Αλεξιπτωτο πλαγιας

paragianna75

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
astana-kazakhstan?
Ταξίδι-Όνειρο
Namimbia
Έκανα 7 χρόνια παραπέντε, κ ακόμα έχω επαφές με το άθλημα.Οτι θέλεις να με ρωτήσεις είμαι στη διάθεσή σου.Ρίξε μια ματιά στο sky.gr - Paragliding in Greece - Αλεξίπτωτο πλαγιάς
Τόσα χρόνια έκανα με δικό μου εξοπλισμό εννοείται και δεν είχα το παραμικρό ατύχημα, extreme sport είναι και υπάρχει ρίσκο βέβαια αλλά αν ακολουθείς τους κανόνες και σέβεσαι τον καιρό είναι ένα άθλημα που θα σου δώσει μεγάλες συγκινήσεις :)
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Ε, λοιπόν, κι εγώ γι αυτό το εγκατέλειψα, παρόλο που μου άρεσε πολύ κι ύστερα από αρκετές πτήσεις από Κιθαιρώνα και Μεγάλο Πεύκο...τα πάντα είναι θέμα πεπειραμένου και υπεύθυνου εκπαιδευτή. Όταν βλέπεις πως, ενώ όλες οι υπόλοιπες σχολές ακυρώνουν και φεύγουν λόγω κακών καιρικών συνθηκών, εσύ μένεις, κι όχι μόνο, αλλά αρχάριοι και έμπειροι, καινούργιοι και παλιοί πετάνε όλοι μαζί, τότε είναι καιρός να το ξανασκεφτείς...Ως εμπειρία πάντως, είναι συγκλονιστική...
Γειά σου ρε Ρόζα!!!!Γι αυτό σε πάω!!!Εγώ λέω να πάμε καμμιά Κυριακή Κιθαιρώνα για καφεδάκι (έχει ωραίο κιόσκι) και να θαυμάσουμε το υπέροχο αυτό θέαμα..Κι όποιος θέλει κάνει κι όλας;)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Γειά σου ρε Ρόζα!!!!Γι αυτό σε πάω!!!Εγώ λέω να πάμε καμμιά Κυριακή Κιθαιρώνα για καφεδάκι (έχει ωραίο κιόσκι) και να θαυμάσουμε το υπέροχο αυτό θέαμα..Κι όποιος θέλει κάνει κι όλας;)
Οκ μεσα ειμαι ! Αλλα κατα νοεμβρη μερια!
 

paragianna75

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
astana-kazakhstan?
Ταξίδι-Όνειρο
Namimbia
Sapienza το κιόσκι εδώ και μερικά χρόνια είναι απλά ένα ερείπιο, δεν λειτουργεί πια η καφετέρεια δυστυχώς, όμως το θέαμα συνεχίζει ;)
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Sapienza το κιόσκι εδώ και μερικά χρόνια είναι απλά ένα ερείπιο, δεν λειτουργεί πια η καφετέρεια δυστυχώς, όμως το θέαμα συνεχίζει ;)
Κρίμα γιατί ήταν όλα τα λεφτά...:(
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Γειά σου ρε Ρόζα!!!!Γι αυτό σε πάω!!!Εγώ λέω να πάμε καμμιά Κυριακή Κιθαιρώνα για καφεδάκι (έχει ωραίο κιόσκι) και να θαυμάσουμε το υπέροχο αυτό θέαμα..Κι όποιος θέλει κάνει κι όλας;)
Ε, αυτό πια, δεν έχει ξαναγίνει!!! Συνάντηση travelstories στον αέρα!!!!!:haha::haha::haha:
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
παιδιά εχει πρωταθλημα παραπέντε αυτο το σαββατοκύριακο στην αμφίκλεια! η paragianna εγώ και η neraida θα ειμαστε εκει!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
θα σας πω την Δευτερα αν το τολμησα ή οχι...
Κανονισε γιατι σε θελουμε αρτιμελη για επομενες επικινδυνες αποστολες!!
Το κατεχεις το αθλημα? Μην πας και κουτρουβαλιαστεις. Θα εχει και δασκαλο το θεμα?
Δεν πας καλυτερα στην μεγαλη των μπατσων σχολη, για να μεινουμε ησυχοι οι υπολοιποι?
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Κανονισε γιατι σε θελουμε αρτιμελη για επομενες επικινδυνες αποστολες!!
Το κατεχεις το αθλημα? Μην πας και κουτρουβαλιαστεις. Θα εχει και δασκαλο το θεμα?
Δεν πας καλυτερα στην μεγαλη των μπατσων σχολη, για να μεινουμε ησυχοι οι υπολοιποι?
:D:D:D:D:D
δεν το κατεχω...
αν ανεβω, δεν θα ανεβω μονη μου...
ελπιζω να γυρισω safe and sound... οπως παω δηλαδη.... :):)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.547
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω κάνει στη Βενεζουέλα. Εμ, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα κιόλας, ωραία ήταν, καλή η θέα... αλλά τα τελευταία λεπτά βαρέθηκα κιόλας. Λίγο αργό ήταν, λίγο πέρα-δώθε... Χαίρομαι που το δοκίμασα αλλά δε νομίζω πως θα ξανακάνω, μάλλον του έλειπε η αδρεναλίνη της ελεύθερης πτώσης ή του μπάντζι, με εξαίρεση την απογείωση.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Έχω κάνει στη Βενεζουέλα. Εμ, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα κιόλας, ωραία ήταν, καλή η θέα... αλλά τα τελευταία λεπτά βαρέθηκα κιόλας. Λίγο αργό ήταν, λίγο πέρα-δώθε... Χαίρομαι που το δοκίμασα αλλά δε νομίζω πως θα ξανακάνω, μάλλον του έλειπε η αδρεναλίνη της ελεύθερης πτώσης ή του μπάντζι, με εξαίρεση την απογείωση.

Α ρε Γιωργο αυτο ακριβως σκεφτομουνα την αδρεναλινη ! Βαρεθηκες κιολας; Μμμ οκ! Σε ευχαριστω για την απαντηση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.883
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom