Ryanair Αλλαγή ημερομηνίας αεροπορικού εισιτηρίου

evagk

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα και απο μένα,
φίλος μου, μου έχει κλείσει εισιτήριο Ryanair με την πιστώτικη του επειδή εγώ δεν έχω,
τώρα θέλω να αλλάξω την ημερομηνία αναχώρησης μόνο, χωρίς όμως να το μάθει ο ίδιος προκειμένου να του κάνω έκπληξη. Το ερώτημά μου είναι αν μπορώ να καταχορήσω έγω τα χρήματα και το ενδεχόμενο πρόστιμο χωρίς όμως να έρθει ανακοίνωση στον φίλο μου για την αλλαγή αυτήν. Γνωρίζεται αν αυτό είναι εφικτό; Αρχικά σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο στα γραφεία της εταιρείας, απο την άλλη θα μου προτείνατε να πάω ίσως και σε ταξιδιωτικό γραφείο;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μήπως σε συμφέρει περισσότερο να δεις πόσο κάνει ένα νέο εισιτήριο μονής μετάβασης και να πας να το κλείσεις από ένα ταξιδιωτικό γραφείο (υπάρχουν αρκετά που αναλαμβάνουν τέτοιες κρατήσεις); Σ'αυτή την περίπτωση απλώς δε θα χρησιμοποιήσεις το πρώτο σκέλος του πληρωμένου ταξιδιού.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Σ'αυτή την περίπτωση απλώς δε θα χρησιμοποιήσεις το πρώτο σκέλος του πληρωμένου ταξιδιού.
Μήπως έτσι όμως έχει πρόβλημα και με την επιστροφή; Αν δεν εμφανιστεί στην πρώτη πτήση, μήπως θεωρείται άκυρη και η επιστροφή. Μήπως χρειαστεί να ενημερώσει την αεροπορική πρώτα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μήπως έτσι όμως έχει πρόβλημα και με την επιστροφή; Αν δεν εμφανιστεί στην πρώτη πτήση, μήπως θεωρείται άκυρη και η επιστροφή. Μήπως χρειαστεί να ενημερώσει την αεροπορική πρώτα.
έχει δίκιο η battered_suitcase διότι το εισιτήριο του πηγενε δεν έχει καμία σχέση με του έλα. είναι ξεχωριστά.
 

evagk

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σας ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σας παιδιά, πέραν του εισιτηρίου, με ενδιαφέρει αν είτε με ακύρωση είτε με αλλαγή ο φίλος μου θα λάβει ανακοίνωση για την οποιαδήποτε κίνηση..λίγο χλωμό το βλέπω να μην γίνεται
Μήπως σε συμφέρει περισσότερο να δεις πόσο κάνει ένα νέο εισιτήριο μονής μετάβασης και να πας να το κλείσεις από ένα ταξιδιωτικό γραφείο (υπάρχουν αρκετά που αναλαμβάνουν τέτοιες κρατήσεις); Σ'αυτή την περίπτωση απλώς δε θα χρησιμοποιήσεις το πρώτο σκέλος του πληρωμένου ταξιδιού.
Με το νέο εισιτήριο η άξιξη θα πρέπει να αλλάξει και αυτή ή μένει όπως έχει.. τι θα ήταν καλύτερο να ρωτήσω ταξιδιωτικό ή να πάρω κατευθείαν την εταιρεία.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
γεια σας!!!πως μπορω να αλλαξω την ημεομηνια του εισητηριου?
Όπως σου αναφέρει παραπάνω ο greg_thess.
Αν και έχει ειπωθεί πολλές φορές στο forum, δες με λεπτομέρεια τους όρους πως μπορείς να κάνεις την αλλαγή
http://www.ryanair.com/gr/terms-and-conditions/regulations-flightandnamechanges/
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
Γεια σας ! ηθελα να ρωτησω αμα κλεισω ενα εισητηριο για καπου , και τελικα δεν μπορεσω να παω υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξω το εισητηριο για αλλη μερα; αν ναι , μπορω να αλλαξω και προορισμο; εννοειται πως αν υπαρχει διαφορα στο ποσο απλως πληρωνεις τη διαφορα. υπαρχει ομως και καποιο επιπλεον προστιμο; ευχαριστω πολυ ! Χριστος Ανέστη!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
τις περισσότερες φορές η αλλαγή κοστίζει πολύ περισσότερο από το να βγάλεις νέο εισιτήριο.
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
ευχαριστω για την απαντηση! γιατι ομως ; επειδη υπαρχει προστιμο; το λεω γιατι μπορει να βρω μια ημερομηνια που να κοστιζει το ιδιο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom