Volotea Ακυρώσεις πτήσεων απο Volotea

georgilio

Member
Μηνύματα
28
Likes
81
Αυτο που κανουν ειναι το εξης και κινειται στα ορια του scam :
Διαφημιζουν 100 πτησεις με σουπερ προσφορες τυπου 20 ευρω.
Πετανε ουτε οι 10. Παρ΄ολα αυτα εχουν εισπραξει χρημα το οποιο ειτε κατα μεγαλο ποσοστο το επιστρεφουν μετα απο 6 εβδομαδες ειτε σε μικρο ποσοστο το μετατρεπουν σε voucher.
Αυτο που θελουν το πετυχαινουν. Περνουν ενεση ρευστου και παραταση ζωης και μια μικρη ανακουφιση που κυλιομενα παει ετσι..
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Παρόλο που δεν μου έχει έρθει ακόμα email,η πτήση μετάβασης στη Βενετία εξαφανίστηκε για την 6/7 και έγινε 4/7,που φυσικά δεν με βολεύει,ενώ η επιστροφή υπάρχει για την ωρα.Κλειστηκε αντί 5€ η ακυρωθεισα.Join to the club κι εγω
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Παρόλο που δεν μου έχει έρθει ακόμα email,η πτήση μετάβασης στη Βενετία εξαφανίστηκε για την 6/7 και έγινε 4/7,που φυσικά δεν με βολεύει,ενώ η επιστροφή υπάρχει για την ωρα.Κλειστηκε αντί 5€ η ακυρωθεισα.Join to the club κι εγω
Σε καναδυο ωρες απο Μπολονια εισαι Βενετια.
Εμεις χαζοι ειμασταν περσι που κλεισαμε 3 διαφορετικες επιλογες αφιξης για να ακυρωθουν οι δυο και να πετυχουμε το ταξιδι?
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Screenshot_2021-06-03-23-29-55-575_com.android.chrome.png


Αυτό τώρα πάλι πώς γίνεται? Τι να σημαίνει άραγε? (Μάλλον κάποιος θα λάβει ειδοποίηση για αλλαγή ώρας = ακύρωση, χάχα)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Απορω γιατι δεν ζητατε τα λεφτα. Το voucher ειναι για να εξυπηρετηθει η εταιρεια, οχι ο επιβατης.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Απορω γιατι δεν ζητατε τα λεφτα. Το voucher ειναι για να εξυπηρετηθει η εταιρεια, οχι ο επιβατης.
Θέλω πάντα κάτι να ελπίζω. Τα λεφτά αργούνε πολύ και πρέπει συνέχεια να τους πρήζεις. Στο μεταξύ μπορεί να έχει εμφανιστεί κάποια ευκαιρία. Γιατί να πληρώσω κι άλλα?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Θέλω πάντα κάτι να ελπίζω. Τα λεφτά αργούνε πολύ και πρέπει συνέχεια να τους πρήζεις. Στο μεταξύ μπορεί να έχει εμφανιστεί κάποια ευκαιρία. Γιατί να πληρώσω κι άλλα?
Γιατι δεν αργουν πολυ, δεν ειναι ελληνικες εταιρειες να δουλευουν τον κοσμακη. Πηρα αμεσως ο,τι λεφτα πληρωσα σε low cost απο περσι και εν τω μεταξυ εμφανιστηκαν ευκαιριες με αλλες αεροπορικες.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Γιατι δεν αργουν πολυ, δεν ειναι ελληνικες εταιρειες να δουλευουν τον κοσμακη. Πηρα αμεσως ο,τι λεφτα πληρωσα σε low cost απο περσι και εν τω μεταξυ εμφανιστηκαν ευκαιριες με αλλες αεροπορικες.
Είχα εμπειρία με ακριβώς το αντίθετο. Δηλαδή να περιμένω 10 μήνες και τελικά φοβήθηκα και άλλαξα το αίτημα σε Voucher. Τι να πω? Μπορεί να έτυχε. (Scoot)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Είχα εμπειρία με ακριβώς το αντίθετο. Δηλαδή να περιμένω 10 μήνες και τελικά φοβήθηκα και άλλαξα το αίτημα σε Voucher. Τι να πω? Μπορεί να έτυχε. (Scoot)
Δηλαδη εχεις κι αλλο voucher απο scoot που δεν ξερεις πως θα φαγωθει? Τι μπλεξιμο ειναι αυτο, τα voucher ειναι ο μουτζουρης στο χερι.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom