Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

Μηνύματα
117
Likes
159
"We do not expect to operate flights during the months of April and May at this time, but this will clearly depend upon Government advice, and we will in all cases comply with these instructions"

Από σημερινή ανακοίνωση της εταιρείας...
 

ManosElzr

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Ερώτηση , για να γίνει η επιστροφή χρημάτων ή η αλλαγή ημερομηνίας σε πτήσεις της Ryanair θα πρέπει να έχει γίνει πρώτα check-in ή δεν παίζει ρόλο αυτό?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Κανονικά ναι. Πιστευω επειδη η ρυαν έχει να κάνει με παρα πολλες χιλιάδες ακυρώσεις στέλνει τα μειλ σιγα σιγα για να μην κρασαρουν τα συστήματα τους. Βεβαια όλα αυτά είναι η γνωμη μου γιατι και εγω μειλ περιμένω!!!
Αν ίσχυε αυτό, μπαίνοντας στην κράτηση δε θα έβλεπες ότι η πτήση έχει ακυρωθεί;
Η δική μου πάντως μου δίνει κανονικά και δυνατότητα να κάνω τσεκ-ιν, οπότε περιμένω.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αν ίσχυε αυτό, μπαίνοντας στην κράτηση δε θα έβλεπες ότι η πτήση έχει ακυρωθεί;
Η δική μου πάντως μου δίνει κανονικά και δυνατότητα να κάνω τσεκ-ιν, οπότε περιμένω.
Οσες φορές και αν μπηκα έδειχνε οτι η πτηση θα γινει κανονικα ενώ είχε ανακοινώσει οτι τις ακυρώνει. Χθες ξαφνικά ήρθε μειλ που έλεγε οτι ακυρώνετε και ειχε επιλογη να ζητησω τα χρήματα ή να αλλαξω το εισιτηριο χωρις το τέλος αλλαγής.
 

Kostassp

Member
Μηνύματα
47
Likes
77
Ερώτηση , για να γίνει η επιστροφή χρημάτων ή η αλλαγή ημερομηνίας σε πτήσεις της Ryanair θα πρέπει να έχει γίνει πρώτα check-in ή δεν παίζει ρόλο αυτό?
Δεν χρειάζεται να κάνεις check-in.
 

zafirenia_83

Member
Μηνύματα
74
Likes
103
Το πρόβλημα είναι ότι όσες φορές δοκίμασα να κάνω άίτηση για επιστροφή χρημάτων το μόνο που πήρα σαν απάντηση είναι αυτό

"Συγγνώμη προέκυψε σφάλμα,πληκτρολογήστε εδώ για λεπτομέρειες επικοινωνίας με την Ryanair."

Καμιά ιδέα;
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδήποτε!!
εμένα μου ήρθε χθές mail για ακυρωση πτήσεων 10-22/04 και εκανα κανονικα την αιτηση για επιστροφή χρημάτων χωρίς κανένα πρόβλημα. Αλλα έχω ακόμα μία κράτηση για τις ίδιες ημερομηνϊες και δεν έχει έρθει ακόμα κάποιο mail..
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
εμένα μου ήρθε χθές mail για ακυρωση πτήσεων 10-22/04 και εκανα κανονικα την αιτηση για επιστροφή χρημάτων χωρίς κανένα πρόβλημα. Αλλα έχω ακόμα μία κράτηση για τις ίδιες ημερομηνϊες και δεν έχει έρθει ακόμα κάποιο mail..
Σου ήρθε μειλ για τις πτήσεις του Απριλίου δηλαδή; Έχω και εγώ δυο πτήσεις τον Απρίλιο αλλά δεν έχω πάρει κάποια ειδοποίηση ακόμα...
 

Mario2020

Member
Μηνύματα
33
Likes
56
Πεμπτη βραδυ 12/3 εγινε ακυρωση πτησης της Ryanair λογω των γεγονοτων,επελεξα επιστροφη ποσου εισητηριων αντι για εναλλακτικες ημερομηνιες,σημερα Δευτερα 16/3 επιστραφηκαν τα χρηματα(Alpha bank)...δε περιμενα τοσο γρηγορα...πιθανων ειναι συνδιασμος ενεργειων της εταιρειας με την τραπεζα...ευγε παντως!
Εγω περιμενω ακομη τα χρηματα απο FR στο BER-SKG 21.03.20...
 
Μηνύματα
117
Likes
159
Καλησπέρα σε όλους.

Είχα πτήση για Βαρκελώνη για 8/5 η οποία προφανώς ακυρώθηκε.

Έκανα την διαδικασία του refund.

Στο τέλος εμφανίστηκε απλά ένα μήνυμα: ¨|Ευχαριστούμε για την αίτηση αποζημίωσης σας. Δείτε παρακάτω λεπτομέρειες..."

Δεν έπρεπε να έρθει και κάποιο αυτοματοποιήμενο email;
 
Last edited:

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Εμενα η Ryanair οταν μου ακυρωσε πτηση μεσα στη νυχτα και με αφησε στην Κρακοβια για εξτρα 3 μερες (τοτε ειχε την επομενη που με εβαλε) μου εδωσε μεγαλη αποζημιωση, πολυ πανω απ τα εξοδα 2-3 ημερων.

Δεν ξερω γιατι τρωει τετοιο κραξιμο.

Και συμφωνω και με τις προσφατες δηλωσεις του CEO της που ειπε οτι με κενα middle seats κλπ δε θα απογειωσει τα αεροπλανα του. Δε θα χασουμε τις φτηνες αεροπορικες μετακινησεις μας προς χαριν του φοβου καποιων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom