Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Βοήθεια με Ryanair please.:klaps:
Ακυρώθηκε η πτήση της Ryanair από Μόναχο για Αθήνα. Η εναλλακτική που μου προσφέρει η Ryanair είναι πτήση από Ντύσσελντορφ για Θεσσαλονίκη μετα από 4 μέρες και από ότι καταλαβαίνω το μόνο που δίνει είναι μια βραδιά σε ένα ξενοδοχείο.
Εγώ έκλεισα από μόνη μου και τα εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Αθήνα με την Ryanair αλλά αναρωτιέμαι τι δικαιουμε τελικά να ζητήσω.
Δηλαδή εισιτήρια Μόναχο για Ντύσσελντορφ, ξενοδοχεία, εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Αθήνα, κόστος διαμονής κλπ κλπ. Επίσης που επικοινωνώ με την εταιρεία φαντασμα
Οποίος ξέρει ας με διαφώτισει. Έχω φρικάρει ...
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Βοήθεια με Ryanair please.:klaps:
Ακυρώθηκε η πτήση της Ryanair από Μόναχο για Αθήνα. Η εναλλακτική που μου προσφέρει η Ryanair είναι πτήση από Ντύσσελντορφ για Θεσσαλονίκη μετα από 4 μέρες και από ότι καταλαβαίνω το μόνο που δίνει είναι μια βραδιά σε ένα ξενοδοχείο.
Εγώ έκλεισα από μόνη μου και τα εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Αθήνα με την Ryanair αλλά αναρωτιέμαι τι δικαιουμε τελικά να ζητήσω.
Δηλαδή εισιτήρια Μόναχο για Ντύσσελντορφ, ξενοδοχεία, εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Αθήνα, κόστος διαμονής κλπ κλπ. Επίσης που επικοινωνώ με την εταιρεία φαντασμα
Οποίος ξέρει ας με διαφώτισει. Έχω φρικάρει ...

Μπες σε αυτήν την σελίδα: http://www.ypa.gr/en/passenger-rights/

Συμπλήρωσε την φόρμα εκεί που λέει ''EU complaint form''. Μετά την στέλνεις και περιμένεις.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.281
Βοήθεια με Ryanair please.:klaps:
Ακυρώθηκε η πτήση της Ryanair από Μόναχο για Αθήνα. Η εναλλακτική που μου προσφέρει η Ryanair είναι πτήση από Ντύσσελντορφ για Θεσσαλονίκη μετα από 4 μέρες και από ότι καταλαβαίνω το μόνο που δίνει είναι μια βραδιά σε ένα ξενοδοχείο.
Εγώ έκλεισα από μόνη μου και τα εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Αθήνα με την Ryanair αλλά αναρωτιέμαι τι δικαιουμε τελικά να ζητήσω.
Δηλαδή εισιτήρια Μόναχο για Ντύσσελντορφ, ξενοδοχεία, εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Αθήνα, κόστος διαμονής κλπ κλπ. Επίσης που επικοινωνώ με την εταιρεία φαντασμα
Οποίος ξέρει ας με διαφώτισει. Έχω φρικάρει ...
Για πότε είναι η πτήση και ποσό καιρό πρίν την ακύρωσαν;
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Για πότε είναι η πτήση και ποσό καιρό πρίν την ακύρωσαν;
H πτήση ήταν για το Σάββατο βράδυ και ανακοίνωσαν την ακύρωσή της, 2 ώρες μετά την προγραμματισμένη ώρα. Αρχικά έλεγαν για απλή καθυστέρηση και ΄μετά από 2 ώρες αναμονή μας είπαν ότι ακυρώνεται!!!
 

8avos

Member
Μηνύματα
655
Likes
6.504
Βοήθεια με Ryanair please.:klaps:
Ακυρώθηκε η πτήση της Ryanair από Μόναχο για Αθήνα. Η εναλλακτική που μου προσφέρει η Ryanair είναι πτήση από Ντύσσελντορφ για Θεσσαλονίκη μετα από 4 μέρες και από ότι καταλαβαίνω το μόνο που δίνει είναι μια βραδιά σε ένα ξενοδοχείο.
Εγώ έκλεισα από μόνη μου και τα εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Αθήνα με την Ryanair αλλά αναρωτιέμαι τι δικαιουμε τελικά να ζητήσω.
Δηλαδή εισιτήρια Μόναχο για Ντύσσελντορφ, ξενοδοχεία, εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Αθήνα, κόστος διαμονής κλπ κλπ. Επίσης που επικοινωνώ με την εταιρεία φαντασμα
Οποίος ξέρει ας με διαφώτισει. Έχω φρικάρει ...
Να υποθέσω ότι εννοείς το Memmingen όταν γράφεις Μόναχο,ε; Εγώ στη θέση σου θα έκανα αναζήτηση με μία άλλη εταιρεία κάπου τριγύρω,μιας που η Γερμανία έχει άπειρα αεροδρόμια, παρά να ταξιδέψω Ντίσελντορφ (εκτός και αν έχεις το χρόνο και σε συμφέρει οικονομικά)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.281
H πτήση ήταν για το Σάββατο βράδυ και ανακοίνωσαν την ακύρωσή της, 2 ώρες μετά την προγραμματισμένη ώρα. Αρχικά έλεγαν για απλή καθυστέρηση και ΄μετά από 2 ώρες αναμονή μας είπαν ότι ακυρώνεται!!!
Να ζητήσεις αποζημίωση.
 

Mar Kyp

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπέρα σας,

αν κατάλαβα καλά σε περιπτωση ακύρωης ή αλλαγής πτήσης απο την ryanair το μαθαίνουμε τις τεελευταίες μέρες?
και επίσης τα χρήματα σε περίπτωση επιστροφής στα δίνει απευθείας ή περναει καιρός?
Τέλος αν ακυρωθεί η πτήση σε στέλνουν με την επόμενη ή είναι σχετικό αυτό?

Ευχαριστώ
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Καλησπερα σε ολους, εχω κλεισει καποια εισητηρια με RYANAIR για Οκτωβρη. Η ερώτηση μου είναι έχει τύχει σε κάποιον να ακυρωθεί η πτήση του? φαντάζομαι πως ναι. Πετάω από Κέρκυρα, πόσες ημέρες πριν ειδοποιούν??.... την προηγούμενη φορά Απρίλιο όλα πήγαν καλά, αλλά υπάρχει τέτοια πιθανότητα ακύρωσης? & σε μία τετοια περίπτωση τι κάνω...?
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
Πριν 1 μήνα είχαμε 6 ώρες καθυστέρηση απο Θεσσαλονίκη - Βουδαπέστη χωρίς την παραμικρή πληροφόρηση για τα αίτια της. Τελικά πετάξαμε αλλά η πολιτική που ακολουθεί η εταιρεία σχετικά με τον EU261 καθώς και αυτά που μας λένε στο chat οι υπάλληλοι πέρα από παρελκυστικά δεν είναι και απολύτως ξεκάθαρα, π.χ. για το έντυπο που πρέπει να συμπληρωθεί on line το οποίο τελικά δεν ήταν αυτό που μας είχε αρχικά υποδειχθεί.
Και μόνο για αυτή της τη νοοτροπία επιμένεις μεχρι τελικής πτώσης...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.438
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom