Ryanair Αλλαγή ώρας πτήσης - Επιστροφή χρημάτων από Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Οκκ σωστά, αλλά υποτίθεται ότι μετά από τη 1 Νοεμβρίου οι 10κ πληρώνονται έξτρα. Είναι πολυ περίεργο γιατί πουθενά δεν φαινόταν οτι υπήρχε 10κ βαλίτσα κ ξαφνικα οταν κάναμε την αγορά της 20κ μας την εμφάνισε. Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χάσουμε τα χρήματα μας..
Πότε έκανες την κράτηση; Αγόρασες προτεραιότητα πριν αγοράσεις την 20κιλη βαλίτσα;
 

Anasta.sia K.

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια
Πότε έκανες την κράτηση; Αγόρασες προτεραιότητα πριν αγοράσεις την 20κιλη βαλίτσα;
Η κράτηση έγινε τον Σεπτέμβριο, οχι δεν έγινε αγορά προτεραιότητας.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Η κράτηση έγινε τον Σεπτέμβριο, οχι δεν έγινε αγορά προτεραιότητας.
Είσαι σίγουρη πως σου πρόσθεσαν 10κιλη βαλίτσα; Μήπως κατά τη διάρκεια της κράτησης επιλέξατε τη 10 κιλη βαλίτσα κατά λάθος; Μήπως απλά βλέπεις τη χειραποσκευη και νομίζεις πως είναι 10κιλη;
 

Anasta.sia K.

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια
Απο που αντλειται αυτη η σιγουρια?
Μια καλή εταιρία σίγουρα δεν θέλει να έχει δυσαρεστημένους πελάτες, οπότε πρέπει να τους βοηθήσει σε οτιδήποτε λάθος έχει γίνει ακόμα κ του πελατη.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μια καλή εταιρία σίγουρα δεν θέλει να έχει δυσαρεστημένους πελάτες, οπότε πρέπει να τους βοηθήσει σε οτιδήποτε λάθος έχει γίνει ακόμα κ του πελατη.
Μα δεν έκανες λάθος, εν γνώση σου πλήρωσες την αποσκευη.
 

Anasta.sia K.

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια
Είσαι σίγουρη πως σου πρόσθεσαν 10κιλη βαλίτσα; Μήπως κατά τη διάρκεια της κράτησης επιλέξατε τη 10 κιλη βαλίτσα κατά λάθος; Μήπως απλά βλέπεις τη χειραποσκευη και νομίζεις πως είναι 10κιλη;
Μα δεν έκανες λάθος, εν γνώση σου πλήρωσες την αποσκευη.
Πολυ σωστά αλλά χωρίς να γνωρίζουν η 10κ βαλίτσα υπήρχε. Τέλος πάντων απο οτι καταλαβαίνω δεν υπάρχουν πολλές πιθανότητες να παρουν τα λεφτα τους πισω. Εψαξα αρκετά κ στην Ryanair και δεν υπάρχει κατι τέτοιο.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να ρωτήσω κατι; Φίλος μου επρόκειτο να πετάξει αυτές τις χιονισμένες μέρες απο το Μακεδονία για Μπάντεν αλλά η πτήση ματαιώθηκε. Ακούστηκε ότι η ryan θα τους αποζημιώσει με 250 ευρώ τον κάθε επιβάτη συν το αντίτιμο του εισιτηρίου. Επειδή μου ακούγεται too good to be true για τη συγκεκριμένη εταιρεία,πού μπορούμε να δούμε τους όρους της, σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Να ρωτήσω κατι; Φίλος μου επρόκειτο να πετάξει αυτές τις χιονισμένες μέρες απο το Μακεδονία για Μπάντεν αλλά η πτήση ματαιώθηκε. Ακούστηκε ότι η ryan θα τους αποζημιώσει με 250 ευρώ τον κάθε επιβάτη συν το αντίτιμο του εισιτηρίου. Επειδή μου ακούγεται too good to be true για τη συγκεκριμένη εταιρεία,πού μπορούμε να δούμε τους όρους της, σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης;
https://www.ryanair.com/gr/el/usefu...and-conditions/termsandconditionsar_615255231
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
Να ρωτήσω κατι; Φίλος μου επρόκειτο να πετάξει αυτές τις χιονισμένες μέρες απο το Μακεδονία για Μπάντεν αλλά η πτήση ματαιώθηκε. Ακούστηκε ότι η ryan θα τους αποζημιώσει με 250 ευρώ τον κάθε επιβάτη συν το αντίτιμο του εισιτηρίου. Επειδή μου ακούγεται too good to be true για τη συγκεκριμένη εταιρεία,πού μπορούμε να δούμε τους όρους της, σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης;
Αλλαξε κατι;υποτιθεται οταν ειναι θεμα καιρου δεν αποζημιωνει.Αν σταματα το δρομολογιο εκει η δεν ειχε πληροτητα.. για δικους της λογους δηλαδη κ εισαι 15 μερες πριν το ταξιδι τοτε σε αποζημιωνει.
Παρακαλω ενημερωσε αν πηρε τα 250 για να παραφυλαω ποτε θα ξαναχιονισει να κλεινω πτησεις.ενα 250αρι να μου κατσει κερδισμενη θα βγω!:xalara:
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ξέρεις κάποιος πόσες ειδοποιήσεις στέλνει η Ryanair για τις αλλαγές πτήσεων;
Μου έστειλε την πρώτη ειδοποίηση (για την 2η αλλαγή παρακαλώ), αλλάζοντας την πτήση μόνο για δέκα ώρες. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα τη δεχτώ ή οχι (η πτήση είναι το Μάιο). Θα μου στείλουν μία ακόμα ή περισσότερες;
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Ξέρεις κάποιος πόσες ειδοποιήσεις στέλνει η Ryanair για τις αλλαγές πτήσεων;
Μου έστειλε την πρώτη ειδοποίηση (για την 2η αλλαγή παρακαλώ), αλλάζοντας την πτήση μόνο για δέκα ώρες. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα τη δεχτώ ή οχι (η πτήση είναι το Μάιο). Θα μου στείλουν μία ακόμα ή περισσότερες;
Πληροφοριακά ποιος προορισμός και ποια ημερομηνία και ποια ήτανε η προγραμματισμένη ώρα πτήσης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom