Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Εμενα η Ryanair οταν μου ακυρωσε πτηση μεσα στη νυχτα και με αφησε στην Κρακοβια για εξτρα 3 μερες (τοτε ειχε την επομενη που με εβαλε) μου εδωσε μεγαλη αποζημιωση, πολυ πανω απ τα εξοδα 2-3 ημερων.

Δεν ξερω γιατι τρωει τετοιο κραξιμο.

Και συμφωνω και με τις προσφατες δηλωσεις του CEO της που ειπε οτι με κενα middle seats κλπ δε θα απογειωσει τα αεροπλανα του. Δε θα χασουμε τις φτηνες αεροπορικες μετακινησεις μας προς χαριν του φοβου καποιων.
Μάλλον δεν έχεις καταλάβει σε τι πράγμα αναφερόμαστε. Δες το θέμα σχετικά με την ακύρωση αεροπορικών λόγω του ιού. Δεν θα μας επιστρέψει τίποτα και αν το κάνει,θα το κάνει μετά από έναν χρόνο.
 

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
760
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ
Κ εμένα το ίδιο μου ακύρωσε την πτήση για Μπορντώ 10/5 αλλά η πτήση επιστροφής δεν ακυρώθηκε ακομα.δεν μου δίνει επιλογή για voucher μονο αλλαγή ημερομηνίας κ επιστροφή χρημάτων.επιστροφη θα γίνει για όλο το ποσό ή μόνο για την πτήση που ακυρώθηκε??? Γνωρίζει μήπως κάποιος?
 

Kostassp

Member
Μηνύματα
47
Likes
77
Κ εμένα το ίδιο μου ακύρωσε την πτήση για Μπορντώ 10/5 αλλά η πτήση επιστροφής δεν ακυρώθηκε ακομα.δεν μου δίνει επιλογή για voucher μονο αλλαγή ημερομηνίας κ επιστροφή χρημάτων.επιστροφη θα γίνει για όλο το ποσό ή μόνο για την πτήση που ακυρώθηκε??? Γνωρίζει μήπως κάποιος?
Η κάθε κράτηση έχει έναν κωδικό που περιλαμβάνει και την αναχώρηση και την επιστροφή.
Η πτήση επιστροφής που δεν έχει ακυρωθεί ακόμα λογικά θα ακυρωθεί τις επόμενες ημέρες.
Αν ζητήσεις αλλαγή ημερομηνίας ή επιστροφή χρημάτων θα πρέπει στην αντίστοιχη αίτηση σου να πληκτρολογήσεις τον κωδικό κράτησης , οπότε θα συμπεριληφθούν αυτόματα και οι δύο πτήσεις και φυσικά και το συνολικό ποσό της κράτησης.
 

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
760
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ
Η κάθε κράτηση έχει έναν κωδικό που περιλαμβάνει και την αναχώρηση και την επιστροφή.
Η πτήση επιστροφής που δεν έχει ακυρωθεί ακόμα λογικά θα ακυρωθεί τις επόμενες ημέρες.
Αν ζητήσεις αλλαγή ημερομηνίας ή επιστροφή χρημάτων θα πρέπει στην αντίστοιχη αίτηση σου να πληκτρολογήσεις τον κωδικό κράτησης , οπότε θα συμπεριληφθούν αυτόματα και οι δύο πτήσεις και φυσικά και το συνολικό ποσό της κράτησης.
Σε ευχαριστώ πολύ!!!!
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα σας!γνωριζουμε μεχρι ποτε εχει απαγορευσεις των πτησεων της η ryanair απο αθηνα?επειδη εχω κλεισμενα ταξιδια των ιουλιο και μεχρι τωρα δεν εχει ακυρωσει/ενημερωσει για κατι.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
καλησπερα σας!γνωριζουμε μεχρι ποτε εχει απαγορευσεις των πτησεων της η ryanair απο αθηνα?επειδη εχω κλεισμενα ταξιδια των ιουλιο και μεχρι τωρα δεν εχει ακυρωσει/ενημερωσει για κατι.
μολις τωρα μιλησα με ryanair απιστευτο αλλα αληθινο....εχω κανει κρατηση για αυγουστο,εδωσα στοιχεια κλπ...τον επρηξα κι ολας,αν δοκιμασεις τωρα παντως ειναι ον λαιν.να ρωτησεις κατι.καλη επιτυχια!παντως για αυγουστο ειναι οκ....για ρωτα να δεις τι παιζει.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
καλησπερα σας!γνωριζουμε μεχρι ποτε εχει απαγορευσεις των πτησεων της η ryanair απο αθηνα?επειδη εχω κλεισμενα ταξιδια των ιουλιο και μεχρι τωρα δεν εχει ακυρωσει/ενημερωσει για κατι.
Μόλις μου έστειλε η Ryanair αλλαγή ώρας της πτήσης μου Μάλτα - Αθήνα στις 30 Ιουλίου. Η αλλαγή είναι ασήμαντη χρονικά, ούτε μισάωρο, αλλά συμπτωματικά μόλις διάβασα συνέντευξη του O'Leary ότι η Ryanair θα ακυρώσει τις πτήσεις της "τουλάχιστον έως τον Ιούλιο ". Η πρόβλεψή του είναι ότι η κατάσταση στις αερομεταφορές δεν θα ομαλοποιηθει πριν το 2022, οπότε και θα επιστρέψει, καλώς εχόντων των πραγμάτων, στα επίπεδα του 2019.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Και στο σεναριο που λες μεχρι το 2022 οι τιμες πως θα ειναι; Χαμηλοτερες για να τραβηξουν κοσμο και να επανεκινησουν τις πτησεις η οι τιμες σε εξωφρενικες τιμες με αποτελεσμα να γινονται λιγες πτησεις με αδεια αεροπλανα.
Δεν ξερω κατα ποσο ο Βασιλακης και ο Olery καταλαβαινουν οτι η αναπτυξη ηρθε απο την... πλεμπα, δηλαδη εμας που ψαχνουμε φτηνες πτησεις, οχι απαραιτητα 9ευρω το δρομολογιο αλλα παντως φτηνες.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και στο σεναριο που λες μεχρι το 2022 οι τιμες πως θα ειναι; Χαμηλοτερες για να τραβηξουν κοσμο και να επανεκινησουν τις πτησεις η οι τιμες σε εξωφρενικες τιμες με αποτελεσμα να γινονται λιγες πτησεις με αδεια αεροπλανα.
Δεν ξερω κατα ποσο ο Βασιλακης και ο Olery καταλαβαινουν οτι η αναπτυξη ηρθε απο την... πλεμπα, δηλαδη εμας που ψαχνουμε φτηνες πτησεις, οχι απαραιτητα 9ευρω το δρομολογιο αλλα παντως φτηνες.
Ειδικά για την Ryanair δύσκολο να γίνουν προβλέψεις. Γενικά για τις αερομεταφορές όλοι περιμένουμε να δούμε πώς θα διαμορφωθούν, αν θα γυρίσουμε σε καταστάσεις που θυμάμαι μικρή που πήγαινε κάποιος μια φορά την πενταετία Λονδίνο και θεωρείτο το ταξίδι της ζωής του, όνειρο.
Ένα σενάριο είναι πως τον πρώτο καιρό οι τιμές θα είναι αρκετά προσιτές ώστε να αποκατασταθεί σιγά σιγά η εμπιστοσύνη του κόσμου και να γεμίσουν όπως γεμίσουν τα αεροπλάνα. Θα πάρει καιρό πάντως να γυρίσουμε σε προ -Covid κατάσταση, η Lufthansa μιλάει για πάνω από χρόνο και μιλάμε πάντα για σταθερά ομαλές συνθήκες.
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
εμενα η ρυανναιρ απο 22 μαρτιου που ακυρωσε πτηση δεν μου εχει επιστρεψει χρηματα λογω λεει φορτου εργασιας και συνθηκων για να δουμε ποτε θα μπουνε στο λογαριασμο
 
Μηνύματα
119
Likes
163
Καλησπέρα.

Σε ακυρωμένη πτήση της ryan air στην οποία έχω αναφερθεί σε προηγούμενο post έκανα την αίτηση για refund. Σήμερα εστάλη mail όπου με καλεί να προβώ σε χρήση voucher. Προφανώς δεν επιθυμώ κάτι τέτοιο.

Έχει πιο κάτω την εξής πρόταση: If you do not wish to accept this voucher option and wish to move your flight or request a refund, please click here to contact us.

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να ξανακάνω αίτηση για refund; Πιο πάνω αναφέρει το εξής: Customers who choose not to accept a free move or voucher will receive their refund in due course, once this crisis has passed. Over the coming weeks and months, we will be working hard to process refund requests as quickly as we can.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom