Ακύρωση Ταξιδιού και πώληση εισιτηρίων

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
απο το booking...
Στους ορους του δικλινου λεει"Ακυρωση :για ακυρωσεις η αλλαγες τουλαχιστον 3 μερες πριν την αφιξη δεν θα υπαρξει χρεωση.Για ακυρωσεις η αλλαγες αργοτερα η μη εμφανιση,θα χρεωθειτε 100%της πρωτης νυχτας."
"Προπληρωμη:100%της πρωτης νυχτας θα χρεωθει τουλαχιστον 3 μερες πριν την αφιξη"
Αρα αν ακυρωσεις 4 μερες πριν πας,δεν πληρωνεις τιποτα....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Να μιλήσεις. Οι όροι αναφέρουν ότι έως 3 μέρες πριν δεν θα υπάρξει χρέωση. Λέει ότι χρεώνεται η πρώτη νύχτα, αλλά το ποσό θα σου επιστραφεί αν ακυρώσεις έγκαιρα.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Πραγματικά μπερδεύομαι. Όπως μου το εξηγείς το καταλαβαίνω αλλά διαβάζοντας τι μου εμφανίζει όταν παω να ακυρώσω καταλαβαίνω ότι θα χρεωθω την πρώτη βραδιά. Δεν ξέρω
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αν δοκιμάσεις τώρα να κάνεις ακύρωση νομίζω σου λέει οτι θα χρεωθείς το ποσό αυτό ή δεν θα χρεωθείς τίποτα.Δοκιμάσε το αλλά μην πατήσεις την τελική ακύρωση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Μίλησε με την booking στο τηλέφωνο και διευκρίνησέ το από κει, τζάμπα είναι. Μην ταλαιπωρείσαι με υποθέσεις.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Πραγματικά μπερδεύομαι. Όπως μου το εξηγείς το καταλαβαίνω αλλά διαβάζοντας τι μου εμφανίζει όταν παω να ακυρώσω καταλαβαίνω ότι θα χρεωθω την πρώτη βραδιά. Δεν ξέρω
Δες το μειλ της επιβεβαιωσης της κρατησης σου...εκει λεει πεντακαθαρα τι θα χρεωθεις και ποτε.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Ευχαριστώ παιδια, το τσεκαρα και όντως η χρέωση ακύρωσης είναι 49€ για κάθε κράτηση δλδ 98€, οπότε όποιος ενδιαφέρεται ας με ενημερώσει
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Καλημέρα στην παρέα ,

Επαγγελματικοί λόγοι με αναγκάζουν να ακυρώσω ένα ταξίδι που οργάνωνα για τον Απρίλιο σε Βενετία.

Λόγω του οτι το ταξίδι προς την Βενετία το είχα βρεί σε πολύ ελκυστικό ναύλο θεωρώ πως πιθανόν κάποιος συμφορουμίτης να ενδιαφέρεται για να ταξιδέψει αυτός.

Το κόστος είναι 65,00€ οι ναύλοι για δύο άτομα με χειραποσκευή και μια επιπλέον βαλίτσα , πλέον το κόστος αλλαγής ονομάτων (40 € έκαστος) ήτοι συνολικά 145,00 € για δύο άτομα. Ο ναύλος περιλαμβάνει μόνο την αναχώρηση από Αθήνα , Δευτέρα 20/04/2015 , 20:50 το βράδυ.

Εαν κάποιος ενδιαφέρεται και θέλει ίσως και να το συνδυάσει και με κάποιο άλλο κοντινό προορισμό και να επιστρέψει από εκεί προς Αθήνα ας μου στείλει μήνυμα.
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Αθηνα βενετια ? ποια εταιρεια ?
Volotea , τα είχα κλείσει τον Νοέμβριο όταν ανακοίνωσε τα δρομολόγια.
http://www.volotea.com/en το επίσημο site τους.
Να σημειώσω πως η ανάλυση του ναύλου έχει ως εξής : 30,00 € η επιπλέον αποσκευή , 15,00 € οι επιλεγμένες θέσεις , 20,00 € τα εισιτήρια
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μονο που τωρα εχει 92 στο σαιτ της εταιρειας και απο 66 στις μηχανες..με 72,5 που το δινεις δεν ειναι καθολου ελκυστικη προσφορα...
Πλην βαλιτσας ισως, αν ενδιαφερει κανενα..
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Ναι Samion το έχω δεί. Στις μηχανές αναζήτησης δίχως βαλίτσα και επιλογή θέσης μου τα εμφανίζει ήδη στα 150,00€ χωρίς τις πρόσθετες παροχές που είχα προπληρώσει. Το "γαμώτο" είναι στο κόστος αλλαγής ονόματος.
Απλά μπορεί όπως είπες κάποιος να θέλει να ταξιδέψει και κάπου αλλού εκτος Βενετίας οπότε η βαλίτσα θα του είναι χρήσιμη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.794
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom