Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

evikal

Member
Μηνύματα
19
Likes
71
κ εγω ειχα επιστροφη 20/3 απο Αμμαν σε ενα ταξιδι που τελικα δεν θα πραγματοποιηθει κ ακυρωθηκε η πτηση
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Mε βόλεψε η ακύρωση των πτήσεων. Είχα κλείσει για 4-11/4 και η άδεια ανεστάλη από τον εργοδότη, λόγω κορονοϊού.
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Είχα κάνει κράτηση εδώ και καιρό για ταξίδι απο Θεσσαλονίκη για Βιέννη 17/03 - 19/03 και σήμερα που έκανα Login στην διαχείριση της κράτησης μου βγάζει ότι η πτήση έχει ακυρωθεί.... και εάν θέλω γίνει επιστροφή χρημάτων ή νέα κράτηση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Είχα κάνει κράτηση εδώ και καιρό για ταξίδι απο Θεσσαλονίκη για Βιέννη 17/03 - 19/03 και σήμερα που έκανα Login στην διαχείριση της κράτησης μου βγάζει ότι η πτήση έχει ακυρωθεί.... και εάν θέλω γίνει επιστροφή χρημάτων ή νέα κράτηση.
Αφού δίνει δύο επιλογές όλα εντάξει νομίζω.
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
Πεμπτη βραδυ 12/3 εγινε ακυρωση πτησης της Ryanair λογω των γεγονοτων,επελεξα επιστροφη ποσου εισητηριων αντι για εναλλακτικες ημερομηνιες,σημερα Δευτερα 16/3 επιστραφηκαν τα χρηματα(Alpha bank)...δε περιμενα τοσο γρηγορα...πιθανων ειναι συνδιασμος ενεργειων της εταιρειας με την τραπεζα...ευγε παντως!
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Πεμπτη βραδυ 12/3 εγινε ακυρωση πτησης της Ryanair λογω των γεγονοτων,επελεξα επιστροφη ποσου εισητηριων αντι για εναλλακτικες ημερομηνιες,σημερα Δευτερα 16/3 επιστραφηκαν τα χρηματα(Alpha bank)...δε περιμενα τοσο γρηγορα...πιθανων ειναι συνδιασμος ενεργειων της εταιρειας με την τραπεζα...ευγε παντως!

για που και απο που εγινε η Ακυρωση? εγω εφευγα στις 13/3 απο Θεσσαλονικη για Βιεννη και εφυγε κανονικα!
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
για που και απο που εγινε η Ακυρωση? εγω εφευγα στις 13/3 απο Θεσσαλονικη για Βιεννη και εφυγε κανονικα!
Αθηνα- Ακαμπα Ιορδανιας (13/3) και επιστροφη (20/3)...το mail ανεφερε πως ακυρωθηκε η πτηση απο Ακαμπα προς Αθηνα στις 20/3 και μας εδωσε την επιλογη αλλαγης ημερομηνιων ή refund,οπως και επιλογη αν θελαμε να ακυρωσουμε ή να αλλαξουμε ημερομηνιες και για την πτηση αναχωρησης
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα, είδα ότι η Ryanair καθηλώνει το στόλο της από 25 Μαρτίου. Παρ όλα αυτά δεν έχει έρθει ακόμα τουλάχιστον email για ακύρωση πτήσης, οπότε δεν μπορώ να προβώ σε ενέργεια για refund έτσι;
Κατά τη γνώμη σας θα στείλει email η εταιρία ότι ακυρώνει την πτήση έτσι;
Είχα μια διχογνωμια σήμερα ότι θεωρείται αυτονόητο εφόσον ανακοίνωσε επίσημα ότι καθηλώνει το στόλο της.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Καλησπέρα, είδα ότι η Ryanair καθηλώνει το στόλο της από 25 Μαρτίου. Παρ όλα αυτά δεν έχει έρθει ακόμα τουλάχιστον email για ακύρωση πτήσης, οπότε δεν μπορώ να προβώ σε ενέργεια για refund έτσι;
Κατά τη γνώμη σας θα στείλει email η εταιρία ότι ακυρώνει την πτήση έτσι;
Είχα μια διχογνωμια σήμερα ότι θεωρείται αυτονόητο εφόσον ανακοίνωσε επίσημα ότι καθηλώνει το στόλο της.
Ευχαριστώ πολύ.
Αυτονόητο δεν είναι τίποτα. Δεν έχω καμία υποχρέωση να παρακολουθώ τι ποστάρει στο οποιοδήποτε μεσο κοινωνικής δικτύωσης η κάθε εταιρεία.
Το μειλ που δήλωσα ειναι ο τρόπος να επικοινωνεί η εταιρεία με εμένα και αυτό το ζήτησε η εταιρεία.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Αυτονόητο δεν είναι τίποτα. Δεν έχω καμία υποχρέωση να παρακολουθώ τι ποστάρει στο οποιοδήποτε μεσο κοινωνικής δικτύωσης η κάθε εταιρεία.
Το μειλ που δήλωσα ειναι ο τρόπος να επικοινωνεί η εταιρεία με εμένα και αυτό το ζήτησε η εταιρεία.
Άρα εφόσον δεν έχω λάβει email από την εταιρία θεωρώ ότι η πτήση θα πραγματοποιηθεί κανονικά
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Κανονικά ναι. Πιστευω επειδη η ρυαν έχει να κάνει με παρα πολλες χιλιάδες ακυρώσεις στέλνει τα μειλ σιγα σιγα για να μην κρασαρουν τα συστήματα τους. Βεβαια όλα αυτά είναι η γνωμη μου γιατι και εγω μειλ περιμένω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom