• Εκπομπή Travelstories!! Δείτε το πρώτο επεισόδιο εδώ και το δεύτερο εδώ

Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

"We do not expect to operate flights during the months of April and May at this time, but this will clearly depend upon Government advice, and we will in all cases comply with these instructions"

Από σημερινή ανακοίνωση της εταιρείας...

ManosElzr

New Member
Ερώτηση , για να γίνει η επιστροφή χρημάτων ή η αλλαγή ημερομηνίας σε πτήσεις της Ryanair θα πρέπει να έχει γίνει πρώτα check-in ή δεν παίζει ρόλο αυτό?

mikrh tsopana

Member
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Κανονικά ναι. Πιστευω επειδη η ρυαν έχει να κάνει με παρα πολλες χιλιάδες ακυρώσεις στέλνει τα μειλ σιγα σιγα για να μην κρασαρουν τα συστήματα τους. Βεβαια όλα αυτά είναι η γνωμη μου γιατι και εγω μειλ περιμένω!!!
Αν ίσχυε αυτό, μπαίνοντας στην κράτηση δε θα έβλεπες ότι η πτήση έχει ακυρωθεί;
Η δική μου πάντως μου δίνει κανονικά και δυνατότητα να κάνω τσεκ-ιν, οπότε περιμένω.

Hugin

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αν ίσχυε αυτό, μπαίνοντας στην κράτηση δε θα έβλεπες ότι η πτήση έχει ακυρωθεί;
Η δική μου πάντως μου δίνει κανονικά και δυνατότητα να κάνω τσεκ-ιν, οπότε περιμένω.
Οσες φορές και αν μπηκα έδειχνε οτι η πτηση θα γινει κανονικα ενώ είχε ανακοινώσει οτι τις ακυρώνει. Χθες ξαφνικά ήρθε μειλ που έλεγε οτι ακυρώνετε και ειχε επιλογη να ζητησω τα χρήματα ή να αλλαξω το εισιτηριο χωρις το τέλος αλλαγής.

Kostassp

Member
Ερώτηση , για να γίνει η επιστροφή χρημάτων ή η αλλαγή ημερομηνίας σε πτήσεις της Ryanair θα πρέπει να έχει γίνει πρώτα check-in ή δεν παίζει ρόλο αυτό?
Δεν χρειάζεται να κάνεις check-in.

zafirenia_83

Member
Το πρόβλημα είναι ότι όσες φορές δοκίμασα να κάνω άίτηση για επιστροφή χρημάτων το μόνο που πήρα σαν απάντηση είναι αυτό

"Συγγνώμη προέκυψε σφάλμα,πληκτρολογήστε εδώ για λεπτομέρειες επικοινωνίας με την Ryanair."

Καμιά ιδέα;

marianino

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδήποτε!!
εμένα μου ήρθε χθές mail για ακυρωση πτήσεων 10-22/04 και εκανα κανονικα την αιτηση για επιστροφή χρημάτων χωρίς κανένα πρόβλημα. Αλλα έχω ακόμα μία κράτηση για τις ίδιες ημερομηνϊες και δεν έχει έρθει ακόμα κάποιο mail..

alice~

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
εμένα μου ήρθε χθές mail για ακυρωση πτήσεων 10-22/04 και εκανα κανονικα την αιτηση για επιστροφή χρημάτων χωρίς κανένα πρόβλημα. Αλλα έχω ακόμα μία κράτηση για τις ίδιες ημερομηνϊες και δεν έχει έρθει ακόμα κάποιο mail..
Σου ήρθε μειλ για τις πτήσεις του Απριλίου δηλαδή; Έχω και εγώ δυο πτήσεις τον Απρίλιο αλλά δεν έχω πάρει κάποια ειδοποίηση ακόμα...

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.520
Μέλη
35.356
Νεότερο μέλος
kostas giannakou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom