Αλησμόνητα βράδια στα μπαράκια του κόσμου

Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Λονδίνο, The Worlds End, με το που βγαίνεις από το σταθμό του Camden. Χειμώνας του '90, βράδια Παρασκευής, φοιτιτόκοσμος, ατέλειωτα pints από Murphys, φίλοι καλοί που πια έχουμε χαθεί....
 

verde

Member
Μηνύματα
38
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αστυπάλαια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική, Λατινική Αμερική
ρε παιδια ξερει κανεις απο τους λονδρεζους της παρεας ενα κλαμπ/μπαρ κοντα στην oxford street(χωρις να ειμαι 100% σιγουρος για αυτο)το οποιο λεγεται 24 ή 22 ή 25 καπως ετσι τεσπα 20κατι...ειχα παει ενα βραδυ με κατι γνωστους κ εκαναν ντου κατι μπατσοι με πολιτικα κ μας εδιωξαν ολους...δεν εχω ξαναπαει απο τοτε αλλα αν ξερει καποιος ας μου πει τι παιζει...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
ρε παιδια ξερει κανεις απο τους λονδρεζους της παρεας ενα κλαμπ/μπαρ κοντα στην oxford street(χωρις να ειμαι 100% σιγουρος για αυτο)το οποιο λεγεται 24 ή 22 ή 25 καπως ετσι τεσπα 20κατι...ειχα παει ενα βραδυ με κατι γνωστους κ εκαναν ντου κατι μπατσοι με πολιτικα κ μας εδιωξαν ολους...δεν εχω ξαναπαει απο τοτε αλλα αν ξερει καποιος ας μου πει τι παιζει...
θυμάμαι το Bar 24 που είναι σχετικά κοντά και είχε κάτι κουμπιά στα τραπέζια για να παραγγέλνεις χωρίς να σηκώνεσαι... για εφόδους και υπόκοσμο δεν είχα δεί κάτι αλλά το μαγαζάκι ήταν συμπαθητικό.
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Abaco
C/. Sant Joan, 1
La Lonja, Palma de Mallorca
Tel. +34 971 71 49 39
ετυχε να περναω απεξω, ανοιξε λιγο η πορτα κοιταξαμε και μειναμε αφωνοι!
δεν επιτρεπεται να βγαλεις φωτο αλλα στο ιντερνετ βρηκα τρεις! θα γυρναγα στο νησι μονο για αυτο το μπαρ!!
στην φωτο δεν ξερω ποιος ειναι ..
 

Attachments

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
raja ampat
κανενα μπαρ στο Μπουενος Αιρες ?
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Bellman Bar στο Kreuzberg στο Βερολίνο! Λίγο βαρύ το ντεκόρ αλλά νιώθεις σε άλλη εποχή. Χαμηλή μουσική (λίγο περίεργη) αλλά ο κόσμος πρόσχαρος και κοινωνικός. Σε δύο βράδια εκεί γνωρίσαμε κόσμο και κοσμάκη, μας καλέσαν σε εγκαίνια γκαλερί και κουβεντιάσαμε κυρίως για θέατρο και κουλτούρα. Απίστευτη ποικιλία κρασιών.
Bellman Bar
Reichenberger Str. 103 , 10999 Berlin - Kreuzberg
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Yemen
Bellman Bar στο Kreuzberg στο Βερολίνο! Λίγο βαρύ το ντεκόρ αλλά νιώθεις σε άλλη εποχή. Χαμηλή μουσική (λίγο περίεργη) αλλά ο κόσμος πρόσχαρος και κοινωνικός. Σε δύο βράδια εκεί γνωρίσαμε κόσμο και κοσμάκη, μας καλέσαν σε εγκαίνια γκαλερί και κουβεντιάσαμε κυρίως για θέατρο και κουλτούρα. Απίστευτη ποικιλία κρασιών.
Bellman Bar
Reichenberger Str. 103 , 10999 Berlin - Kreuzberg
:clap: νομίζω ότι εκεί πέρασα ένα πανέμορφο βράδυ με κρασί και κουβέντα. Μας πήγανε δυο φίλες μας βερολινέζες! Δυστυχώς έχω μνημονικό ιχθύος και δεν κρατούσα και καμιά σημείωση... Ευτυχώς που υπάρχει και το travelstories.

Πάντως, πολύ ωραία μαγαζάκια βρήκα γενικώς στο Kreuzberg...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Δε πήγα ο ίδιος αλλά έμαθα ότι ενδιαφέρουσα εμπειρία είναι το Ice Barcelona. Μπάρα απο πάγο ακριβώς μπροστά στη παραλία... Μάλλον πολύ μπιτ για τα δικά μου γούστα αλλά αν βρεθώ στη Βαρκελώνη σίγουρα θα το επισκεφθώ μόνο και μόνο για τον πάγο.

Icebarcelona
Ramon Trias Fargas 2
08005 Barcelona
 

zante

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
μπαρ

Μπυραρία Zlatky kas (ή κάπως έτσι), στην Πράγα, κοντά στη στάση του μετρό Andel, απέναντι από το ξενοδοχείο Ibis και κάτω από το κτίριο της L' Oreal. Δεν θυμάμαι και άλλα μπαράκια που να έχω επισκεφτεί στα εξωτερικά, εδώ που τα λέμε :roll:....θυμάμαι ένα ωραίο bistro στις Βρυξέλλες το Coupile de folle, αλλά εκεί είχα πάει πριν από 15 χρόνια:shock:. Λετε να υπάρχει ακόμα;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.428
Likes
7.804
Άγιος Δομήνικος: beach party με μερένγκε μουσική, οργανωμένο από ντόπιους, πίνοντας Brugal
Μαλδίβες: κοκτέιλ υπό το φώς του φεγγαριού
Μπανγκόκ (προ ολίγων ημερών): "Sirocco" στον 64ο όροφο του ξενοδοχείου Lebua η πιο ιλιγγιώδης θέα για να πίνεις το ποτό σου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Άγιος Δομήνικος: beach party με μερένγκε μουσική, οργανωμένο από ντόπιους, πίνοντας Brugal
Εχεις δικιο varioathens τα καλυτερα μπαρακια και αυτα που μου εχουν μεινει ειναι τα μικρα ντοπια , ουτε περιτεχνοι φωτισμοι , ουτε πολυτελειες.
Aν και αυτο που μου ηρθε στο μυαλο διαβαζοντας το θεμα ηταν το Lazy Lizard στο Μπελιζ , δισταζα να το αναφερω γιατι ηταν απλα ενα ετοιμορροπο ξυλινο μπαρακι πανω στο σπλητ , το σημειο που χωριζε το νησι στα δυο. Αν το δεις σε φωτο , αναρωτιεσαι τι το ιδιαιτερο μπορει να εχει..κι ομως η ατμοσφαιρα ηταν χαλαρη και φιλικη , τα κοκτειλ υπεροχα και οταν οι παγκοι και η ξυλινη εξεδρα γεμιζε κοσμο , μπορουσες να καθισεις στο rasta boat και να σε σερβιρουν εκει. Απιθανη ρεγγε μουσικη και μεταμεσονυχτιες βουτιες στο σπλητ!
 

Attachments

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.428
Likes
7.804
Εχεις δικιο varioathens τα καλυτερα μπαρακια και αυτα που μου εχουν μεινει ειναι τα μικρα ντοπια , ουτε περιτεχνοι φωτισμοι , ουτε πολυτελειες.
Aν και αυτο που μου ηρθε στο μυαλο διαβαζοντας το θεμα ηταν το Lazy Lizard στο Μπελιζ , δισταζα να το αναφερω γιατι ηταν απλα ενα ετοιμορροπο ξυλινο μπαρακι πανω στο σπλητ , το σημειο που χωριζε το νησι στα δυο. Αν το δεις σε φωτο , αναρωτιεσαι τι το ιδιαιτερο μπορει να εχει..κι ομως η ατμοσφαιρα ηταν χαλαρη και φιλικη , τα κοκτειλ υπεροχα και οταν οι παγκοι και η ξυλινη εξεδρα γεμιζε κοσμο , μπορουσες να καθισεις στο rasta boat και να σε σερβιρουν εκει. Απιθανη ρεγγε μουσικη και μεταμεσονυχτιες βουτιες στο σπλητ!
Τέλειο!!! Αν και πιστεύω πως τα καλύτερα έρχονται στο επόμενό σου ταξίδι, έτσι???:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom