινεται οτι το ξεχναμε συνεχως.

ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ 9,99€ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟΥ. ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ, ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΟΥΝ, ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

Δεν μας κανουν χαρη με αυτες τις τιμες, ο κραχτης ειναι, αντι να τα δινουν στα κανναλια το κανουν με τις τιμες σε ελαχιστα εισητηρια για να δημιουργηθει σουσουρο.

Ευχαριστω

ΥΓ Δεν περιμενω refund 9,99 αλλα καπου 70-80ευρω.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Εξαιρετικη ιδεα θα παω με το αυτοκινητο μου Σαντορινη, μετα Ηρακλειο Κρητης και τελος μια Κερκυρα.
Συμβουλες για προπελα και πλωτηρες που να ζητησω.
Μαλλον ηθελα να εχω τα χρηματα μου δεσμευμενα απο μια τρισαθλια εταιρια του κωλου και να περιμενω μερα την μερα να τα παρω πισω.
Ζητω η ελευθερη αγορα και το αορατο χερι της. Ειμαστε υποχρεοι.
Σαφώς και δεν εννοούσα να πας με το αυτοκίνητο στη Σαντορίνη και τη Κέρκυρα. Οι ταξιδιωτικοί προορισμοί θα πρέπει να προσαρμόζονται με τις υπάρχουσες υγειονομικές συνθήκες. Τα αεροπορικά εισιτήρια έχουν τεράστιο ρίσκο και οι πιθανές ακυρώσεις πτήσεων φέρνουν αρκετό εκνευρισμό. Γι αυτό και εγώ προτίμησα το road trip στη Μαύρη θάλασσα και δεν ασχολήθηκα με τα 10ευρα εισιτήρια για το Ντόρτμουντ και τη Λισαβόνα που ομολογώ ήταν πολύ δελεαστικά!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Last edited:

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Μόλις έλαβα το πρώτο ακυρωτικό για Σαντορίνη. Ούτε λόγος για voucher. Απευθείας επιστροφή χρημάτων εντός 7 ημερών.

ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ · ΑΚΥΡΩΣΗ ΠΤΗΣΗΣ

Αγαπητέ .......


Με λύπη σας ενημερώνουμε ότι για επιχειρησιακούς λόγους η κράτησή σας με κωδικό επιβεβαίωσης #####, έχει ακύρωση πτήσης. Αυτά είναι τα στοιχεία της ακυρωμένης πτήσης για την κράτησή σας:......


Θα φροντίσουμε να σας επιστραφεί το συνολικό αντίτιμο της πτήσης αυτής στον τραπεζικό σας λογαριασμό εντός των επόμενων ημερών. Αν δεν λάβετε την πληρωμή τις επόμενες επτά ημέρες, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας χρησιμοποιώντας το έντυπο επικοινωνίας.


Σας ζητούμε ειλικρινά συγνώμη για τυχόν ταλαιπωρία που μπορεί να σας προκαλέσει η ακύρωση αυτής της πτήσης. Έχετε υπόψη ότι μπορείτε πάντα να ανατρέχετε στους γενικούς όρους και τις προϋποθέσεις της σύμβασης μεταφοράς στη/στο Όροι μεταφοράς.

Η ομάδα της Volotea.

Σε νέα αναζήτηση για τις ίδιες ημερομηνίες είδα πως μειώθηκαν η πτήσεις από τέσσερις ημερησίως ανά κατεύθυνση σε δύο. Άφησαν μόνο μία πολύ πρωινή και μία βραδινή.
Οι τιμές παραμένουν οι ίδιες προς το παρόν με αυτές που έκλεισα πριν 15 μέρες.
Rebooking λοιπόν αλλά με δύο διαφορετικές κρατήσεις για αναχώρηση και επιστροφή .
 
Last edited:

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Καλησπέρα...πριν πέντε μέρες έκλεισα εισιτήριο για επιστροφή από Σαντορίνη στις2/10με βολοτεα....κ σήμερα τυχαία μπήκα στο σάιτ κ είδα ότι πλέον δεν υπάρχει καμία πτήση για αυτή την ημέρα....δεν με ενημέρωσε κανείς ...τι κάνω????
 

patsman

Member
Μηνύματα
197
Likes
527
Μου έστειλε ημέιλ η Volotea που με ενημερώνει για την ακύρωση των πτήσεων Θεσσαλονίκη-Σαντορίνη για 25 και 29 Οκτωβρίου. Τα είχα κλείσει πιστεύοντας ότι λόγω αργιών θα υπήρχε σχετικό ενδιαφέρον! Φευ!

Τώρα μου προσφέρει δυνατότητα refund λέγοντας ότι θα πιστωθούν τα χρήματα εντός 7 ημερών! Η άλλη επιλογή είναι voucher στο 120% της αξίας των εισιτηρίων. Θα το σκεφτώ τι θα κάνω, απλώς ήθελα να ξέρω αν όντως επιστρέφουν τα χρήματα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα; Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον με τη συγκεκριμένη εταιρεία;
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Μου έστειλε ημέιλ η Volotea που με ενημερώνει για την ακύρωση των πτήσεων Θεσσαλονίκη-Σαντορίνη για 25 και 29 Οκτωβρίου. Τα είχα κλείσει πιστεύοντας ότι λόγω αργιών θα υπήρχε σχετικό ενδιαφέρον! Φευ!

Τώρα μου προσφέρει δυνατότητα refund λέγοντας ότι θα πιστωθούν τα χρήματα εντός 7 ημερών! Η άλλη επιλογή είναι voucher στο 120% της αξίας των εισιτηρίων. Θα το σκεφτώ τι θα κάνω, απλώς ήθελα να ξέρω αν όντως επιστρέφουν τα χρήματα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα; Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον με τη συγκεκριμένη εταιρεία;
Σε δύο συνεχόμενες ακυρώσεις για πτήσεις προς Σαντορίνη είχα επιστροφή χρημάτων σε 6 εργάσιμες ημέρες.Προχώρησε την διαδικασία για επιστροφή χρημάτων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom