Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Μεχρι και σήμερα δεν έχω πάρει χρήματα απο 2 πτήσεις Απριλίου. Εχει συμβεί σε άλλον κατι παρόμοιο? Συμφωνα με το σαιτ τους μεχρι τέλος Ιουλιου θα ειχαν επιστρεψει και τις ακυρωμένες πτήσεις Μαιου - Ιουνιου.
 

ManosElzr

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Μεχρι και σήμερα δεν έχω πάρει χρήματα απο 2 πτήσεις Απριλίου. Εχει συμβεί σε άλλον κατι παρόμοιο? Συμφωνα με το σαιτ τους μεχρι τέλος Ιουλιου θα ειχαν επιστρεψει και τις ακυρωμένες πτήσεις Μαιου - Ιουνιου.
Εγώ περιμένω για πτήση Μαϊου, και κανένα φως μέχρι σήμερα. Εύχομαι να τα επιστρέψουν σύντομα σε όλους.
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.313
Καλημερα,

Με τα πολλα και συχνη επικοινωνια, απο τον Ιουνιο, και μπολικο chat μου εστειλαν στις 30/07 αυτο το μεηλ,

Please do not reply to this email
Ryanair Group Customer Care (Ryanair DAC, Lauda & Malta Air)
Our Ref: ΧΧΧΧΧΧ
Dear Customer,
We acknowledge your request for a refund in lieu of a travel voucher for your unused booking.
We confirm that your refund request has been processed back to the form of payment used to pay for your booking. Your issuing bank will take 5-7 working days to process this refund amount back to your account.
The amount refunded to your credit/debit card/method of payment is
EUR-XXX.XX Payment Method:Balancing
EUR-XXX.XX Payment Method:COVID VO refused
Please note the travel voucher issued has been voided and can no longer be used.
Yours sincerely,
Ryanair Group Customer Care (Ryanair DAC, Lauda & Malta Air)

Ελπιζω να σταθουν στα λογια τους και να τα δω στην καρτα μου. Απο την KLM η συζυγος ακομαααααααααα περιμενει! Οχι τπτ αλλο αλλα δεν θελουμε να γινωμε μετοχοι σε αερ. εταιρειες :)

H δε Aegean της εχει αλλαξει την αναχωρηση ισαμε 2-3 φορες και τις κανει προταση να ολοκληρωσει το ταξισι με αλλη εταιρεια της STAR Alliance.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Μεχρι και σήμερα δεν έχω πάρει χρήματα απο 2 πτήσεις Απριλίου. Εχει συμβεί σε άλλον κατι παρόμοιο? Συμφωνα με το σαιτ τους μεχρι τέλος Ιουλιου θα ειχαν επιστρεψει και τις ακυρωμένες πτήσεις Μαιου - Ιουνιου.
Κι εγώ περιμένω για πτήση αρχές Απριλίου...
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.313
Φρέσκο και σημερινό, τώρα που ο COVID-19 πήρε τα πάνω του και τα ταξίδια μου φαίνονται πολύ πολυ μακρινά. Σαν το τραγουδι του Σταματη που λεει..."ενα ονειρο τρελο, ονερο απατηλοο".
Καλύτερα όπως λένε οι παλιοί, γιατί και γω παλιός είμαι..."κάλιο τρία και στο χέρι παρά voucher και καρτέρι".

Για πτήση με αναχώρηση 13/06 με επιστροφή 20/06, 3 εισιτήρια.

Screenshot_2020-08-04 winbank web banking.png
 
Last edited:

Arietta

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα κ απο μενα... ειχα κλεισει κ γω εισιτηρια με ryanair, τον απριλιο,τα οποια ακυρωθηκαν βεβαια,αλλα επελεξα αλλαγη ημερομηνιας κ τα μετεφερα σεπτεμβριο. Δυστυχως ομως λογω της μειωσης των πτησεων,η Ryanair μου εστειλε ενα mail στο οποιο με ενημερωνε,οτι υπαρχει αλλαγξ στην πτξση επιστροφης μου,την οποια την μεταφερει για 2 μερες μετά κ αν θελω η να δεχτω την αλλαγή η να συμπληρωσω την φορμα επιστροφης χρηματων. Επελεξα το δεύτερο,αλλα εχει περασει μια βδομαδα κ δεν με εχουν ενημερωσει.Στο λογαριασμο μου φαίνονται τα στοιχεια της πτησης κανονικα. Μετα απο ποσο διαστημα θα με ενημερωσουν για την επιστροφη η voucher?
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
το ταξιδι για μαλτα που ειχαμε κανονησει δεν θα γινει,οχι απ την εταιρια,αλλα γιατι ζητουν αρνητικο τεστ απο εμας 72 ωρες πριν ερθουμε υπαρχει καποιος τροπος να παρουμε καποια χρηματα πισω;ή να κανουμε αλλαγη πτησης για αλλο μερος,αλλο χρονικο διαστημα;λεει η εταιρια πως δεν χρεωνουν αλλαγη τελους πτησης αλλα καμια σχεση χρεωνουν και με το παραπανω.τι μπορω να κανω εχετε υπ οψην σας;
 
Μηνύματα
137
Likes
125
το ταξιδι για μαλτα που ειχαμε κανονησει δεν θα γινει,οχι απ την εταιρια,αλλα γιατι ζητουν αρνητικο τεστ απο εμας 72 ωρες πριν ερθουμε υπαρχει καποιος τροπος να παρουμε καποια χρηματα πισω;ή να κανουμε αλλαγη πτησης για αλλο μερος,αλλο χρονικο διαστημα;λεει η εταιρια πως δεν χρεωνουν αλλαγη τελους πτησης αλλα καμια σχεση χρεωνουν και με το παραπανω.τι μπορω να κανω εχετε υπ οψην σας;
Καλησπέρα, ηταν να παμε κ εμεις Μαλτα αυτη την εβδομάδα και δεν πηγαμε για τον ιδιο λογο. Ηθελα να μεταφερω τις πτησεις για καποιο αλλο διαστημα , αλλα η ραινειρ μου ζητησε 200 ευρω για αλλαγή. Απο οτι καταλαβα, δωρεαν γίνεται μονο αν το κανετε 7 ημέρες πριν το ταξιδι .Οποτε δεν εκανα τη μεταφορα και απλα εχασα τα λεφτα . Ευτυχώς, προλαβα στο τσακ να ακυρώσω το ξενοδοχείο χωρίς χρεωση. :(((
 
Last edited:

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Καλησπέρα, ηταν να παμε κ εμεις Μαλτα αυτη την εβδομάδα και δεν πηγαμε για τον ιδιο λογο. Ηθελα να μεταφερω τις πτησεις για καποιο αλλο διαστημα , αλλα η ραινειρ μου ζητησε 200 ευρω για αλλαγή. Απο οτι καταλαβα, δωρεαν γίνεται μονο αν το κανετε 7 ημέρες πριν το ταξιδι .Οποτε δεν εκανα τη μεταφορα και απλα εχασα τα λεφτα . Ευτυχώς, προλαβα στο τσακ να ακυρώσω το ξενοδοχείο χωρίς χρεωση. :(((
ουτε κι εγω μπορω να κανω κατι μην νομιζεις που ειμαι 8 μερες πριν την πτηση,ασε που κανεις δεν ενημερωνει...αλλαγη πτησης μονο εως 12/20 και αναλογως το μερος,την ωρα κλπ καμια σχεση...280 μου ζητησαν εξτρα αν ειναι δυνατον.
 

Mario2020

Member
Μηνύματα
33
Likes
56
Δεν εχω λαβει ακομη το ποσο απο πτησεις ryanair απο τα τελη Μαρτιου. Συμπληρωσα τη φορμα αλλα δεν εγινε καμια επιστροφη ποσου. Βλεπω οτι καποιοι εδω μεσα εχουν λαβει το ποσο λογω κορωνοακυρωσης.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Δεν εχω λαβει ακομη το ποσο απο πτησεις ryanair απο τα τελη Μαρτιου. Συμπληρωσα τη φορμα αλλα δεν εγινε καμια επιστροφη ποσου. Βλεπω οτι καποιοι εδω μεσα εχουν λαβει το ποσο λογω κορωνοακυρωσης.
Αφού δεν έβλεπα εξέλιξη, παρά τις διαβεβαιώσεις τους, απέστειλα ξανά την παρακάτω φόρμα και την επόμενη έλαβα e-mail για refund.
https://onlineform.ryanair.com/gr/el/cash-refund
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.765
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom